Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos elvárás hogy mondjunk...

Jogos elvárás hogy mondjunk le az örökségről?

Figyelt kérdés

Apámmal nem tartottuk a kapcsolatot. Szüleim elváltak még kiskorunkba apám piált gyerektartastvse fizetet soha. Most meghalt de apám testvérei zaklatnak engem meg a tesomat h mondjunk le az örökségről.

Mivel papám már meghalt az apai részt apám már megörökölte korábban. A pénzt elitta de a kb 60 milliós családi ház még meg van mert azon a mamának haszonélvezeti joga van.

Apám után mi örököljük az apai részt. Ha a mama a sajátját el is ajandékozza akkor jár nekünk 5-5 millió forint kb.


De a nagynéném és nagybátyám aztvakarja mondjunk le róla mert bem tartottuk a kapcsolatot apánkal meg válás után a családdal.

Mi kisgyerekek voltunk. Apám nem keresett minket meg a család többi része sem. Anyám nem vitt minket mert elhordták mindennek amiért az alkoholista agresszív apánktól elvált,de nem is tiltotta h ők keressenek.


Tudom h nem mostanába látunk ebből pénzt de akkor is jól fog jönni majd nekem és tesómnak is.


Ki tudnak mégis vhogy forgatni abból ami jár nekünk?


2021. ápr. 15. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
85%

49: ki beszélt gazdagságról....????

Ha te simán kidobnál önérzetesség miatt 5 milliót az ablakon, az a te dolgod...

De manapság ez tényleg egy giga-ostobaság!

2021. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, ez őket jog szerint megilleti. Hogy utána mire költi az már az ő dolga.

Jog szerint szülőtartásra is kötelezhető vagy. Az hogy esne ha a soha nem látott szülőd a jogaira hivatkozva szeretné eltartatni magát miközben aktív éveiben soha nem kereste a kapcsolatot?


Bizonyára van olyan személy akit te is sajnálsz, szeretnél rajta segíteni.

Ezt az örökséget akár el is adakozhatod és akkor sem a tiéd nem lesz, sem az akadékoskodó rokonoké.

Viszont ez már nem a mi dolgunk!

2021. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy mondanék le róla, legalább ennyitek legyen a link apátok után! Haszonleső szar a többi rokon is sajnos ha ez minden ami érdekli őket.

Ha nagyon sokat bszakodnak és kifizetni sem akarnak a házat is elárvereztethetitek

2021. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
0%

#52 látod pont a te peldad miatt gondolom úgy pl hogy nem kellene az örökség.

A nem látott szülő kotelezhet szulotartasra. Jogos, de nem fair. Nem látott szulotol elfogadni az orokseget szerintem ugyanez. Igazából ha úgy vesszük nem volt az apád. Csak egy ember aki megcsinált. Az mindegy hogy ez nem a te hibád volt, nem a te döntésed de így alakult.

Én sem tartom a kapcsolatot az apámmal. Nem mondom hogy nem tudnék mire költeni 5 milliót, de biztos nem kellene ha tőle kapnam.

2021. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
85%

54: rossz a logikád!!!!!


A gyerek nem kérte, hogy megszülessen! És ha már életre hívták, a szülőnek viszont kötelessége eltartani azt a gyereket. És ezt a kérdéses apa NEM TETTE MEG.

2021. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
77%

Számold ki kb mennyi lett volna a gyerektartás amit nem kaptatok meg. Vedd úgy hogy utólag kapod meg. Ahogy írták később kérheted hogy fizessenek ki. Ezeket ügyvéddel beszéld meg mindenféleképpen akik az aktuális jogszabályokat ismerik (nem úgy mint mi itt a gyakorin), ők naprakészek.

Amúgy az albérlet sem olyan egyszerű mint ahogy gondolják egyesek. Nem úgy van hogy van egy kis részed és te már albérletet kérhetsz. Ki lehet lelölni egy részét a háznak ami a tiétek lesz. Ha azt használja unokatesód csak akkor kérhetnél albérletet. Nyilván ha a nagynénédet részét használja akkor ahhoz semmi közöd. De ez arrébb van, csak mondom.

2021. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
24%

#55 engem aztán hidegen hagy mi lett volna a kötelessége és mi nem. Akkor sem kellene a pénze.

Különben meg a penznel sokkal több az érzelmi érték amit veszített azzal hogy nem volt apja. Azt meg már ha megszakad se kapja vissza.

2021. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%
57: mellverésből meg önérzetességből éhen lehet halni - büszkén....
2021. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
13%
#58 én nem halok éhen, köszi az aggódást. Megteremtek magamnak mindent apám alamizsnaja nélkül is.
2021. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

Ugy vagyok vele h ha már életébe nem támogatott akkor legalább holtában tegyen jót. El fogom fogadni az örökséget ha nem minuszos.


Ilyen albérleti dijat sztem nem tudunk kérni mert a mamának holtigtartó haszonélvezete van ha ő meg engedi akkor megengedi h ott legyenek unokatesomék.


A hitelt amúgy nem úgy gondoltam h majd nagynéném nagybatyám a uázra vesznek fel-bár a sajátjukra amibe laknak tudnak,hanem személyi kölcsönt kell felvenniük h kifizessenek. Vagy majd eladni egyszer a házat.

2021. ápr. 16. 13:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!