Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a családnak ha...

Elmondanátok a családnak ha nyertek pénzt?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint 1 millióról van szó, viszont egyébként jól is keresek, bő kéthavi fizetésem ez az összeg - ez csak azért lényeg szerintem, mert olyan nagy hirtelen “vagyonosodás” nem látszana rajtam.

Van még némi diákhitelem vissza, szerintem abba fogom betolni és a maradékból elteszek illetve az autómon megcsináltatok végre minden nagyobb macerát, és kap egy fényezést. Szóval nem lesz dizájner táska, plasztikai műtét, új jármű, egzotikus nyaralás.. semmi látványos.

Viszont abban biztos vagyok, hogy ha híre menne, a sokszorosa el lenne kunyerálva olyan tagoktól is akik egyébként évekig az utcán nem köszönnek vissza.

Párom rám hagyja, ő az egyetlen aki tud róla, azt mondja ő biztosan nem tudná titokban tartani de ha én így szeretném senkinek nem szól róla.

Hű de nagy, illetve megélhetést veszélyeztető hitele nincs a családban senkinek, de cetelemre kihozott iPhoneokat nem szeretnék én visszafizetgetni még ha úgy klasszikusan nem is dolgoztam meg a pénzért, párom válaszai miatt viszont kissé szívtelennek is érzem magam...

Szóval nagyon gáz ez? Ti elmondanátok? (Ha igen, milyen összegtől?)

Köszi

29/N



2021. ápr. 4. 23:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Még egy lottóötöst sem kürtölnék világgá. Tudna róla a barátnőm, szüleim, meg a közeli családtagok (akikről tudom, hogy nem viselkednének velem máshogy) és kész.
2021. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Max a szüleimnek. De ennyi pénz nem nagy összeg, egy autót lefényeztetni 300-400k-tól indul, diákhitel sem két fillér gondolom, máris elfogyott, szóval nincs mit újságolni
2021. ápr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Az én családom már csak a férjemből, gyerekemből és a húgomból áll.

Biztos, hogy érdekességképpen elmondanám nekik, de egyikük sem kéregetne, mert ez manapság már semmi.

Ha milliárdokat nyernék, akkor meg azonnal elmondanám nekik, mert

"Megosztott öröm dupla öröm, megosztott bánat fele bánat!" alapon élünk.

2021. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Én el, de tőlem nem kunyerálnák el, hanem örülnének neki
2021. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

1 millió, az semmi pénz.


Fektesd be, hadd jövedelmezzen.

2021. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben felsoroltál egy rakat érvet, hogy miért ne mondd el. Most akkor vegyük át az érveket amellett, hogy elmondod: ... . Nincs ilyen. A pénzügyi helyzete valakinek szigorúan bizalmas információ, nem véletlenül. Csak hátrány származhat abból, ha mindenki tudja, hogy mennyi a fizetésed, mennyi pénzt nyertél, vagy épp mennyit örököltél. Előny viszont semmi, azon kívűl, hogy irigyelni fognak egy csomóan, de az meg kit érdekel.
2021. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, ez nem függ szerintem attól, hogy mennyire közeli a rokon. A szüleim sem tudják, hogy mennyi pénz van a számlámon. Miért is kéne tudniuk?


Ez jelenti azt, hogy nem segítjük egymást anyagilag ha úgy alakul. Épp pár hónapja adtam kölcsönt egy rokonnak, mert megszorultak. Mivel gőzük sincs, hogy mennyi pénzem van (azon kívűl, hogy valami biztos van, mert van munkám és fizetésem), tudtam, hogy tényleg bajban vannak, nem csak az van, hogy "á XY most nyert egy millát, kérjünk már tőle egy kicsit, lekövezzük belőle a kocsibejárót, vagy valami".

2021. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennél több szokott lenni a bónuszom, ha épp szóba kerül elmesélem, de nem érdekes téma annyira. Tudom, hogy rokonok is kapnak néha nagyobb összegű bónuszt munka miatt, amit arra fordítanak, amire épp kell. Én általában a hitelembe szoktam forgatni, tehát úgy kezelem mint egy volt-nincs összeget.


Szóval nálunk legalábbis ez nem az az összeg, ami bárkit is igazán lázba hozna, maximum gratulálnánk, hogy ügyes volt.

2021. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kovpet ***** válasza:
100%

"abban biztos vagyok, hogy ha híre menne, a sokszorosa el lenne kunyerálva"


Hogy? Nem tudsz nemet mondani, vagy mi? A nyereménytől függetlenül, ezt nagyon jó lenne megtanulnod, mert egész életedben segítségedre lesz majd.

2021. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó, nyilván tudok nemet mondani, mondtam is hogy nem szeretnék áruhiteleket én visszafizetni (és amit nem szeretnék azt nem csinálom :-) ) de az életről lehoz a folytonos könyörgés. A szüleim és a tesóim szerencsére nem ilyenek, de anyukám nem tud lakatot tenni a szájára, elmondaná mert “büszke” rám vagy bármi. Nagynéném pl és apám unokatestvére, illetve a még élő nagyszüleim viszont biztosan kezdenék a lejmoló túrát, akkor is, ha bármire megesküszöm az elején, hogy nem adok.

Kicsit azóta még eltettem magamban, ha legközelebb találkozok a szűk családdal, mindenkinek viszek valamit (anya kedvenc parfümje, apának egy táska amit kinézett) ezek max tízezres tételek, akkor végülis adtam is valamit (nekik tényleg jó szívvel) és titokban is maradt.

Valaki írta mennyi az autó fényezés, ismerős csinálja úgy valamivel kevesebb de egyébként igen, tényleg majdnem a fele startból el is megy az autóra..


Köszi mindenkinek!

2021. ápr. 6. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!