Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos elvárás hogy mondjunk...

Jogos elvárás hogy mondjunk le az örökségről?

Figyelt kérdés

Apámmal nem tartottuk a kapcsolatot. Szüleim elváltak még kiskorunkba apám piált gyerektartastvse fizetet soha. Most meghalt de apám testvérei zaklatnak engem meg a tesomat h mondjunk le az örökségről.

Mivel papám már meghalt az apai részt apám már megörökölte korábban. A pénzt elitta de a kb 60 milliós családi ház még meg van mert azon a mamának haszonélvezeti joga van.

Apám után mi örököljük az apai részt. Ha a mama a sajátját el is ajandékozza akkor jár nekünk 5-5 millió forint kb.


De a nagynéném és nagybátyám aztvakarja mondjunk le róla mert bem tartottuk a kapcsolatot apánkal meg válás után a családdal.

Mi kisgyerekek voltunk. Apám nem keresett minket meg a család többi része sem. Anyám nem vitt minket mert elhordták mindennek amiért az alkoholista agresszív apánktól elvált,de nem is tiltotta h ők keressenek.


Tudom h nem mostanába látunk ebből pénzt de akkor is jól fog jönni majd nekem és tesómnak is.


Ki tudnak mégis vhogy forgatni abból ami jár nekünk?


2021. ápr. 15. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú procedúra lesz, de gondolom ráérsz. A cél le égjen a szemed előtt. Végülis gondolom mindegy hogy 3 év (csak mondtam egy számot, igazából fogalmam sincs) múlva kapod meg a pénzt mert eddig még ennyire se számíthattál.
2021. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!