Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos elvárás hogy mondjunk...

Jogos elvárás hogy mondjunk le az örökségről?

Figyelt kérdés

Apámmal nem tartottuk a kapcsolatot. Szüleim elváltak még kiskorunkba apám piált gyerektartastvse fizetet soha. Most meghalt de apám testvérei zaklatnak engem meg a tesomat h mondjunk le az örökségről.

Mivel papám már meghalt az apai részt apám már megörökölte korábban. A pénzt elitta de a kb 60 milliós családi ház még meg van mert azon a mamának haszonélvezeti joga van.

Apám után mi örököljük az apai részt. Ha a mama a sajátját el is ajandékozza akkor jár nekünk 5-5 millió forint kb.


De a nagynéném és nagybátyám aztvakarja mondjunk le róla mert bem tartottuk a kapcsolatot apánkal meg válás után a családdal.

Mi kisgyerekek voltunk. Apám nem keresett minket meg a család többi része sem. Anyám nem vitt minket mert elhordták mindennek amiért az alkoholista agresszív apánktól elvált,de nem is tiltotta h ők keressenek.


Tudom h nem mostanába látunk ebből pénzt de akkor is jól fog jönni majd nekem és tesómnak is.


Ki tudnak mégis vhogy forgatni abból ami jár nekünk?


2021. ápr. 15. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hagyatékin visszautasíthatjátok. Viszont fontos, hogy nem lehet az örökségből "válogatni", csak az egészet lehet tartozásostul, vagyonostul visszautasítani.
2021. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
96%
A francokat mondanék le. Csakazértse.
2021. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim válasza:
92%

#6-nál ott a pont, semmiképp se mondj ki olyat, hogy te ezt nem kéred, vagy lemondasz róla. Az már tiéd! Sőt, az ilyen tetü rokonokat még én forgatnám ki azzal, hogy utólag követelném a tartásdíjat, meg minden szart. Ugyanakkor utána kell nézned, hogy nincs-e apádnak tartozása, mert ha van, akkor azt is örökölheted és rosszabbul járhatsz, mintha lemondanál az örökségről.


Fontos, hogy a tartozást dokumentummal kell igazolni, hiszen bemondásra akár én is mehetnék, hogy kölcsön adtam apádnak 60 milliót, enyém a ház!

2021. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
96%

Várjátok meg a hagyatékit, hogy kiderüljön, hogy konkrétan miről van szó.

Én nem mondanék le, ezt egyfajta kárpótlásnak tekinteném a gyerekkorom miatt. Bár nem kárpótol, de ehhez a rokonoknak semmi, de semmi köze nincsen.

Ha nincs végrendelet, akkor a rokonok hiba pattognak.

Ami jár, az jár.

2021. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképpen ne mondjatok le róla. Jogilag is egyértelműen jár majd nektek az örökség az apátok halála esetén, erkölcsileg még annál is inkább, mert apaként sem anyagilag, sem más értelemben nem gondoskodott rólatok egész életetekben.


Egyedül akkor lenne észszerű döntés lemondani róla, ha az esetleges tartozása a halála után nagyobb összeg lenne, mint az örökségetek. De ez a hagyatéki tárgyaláson nyilván kiderül, amikor majd eljön az ideje.

2021. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
95%

Eszetekbe ne jusson lemondani!


CSapjátok rá a telefont a "kedves" rokonokra, ha nyomasztanak. Semmiféle joguk nincs ilyen nyomást rátok tenni!

2021. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
86%
14-essel 100%-ban egyetértek (16-os voltam)
2021. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
93%
Mondana le a nyári villám. Ha tisztán kaptok 5 milliót, akkor azt kiegészítve már elég lesz önerőre egy lakáshoz, vagy tudsz venni egy jó autót.
2021. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván azt akarják, hogy mondjatok le róla, hiszen nem fűlik a foguk ahhoz, hogy odaadják, ami jár, ezért pattognak, próbálkoznak.

A törvényben sehol sincs benne, hogy akkor lehet örökölni, ha tartotta a kapcsolatot az elhunyt és az örökös.

Ha olyan fontos lett volna apukának, hogy a testvérei örököljenek, akkor írt volna végrendeletet.

Innentől kezdve lehet moralizálni csak nem érdemes.

Gondolj bele, mennyit dolgozol 5 millióért! Tényleg kidobnád ezt a pénzt a kukába, csak mert valami idióta rokon úgy gondolja (a törvénnyel szemben), hogy neked az SZERINTE nem jár?

Gondolja csak, az ő dolga, szerintem tudsz majd ezzel együtt élni.

2021. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
95%
19: arról már nem is beszélve, hogy az apuka "tartozását" épphogycsak fedezné ez az összeg. Azt, hogy nem volt ott az életükben, és még csak nem is fizetett gyerektartást. Késedelmi kamatokkal megfejelt tartozásból is összejönne szép összeg...
2021. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!