Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz házasság mit tud tenni...

Rossz házasság mit tud tenni a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyuék rengeteget veszegetnek viszont elválni apa nem akar mert akkor elkell adni a lakást, hogy tudjanak osztozni.

Én vagyok a gyerekük akinek már elege van mit tudnék tenni?


2021. ápr. 5. 08:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

20!


Kérlek, csak egyet mondj! A bíróság elválaszt akkor is, ha a amik a fejét tetejére áll. Sőt, akkor is, ha még sem jelenik a tárgyaláson.

2021. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
16%
Ha a szuleid nem akarnak elvallni akkor ahhoz semmi kozod.
2021. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
45%

Az anyagiak sajnos nagyon is számítanak.

Mi is ezért nem válunk.

3 gyerekünk van, a ház a férjemé.

Én nem szeretnék 3 gyerekkel albiba menni. Egyrészt, nem is nagyon adnak ki 3 gyerekes egyedülállónak lakást. Ami olyan, hogy kiadják, nem problémáznak a gyerekeken, az 200+kezdődik.

Férjem meg gondolom nem nagyon szeretne 3 gyerek után gyt-t fizetni, azért nem erőlteti.

Most kényelmesen élünk havi 600ból hitelmentes házban, amiben jól elférünk.

Ha válunk, mehetek a gyerekekkel ki tudja hova, ki tudja mennyiért.

Férjemnek meg lecsökken a fizuja 300ról 150-re(gyt 3 gyerek után kb a fizetés fele), mindenki rosszul jár.

Aki nincs ilyen helyzetben, vagy fiatal még elhiszem, hogy megideologizálja a szerelmet, kapcsolatot és szajkózza, hogy el kell válni és boldogan élni külön... de biztos boldogság lenne az?

2021. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
#23 Értelek. Ha nem pokol a helyzetetek, túlélhető. De vajon akkor is ezt mondanád, ha a férjed inna vagy verne téged vagy a gyerekeket? Akkor megtalálnád a módját, nem?
2021. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
47%

#24

Helyes a szó,hogy "túlélhető", de nem több!

Én biztos akasztanám fel magam egy szeretetlen, szexmentes kapcsolatban, de nem vagyunk egyformák a 23-al.

És ilyenkor az első gondolat:

Egy ilyen kapcsolatba minek kellett 3 gyerek?

Persze-persze, azelőtt minden tuti volt! Hát persze!

Mellesleg egyedülállóként is lehet kapni a CSOK-ot a 3 gyerekre és lehet venni használt ingatlant vidéken. Utána a 450ezerből és a férj ingatlanába X év alatt invesztált közös pénz feléből el lehet "nyomorogni".

Legalábbis nekem ez egy jobb verzió, mint egy ócska házasság.

2021. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok. Ez mondjuk igaz. Nincsen különösebb gond vagy veszekedés, csak nincs már köztünk semmi. Másfél éve nincs szex és hasonlók. Tehát mondhatom, ha nem lennének a gyerekek már elváltunk volna. Persze, ha verne, az más tészta, inkább mennék anyaotthonba vagy bárhova.
2021. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
69%

Ugynamar, millióan ebben nőtték fel, hogy nem válnak el a szülők, mert akármi. Kifogás mindig van, de az ok 99,9%-ban egyszerűen az, hogy a nő egyedül nem tudná eltartani a gyereket vagy gyerekeket és logisztikailag se tudná megoldani az ovit, sulit, munkát, betegség alatt a felügyeletet. Aki pedig ebben nőtt fel, az ezt a mintát viszi tovább.

Nameg ott van sokakban a "mit szolnak" gondolkodás is, merthát milyen már az, hogy a nő válni akar, mert xar a kapcsolat.

2021. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
35%
Ha jó a kapcsolatod a szuleiddel én azt tenném a helyedben hogy leultetnem őket és elbeszelgetnek velük közösen hogy a mostani helyzet tarthatatlan és vagy beszeljek meg a problémáikat vagy valjonak el. Ha előbbi mellett döntenek akkor segithetsz nekik atbeszelni hol siklottak félre a dolgok, de ne állj egyik oldalra se csak legyél a bekito.
2021. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%

28!


Hja. Ritka jó ötlet.

2021. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
77%

"Én biztos akasztanám fel magam egy szeretetlen, szexmentes kapcsolatban, de nem vagyunk egyformák a 23-al."

Nos igen, megmondom őszintén, hogy ez a része nem zavar. Akkorát csalódtam a férjemben mikor kiderült, hogy viszonya van egy egyetemistával(azóta vagyunk így), hogy ha külön mennénk se akarnék soha többet senkitől semmit. Nem tudnék többet megbízni senkiben. Szóval ilyen szempontból mindegy nekem, hogy mellette élek szexmentesen vagy nélküle. Így viszont sokkal könnyebb anyagilag, nem máról hónapra élünk. Jól megvagyunk, beszélgetünk, elnevedgélünk. Persze, ha nyernék a lottón, elválnék. De hogy a gyerekek egy szobában nyomorogjanak hárman, abba kelljen hagyniuk a szakköreiket, sulit váltaniuk, vajas kenyéren élniük, erre nem válok el. Ebben egy véleményen vagyunk a férjemmel.

2021. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!