Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb alternatíva az...

Mi a legjobb alternatíva az elköltözésre szingliként? Nem akarom elcseszni a jövőm de már nem bírom tovább Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem. Céljaim lennének, tanulni szeretnék, de nem tudok ilyen körülmények között. Gyűlölök itthon lenni, gyűlölöm apámat és gyűlölöm magamat is, amíg itthon vagyok ez sosem fog változni. Heti/napi szinten bánt lelkileg, azt már megszoktam. Mikor pici voltam akkor bántott is rendszeresen fizikálisan. Úgy voltam vele hogy ha még egyszer kezet emel rám elköltözök. Ma megtörtént. Megütött úgy hogy vérzett az orrom, lehet el is tört. De fogalmam sincs hova mehetnék, vagy hogy mit csináljak.

Ti mit tennétek a helyemben?


18L



2021. ápr. 4. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért bánt?
2021. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Lehet nem is bántja, vagy annyira nem, hogy tényleg lelépjen, mert mégis csak kényelmesebb az a néhány pofon, mint pl. dolgozni menni. Onnan gondolom, hogy írtam két választ is. Az egyikben leírtam, hogy az apja egy féreg és nem biztos, hogy jó ötlet a húgát ott hagyni, szóval jelentse fel. Ok, ez a válaszom lehet nem volt túl szépen megfogalmazva, de a másik válaszomban konkrét lehetőségeket írtam neki, mint pl. kollégium, diákmunka, esetleg diákhitel stb. Valahogy ez a kérdésem is le lett törölve. Vagyis a kérdező csak nyavalyogni jött fel, esze ágában sincs változtatni, mert akkor nem lenne minden készen előtte.
2021. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11

Amiért éppen kedve támad

Saját feszültségét vezeti le

Szerintem elég jó gyerek vagyok, megcsinálom itthon mindent, néha még főzöm is, takarítók, segítek amiben tudok


#12

Nem tudom mi bajod van, én nem töröltem semmit

A rosszindulatnak is vannak határai. Nem tudsz rólam semmit

Nem tudod hogy suli mellett is melózom, viszem a háztartást, mellette most tanulok vezetni. Nem a kényelemről van itt szó. Gyűjtögetek hogy megfelelő anyagi biztonsággal lépjek majd le. Legalábbis ez volt a tervem. Nem hagyom hogy megfélemlítsen.

2021. ápr. 12. 00:51
 14/17 anonim ***** válasza:
12: Bocsánat, nem törölted, hanem jelentetted, mert pont csak az a két válasz tűnt el, amiben konkrét megoldások voltak írva. Ez innentől kezdve nem rosszindulat, a kiakadásod is tükrözi, hogy nem tetszett neked, hogy neked kellene változtatnod. Csak nyavalyogni jöttél fel ide, várva a lelki simogatást, de a konkrét megoldások már nem érdekelnek.
2021. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ez az "dolgozom" kártya is kamu. Eddig egy szóval nem említetted, pedig az én válaszomba meg egy másikban is benne volt a keress munkát javaslat. Érdekes, akkor nem írtad, hogy dolgozok és úgy sincs pénzem.
2021. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem jelentettem a kommentedet. Meg is köszöntem azoknak akik normális választ adtak.

Nálam egyik komment sem tűnt el.

Amúgy meg nem esik nehezemre változtatni.. Csak nem értem mi értelme méginkább belerúgni az emberbe mikor amúgyis szar helyzetben van.

Persze aki nem élt át hasonló helyzetet annak fogalma sincs milyen, és könnyen okoskodik

Dolgozom de apám csak heti egyszer enged a vírus miatt, mondván nekem nem kötelességem dolgozni, nekem tanulni kell.Szembe meg nem szegülhetek vele, mert félek tőle.

2021. ápr. 14. 13:44
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet, hogy döntöttél?

Én is azt mondom, hogyha legközelebb ilyesmit csinál veled, vagy a húgoddal, akkor fel kell jelenteni.

Persze akkor valószínűleg már nem lakhatsz ott, de ha a húgoddal is így bánt, akkor megvonhatják a felügyeleti jogot.

Nem tudjuk, hogy miért nem az anyukád nevelt benneteket, szerintem kerülhettek mindketten hozzá, és legalábbis a húgod után még fizetheti a gyerektartást.


Árva csak akkor leszel, ha meghal a szülő.


A szülő méltatlansági eljárás tényleg annyiból célszerű, hogy később ne pumpolhasson, bár a helyzet az, hogy ezt minden gyereknek kell kezdeményeznie és megnyernie, különben a többi gyerekre hárul a kötelezettség.

Viszont akkor az örökségéből is kiesel, ha lesz/marad.


Esetleg összefoghatsz pár diákkal, és bérelhettek együtt egy lakást, vagy munkásszálló, stb.

2021. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!