Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim házassága nagyon...

Szüleim házassága nagyon rossz volt és ezt mind rajtam, a kisebbik gyereken verik/verték le 25 éven keresztül. Hogyan dolgozzam fel mindezt felnőtt fejjel? Hogyan kezdjek lelkileg új életet?

Figyelt kérdés

Anyám: önbecsülésemet teljesen a földig tiporja min. 15 éven keresztül, megállás nélkül lejárat, amikor otthon alszok maximum hallgatja a tv-t, általa gyűlölt rokonokhoz hasonlit, saját pénzemet vett ruháimból folyton lop és adományoz, folyton kutat és szimatol. Nagyon csúnyán beszél velem. Mindig fenyegetőzik számomra fájdalmas dolgokkal: azért is el fogja adni a házat, a általam utcáról hazavitt kiscicát ki fogja dobni, régen azzl is, hogy azért is le fog járatni a párom előtt. Többször hangoztatta már, hogy körülötte minden nőt utál.

Apám: folyamatosan leskelődött utánunk, többször keményen megvert engem és tesómat, nem volt ittas, anyámat megcsalta 15 éve, anyám azóta veri le rajtam minden bosszúját és konkrétan kicsinál idegileg. Apám már nem él.Anyám a külsőm miatt állandóan hozzá hasonlit.

Tesóm: idősebb nálam, anyám soha nem hibáztatta semmiért, mindig védte, tesóm mindkétszer azért vált el, mert ő csalta meg a feleségeit. Tesóm évek óta nem beszél velem, anyám jó alaposan és pragmatikusan lejárat minden rokonom előtt.

Elköltöztem otthonról 2 éve, hetente 1-2 alkalommal alszok csak otthon, hogy ezért se legyek én a rossz, minimális pénzzel is támogatom anyámat, de igy is folytatódik részéről a kikészitésem, legutóbb most éjjel.

Hátat akarok forditani lelkileg is ennek az egész mocsogságnak, csak egyelőre gyengének érzem magam, nincs senki támaszom, akinek elmondhatnám.

Előre is köszönöm szépen az segitő válaszaitokat. 28/L



2013. nov. 10. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

" Elköltöztem otthonról 2 éve, hetente 1-2 alkalommal alszok csak otthon, hogy ezért se legyek én a rossz, minimális pénzzel is támogatom anyámat, de igy is folytatódik részéről a kikészitésem, legutóbb most éjjel. "


Minek alszol otthon? Minek még egyáltalán haza? Minek támogatod anyádat? Te készíted ki magadat ezekkel.

Teljesen el kell tőlük szakadnod, először fizikálisan, majd csak utána kezdheted el lelkiekben. De amíg ilyeneket csinálsz, hogy önként hazavonulsz, addig nem értem, mire számítasz.

2013. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de bőven elég lenne ha csak néha felhívnád, és 2 hetente meglátogatnád. Ott alvás? Ha Anyám nem lakna 130 km-re én nem aludnék nála az biztos!

Pénz? Ha annyira rossz a helyzet érthető, hiszen az Anyukád, de ha nem szorul rá akkor nem!

25/N

2013. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kéthetente se mennék haza, az tuti, pedig nekem jó a kapcsolatom az anyukámmal. De ide-oda utazgatni "időpazarló" és drága is (ha messze lakik az ember persze).

A te helyedben meg egyenesen érthetetlen a dolog. Ennyire szeretsz szenvedni?

2013. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem aludnék otthon sose. Én jóban vagyok a szüleimmel, mégsem megyek vissza ott aludni, úgyhogy ezt nem értem.

Nem segíteném pénzzel sem. Ha segítségre szorul majd szól, és talán megpróbál normálisan viselkedni.

Próbálnék minél kevesebbet foglalkozni vele, és inkább más, normális emberekkel tölteném el az időmet.

2013. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

En egyszeruen telefonszamot valtanek, ha alberletben laksz, es tudja az anyad, hogy hol, akkor meg azt is megvaltoztatnam, egyszeruen eltunnek az eletebol!Csak azert, hogy tudja meg azt, hogy milyen az, amikor nincs ott az a "hulye"(mar bocs!), aki mindent lenyel neki, es meg segiti is ot!

Csak gondolj bele!Szukseged van erre a szitura?!NINCS!Meg tudsz elni egyedul is, elobb-utobb talalsz majd part magadnak, es normalis emberekkel veheted korul magad, de ahhoz ezt az eletet le kell zarnod!Csak rajtad mulik!Kitartas!Ne felj semmitol, ha teljesen elzarkozol tole, akkor kezdodik majd a TE eleted!

2013. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hellinger féle családálÍtást javaslok, és alternativ pszichológiai módszereket, önsegítő könyveket,mást nehéz tenni ha kiszolgáltatott vagy még.
2013. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia.


Nem kell neked se psziholgus se egyeb kulso segitseg. Hidd el ezt te egyedul is megoldhatod mert igenis kepes vagy ra mint mindenki mas.

Biztosan szereted anyukad ha ezek ellenere is hazalatogatsz es anyagilag segitesz, de...

Ezt a viselkedesi format nem erdemled meg

Ha tovabbra is haza mesz es tampgatod ot annal jobban adsz lovat ala, hogy uzze az eszet rajtad

Ahogy mas is mondta, elobb fizikalisan szakadj el tole, hogy lelkileg is gyogyulni tudj

Anyukadnak belso serelmei vannak amiket nem tud megoldani es mason vezeti le ezt, tortenetesen azon aki hagyja is, mint te.

Ne menj haza aludni, a cuccaid vidd el, hogy ne nyuljon hozzuk mert nincs is joga. Eleg ha felhivod ot, de az ilyen embereknek mint o az a legjobb kura ha te szepen beken hagyod, hogy vegye eszre magat vegre. Akkor talan majd eszbe kap sott talan megis valtozik ha azt latja te is mellozod. Nem ismerem annyira a helyzeted de ezt mindenkepp probald meg. Es ne engedd, hogy az emberek bantsanak teged, lekezeljenek es kritizaljanak. Magadnak artasz vele de a te dontesed, hogy mi is a legfontosabb szamodra.

2013. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A sok mocsok amit kaptál az évek alatt, nem téged jellemez, hanem azt, akitől kaptad. Ezért semmi jogod szépen összeroppanni és gyengének lenni. Igenis értékes, önálló emberi lény vagy! Szedd össze a maradék cuccod, cserélj telefonszámot és soha többé ne tedd ki magad ilyen megalázó helyzeteknek.
2013. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!