Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak állandóan a...

Miért piszkálnak állandóan a gyerekvállalással? Miért nem értik meg, hogy el szeretnék érni egy bizonyos anyagi szintet előbb?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a feleségem 24

Minden családi összejövetelen szóba jön a gyerekvállalás téma, illetve már a feleségem is nagyon szeretne.

Én viszont még nem érzem úgy, hogy készen állok rá, főleg anyagilag. 320 ezret keresek (még pályakezdőnek számítok), a feleségem 180-at. Neki nem nagyon fog jelentősen emelkedni a fizetése, nekem nagyjából 2 év múlva 500 körül lesz, 30 éves koroma meg a 600 sem kizárt.

A jelenlegi havi 500 ezres bevételünkre semmiképp nem vállalnék gyereket. Főleg hogy ebből a lakáshitelre elmegy 120 ezer.

Sok embertől megkaptam hogy ne a fizetéshez kössem a gyerekvállalást. De miért is ne? Csak szeretettel nem fogom tudni megteremteni a jó körülményeket. Meg nem hiszem hogy ennyi idősen kifutnánk az időből, 29-30 éves koromra meg már lényegesen magasabb lesz a fizetésem.


Mi a véleményetek?


2021. márc. 21. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Miért?


Mert ostobák.


Válasz: ha annyira babázni akarsz, szülj magadnak. Pont.

2021. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem értik meg, mert az ő korukban másképp ment sokminden. Ott a semmire is szültek 6-8 gyereket.

Monde meg nekik, hogy majd ha mrgfelelően fogtok állni anyagilag, akkot jon a gyerek

2021. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ertheto az allaspontod.


A szuleitek meg csak unokazni akarnak, gondolom a kortarsaiknak mar vannak es versenynek erzik, ezert surgetnek titeket. De nem kell vele foglalkozni :D


A felesegednek probald meg ugyanigy elmagyarazni, hogy szeretnel mindent megadni a csaladodnak :)

2021. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

1. Akkor vállasz gyereket, amikor úgy érzed, ha soha nem érzed úgy, hát soha, ebbe nem szólhat bele senki, és nem szólhat meg érte senki.

2. Mondjuk szerintem ez a részedről csak kifogás. 26 vagy, érthető, ha még nem akarsz gyereket. De legalább magaddal legyél őszinte: havi 400-ból simán ki lehet jönni, jó színvonalon. Ha nektek ez az összeg nem tűnik megfelelőnek, akkor lehet, hogy nem tudtok bánni a pénzzel.

2021. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

180 ezer forintra szeretne gyereket? És ha szétmentek, utána mit csinál? Te fogod eltartani a gyerekkel együtt? Szerintem ő is dolgozzon még pár évet, azért 27-28 évesen is bőven ráér gyereket szülni, még úgyis nagyon fiatal lesz (manapság 30-31 évesen szülik sokan az elsőt, és még úgy is van aki simán 3-at szül 36-37 éves koráig). Ő is építse azért úgy az életetét, hogyha bármi lesz köztetek, akkor azért valahogy meg tudjon élni (most nem azt mondom, hogy hatalmas karriert vagy ilyenek), de azért így bekényelmesedni 24 évesen, hogy havi 180 ezer és úgyse fog nőni és a semmire akar gyereket szülni, mert te majd úgyis jól keresel.

A szétmenést csak azért írtam, mert nagyon fiatalok vagytok és az élet mindig hozhat helyzeteket és neked se lenne jó, ha a gyermeked anyja nem tudna normálisan megélni. (nő vagyok egyébként).

2021. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Testvéred van? Őt is szokták nyaggatni ezzel?

Szerintem amúgy jól teszed hogy vársz, megosztó lesz a véleményem de manapság 30 alatt az ember sokszor még azt se tudja hogy ő maga kicsoda és hol a helye a világban, nemhogy egy ilyen visszafordíthatatlan döntést hozzon.

2021. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Röviden és tömören, buták és primitívek. Fájó kimondani, de az én családom is ilyen. Pedig más témákban értelmesek összességében. De hát ez a téma örök harc.
2021. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Leirnad legyszives mire kell 500-600ezer havonta ?

Anelkul nem no fel az a gyerek?

Vagy ekkora divat lett 35 evesen szulni mer akkor megvan a milla is havonta?

2021. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

- lakáshitel 120 ezer

- élelmiszer havi 100 ezer (2 főre) és ebben még nincs benne hogy néha rendelsz egy pizzát...

- havi 100 ezer megtakarítás (ennyit szerintem minimum félre kell tenni, vészhelyzetre pl hirtelen kell venni egy új mosógépet, autó alkatrészt stb)

- 2 autó fenntartása

- hobbi, szórakozás, kikapcsolódás, wellness, nyaralás

és ezzel el is ment 500 ezer


a gyerek mindenképp magánbölcsibe, magánoviba fog járni az sem olcsó

2021. márc. 22. 08:11
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
26 es 24 évesek vagytok. Ha nem akarsz gyereket kár volt házasodni. Mi másért házasodnátok ennyi idősen. Anyagilag szerintem rendben van a dolog, azt is megertem ha nem vagy rá kész. Csak akkor ezt a nejednek is tudnia kéne.
2021. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!