Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak állandóan a...

Miért piszkálnak állandóan a gyerekvállalással? Miért nem értik meg, hogy el szeretnék érni egy bizonyos anyagi szintet előbb?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a feleségem 24

Minden családi összejövetelen szóba jön a gyerekvállalás téma, illetve már a feleségem is nagyon szeretne.

Én viszont még nem érzem úgy, hogy készen állok rá, főleg anyagilag. 320 ezret keresek (még pályakezdőnek számítok), a feleségem 180-at. Neki nem nagyon fog jelentősen emelkedni a fizetése, nekem nagyjából 2 év múlva 500 körül lesz, 30 éves koroma meg a 600 sem kizárt.

A jelenlegi havi 500 ezres bevételünkre semmiképp nem vállalnék gyereket. Főleg hogy ebből a lakáshitelre elmegy 120 ezer.

Sok embertől megkaptam hogy ne a fizetéshez kössem a gyerekvállalást. De miért is ne? Csak szeretettel nem fogom tudni megteremteni a jó körülményeket. Meg nem hiszem hogy ennyi idősen kifutnánk az időből, 29-30 éves koromra meg már lényegesen magasabb lesz a fizetésem.


Mi a véleményetek?


2021. márc. 21. 09:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért havonta 500 ezer forint nem olyan sok pénz, ha az embernek nincs még saját otthona és megtakarítani is szeretne. Szóval ebben igaza van a kérdezőnek.
2021. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog az anyagi háttér. De hogy te belül hogy érzed a gyerekvállalást. Ha nem akarod, akkor még nincs ott az ideje.


Mi is ketten amúgy 500 ezret keresünk kb, hát ugyan annyit mint ti egyébként ugyan ilyen felállásban csak néha több mint 320 a férjemnek. Lakáshitel 61.000, kaja 100 ezer alaphangon, rezsi közös költség 10 ezer abban a víz is, rezsi 20-25 körül mikor mennyire sikerül...


Spórolni tudunk ha akarunk. Ha éppen nem megy el valamire vagy tavaly pl. felújításra gyűjtöttünk. Fél lakás majdnem kész. Konyhabútor még nincs új. Mire volt megint félre téve, ellopták a bringáinkat a pincéből. Még egy kiadás lett, hogy pusztulna el a tolvaj... Mindig van valami, de ha ügyesen csináljuk akkor tudunk spórolni. Most megint spórolunk. Nekünk sincs gyerek. A pénz nem lenne annyira gond ha van mondjuk nekünk is azért pár száz ezer már félre rakva. De engem jobban idegesít ez a koronás helyzet. Úgy érzem felesleges egy kis ártatlan lelket hozni erre a ganaj világra. Pedig jó is lenne, de nagyon idegesit hogy ebből mi lesz. Rabszolgák leszünk? Szegény gyerekek is milyen lelki sérültek lesznek meg depressziósak hogy nem lehetnek úgy a barátaikkal, elzárva ők is, maszk a fejükön! Borzasztó! Emiatt nem érzem úgy, hogy most a közeljövőben gyereket vállalunk. Én magamra nézve sem látok értelmet már az életben lassan. Ez így nem élet ami van. Valamit csinálni kéne az embereknek, de csak széthúznak, egymásra mutogatnak, hülyézik egymást...

2021. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért vannak olyan munkahelyek, szakmák, ahol soha az életben nem fog a fizetésed pár év alatt 300 fölé menni, de szinte 200 ezer felé se...eü, közigazgatás, soroljam még? Mindenki meg nem lehet mérnök, informatikus stb. Amúgy ok, ha nem akarsz gyereket, de az anyagiakra ne fogd, mert az rendben van. Mondjuk a feleségedet nem kellett volna átverned, mert valszeg sosem akarsz majd gyereket, de gondolom az asszony mégis csak jobb, van ingyen cseléd, lehet kit ...-ni stb. Szóval a feleségedet sajnálom, mert sosem lesz gyereke tőled, csak nehogy későn jöjjön rá. Remélem ott hagy téged és keres olyat aki szeretne és nem lopja az idejét, csak hazudva azt, hogy szeretne. Ui: Nincs azzal gond, ha valaki nem akar, én sem akarok, de azért ne verjünk már át másokat. A családnak, kollégáknak, rokonoknak, a kormánynak stb. természetesen ehhez semmi köze, hogy ki mikor és mennyit akar.
2021. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hogyan mondhatjátok már, hogy az anyagi oldala rendben van?

Havi 100k a megtakarítás. Ez kb. el is menne minden hónapban a gyerekre és a járulékos költségekre. Tehát egy gyerekkel máris hónapról hónapra élnének

2021. szept. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!