Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik nem hajlandók lakást felújítani, bővíteni vagy elköltözni otthonról, noha családot alapítani azt tudnak?

Figyelt kérdés
Noha lenne rá pénzük, egyszerűen lusták vagy épp "szülői engedély kell nekik hozzá", családot alapítani bezzeg tudnak. Aztán majd jönnek a problémák, hogy szűk a lakás, a család összezsúfolva él, már omladoznak a falak, mennek szét felé a régi bútorok, nem olyan egyszerű rendbe tartani az ilyen lakást, a nagyszülők is belepofáznak, nem olyan egyszerű a fürdés sem (bizony a vízvezeték sincs felújítva) a csótányokról, egerekről és csótányokról nem is beszélve, a házba a gyerek pedig egyszerűen szégyelli, ha bemennének oda a barátai. Szerintetek az ilyen "okos emberekhez" nem kellene kiküldeni a gyámügynökséget, hogy ösztönözzék őket a megfelelő élettér biztosítására? A gyerekre egyébként milyen hatással vannak az olyan lakáskörülmények, amelyeket egyszerűen szégyell a többi előtt, nem nagyon van magántere, nem nagyon lehet oda hívnia senkit egy ilyen nagyokos apa meg a drága nagyszülők mellett, akiknek természetesen mindezek a körülmények megfelelnek?
2021. ápr. 7. 17:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Van esetleg valaki közületek, akinek hasonlóan balfék apja van?
2021. ápr. 7. 17:47
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Gyámügynökség... xd van az a szint, amikor veszélyezteti a lakás a gyerek egészségét, de önmagában az, hogy egy szégyellős mindent cikinek érző kamasz nem meri odahívni a barátait semmit nem számít. A gyermekotthonba szívesebben hívnád a haverokat?
2021. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Magánügyük.
2021. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ő dolguk.


És a kettőnek sok köze nincs egymáshoz.


Én 18 nm házban nőttem fel 3 tesómmal. Egyszerűen nincs mindenkinek sem tőkéje, sem szüksége felújításra.

2021. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi közöm hozzá ?
2021. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de szerinted az normális hogy ha a család a két gyerekkel úgy él, hogy van két szoba, ami lényegében élnek az egyik a vendégszoba szerepét is játssza, nagy lom van, nincs hová elpakolni, van egy folyosó, a másik szobában él a lusta nagyapám, aki nagy koszt hagy maga után, takarítani meg semmit nem takarít. A konyhában a linóleumot csak nem rég cseréltük le, pedig már rég le kellett volna, de még így is enyhén mondva is nem ártana felújítani a házat, a garázs pedig omlik össze fele. Hja és nem azért van ez, mert nem is lett volna pénz normális körülmények között élni, hanem azért mert apám egy semmirekellő, aki azért nem csinált meg semmit és nem is költözött el, mer neki ahhoz szülői engedély kellett. Pedig akinek tényleg annyi pénze volt, mint neki, mind nagyon szépen rendbe rakta és rakja rendbe a házát, már akinek esze van. Ő meg pár egyszerű szobafestéssel még annó le is tudta, hja és van amit egyáltalán le se festetett, szóval alig újított fel valamit. Nagy tanfelügyelő nagyapámról pedig ne is beszéljünk. Amíg apám fiatal volt, viszonylag nem rossz életet adott neki, viszont mióta megszülettem, csak hátráltatott végig minket, azzal, hogy "nem kell az", meg egyéb pofázások és lebeszélések arról apát, hogy normális körülményeket teremtsen. Pedig akár ő is tudott volna jó körülményeket teremteni, de nem, még hátráltatta is apámat ebben. Anyám egyébként még meg is csinált volna sok mindent, de apám az mindenre amit mondott neki, csak hallgatott, aztán végül el is cseszte minden pénzét egy nem működő piaccal, ahol évekig fizette csak úgy a rengeteg piacdíjat.
2021. ápr. 7. 18:07
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyanok, akiknek semmi igényük nincs, a családod is ilyen. Nem tudsz vele mit kezdeni, majd te máshogy csinálod.
2021. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Senki sem mondta hogy normális, vagy jó, de az ő dolguk. Te majd kizárólag 8 szobás budai villába vállalj gyereket.
2021. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Én ilyen körülmények között nőttem fel és a mai napig kérdezem, hogy hol volt a gyámügy?

Nem volt fürdőszobánk, sem folyó víz a házban, se fűtés. Télen jégvirágos volt az ablak. Anyámék is az én szobámban laktak, mert az volt a legkisebb, azt lehetett a lopott árammal úgy-ahogy kicsit felfűteni. Kívülről romos ház, szakadozott le a vakolat, égig ért a gaz.

Nem volt gyermekkorom, nem voltak barátaim, mert hozzánk nem jöhetett senki, annyira szégyelltem.

Látszik, hogy előző válaszolóknak fogalmuk sincs, hogy milyen ez.

2-es: igen, százszor is elképzeltem, milyen lenne fogat mosni, meleg szobában ülni, meleg ételt kapni, egy gyermekotthonban a barátokkal játszani, konkrétan oda vágytam. De a gyámügy nem volt sehol.

3-as, 4-es: igen, ő dolguk. De akkor nem kell gyereket szülni.

2021. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van aki azonosul velem. Megjegyezném, annyira soha nem voltunk szegények, étel-ital mindig volt, amikor volt pénz, ezt-azt azért vettek nekünk, de akkor is megalázó, hogy apám nem csinált normális körülményeket, noha bőven lett volna rá pénze, meg hogy nagyapám ahelyett, hogy előre vitt volna minket valamivel, még hátráltatott is. Amúgy apám sajnos akármit is csak végszükség esetén újított fel, de az, hogy komfortos legyen a lakás vagy elmenjünk innen, az anyámon kívül meg sem fordult a fejében, ő viszont eltűrte mindkét marhát, pedig az ilyen embert ott kell hagyni a fenébe. De amúgy tényleg sajnálom kedves utolsó válaszoló, sok sikert a jövőre nézve. Amúgy megkérdezhetném, hogy most hogyan élsz. És hogy törtél ki a mérgező környezetvből?
2021. ápr. 7. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!