Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Kissé tanácstalan vagyok de egyre jobban sürget az idő és döntenem kell.

Erdélyben élek és az iskolámnak van egy cserediák kapcsolata egy magyarországi sulival. Tavaly voltak ők nálunk s most (kb három hét múlva) mi kéne vissza menjünk. Viszont a helyzet az hogy nekem nincs kedvem menni. Tudom hogy hülyeség, egy hetet lóghatok a suliból de...

Valaki aki nagyon fontos nekem hamarosan el fog költözni (ergo a suliból is elmegy), azt még nem tudja hogy mikor de az év folyamán, én meg minden pillanatot ki szeretnék használni amíg itt van mert tényleg nagyon fontos nekem és messze megy és tudom hogy a 21ik században vagyunk de attól még nem lesz itt mellettem. Az elmúlt két évben végig mellettem volt, a szarból nem egyszer kihúzott és rosszul vagyok a gondolattól is hogy elmegy. Ha meg ugye elmegyek ezzel a programmal akkor az egyel kevesebb hét amit együtt tölthetünk.

Tudom hülyeség lenne visszamondani az utat mert nagy élmény, tapasztalat szerzés meg vissza is kéne menjek ahhoz aki volt nálam (nem beszélve arról hogy szülőktől kezdve tanárokon keresztül mindenkinek meg kell magyarázni hogy mért nem mennék) meg normális esetben mennék is lazán de most? Nincs kedvem s a szívem úgyis itthon maradna s végig szenvedném az egészet és nem tudom ha van értelme elmenni így. Inkább ülnék itthon vele (főleg hogy a közel jövőben még lesz egy másik utam amit nem mondhatok vissza semmiképp sem)

Ti mit tennétek? Maradnátok vagy mennétek?



2018. szept. 10. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék. Oké, elmegy egy számodra fontos ember hamarosan, de attól még a te életed nem szűnik meg létezni, ugyanúgy éled tovább. Ez pedig egy jó lehetőség, ismerkedsz, világot látsz, tök jó.
2018. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem, hogy egyáltalán nincs így kedved menni, de ha ennyire körülményes lenne visszamondani tekints erre úgy, mint egy utazás a sok közül, amiket később majd azért teszel meg, hogy vele is találkozhass, hiszen hiába megy messze tőled időnként meglátogathatod, bár az nem olyan, mint a közelében élni, mégis megmaradhat a kapcsolatotok, csak az utazgatást kell megszokni.

Ez talán abszurd, de ő nem mehetne veled erre az útra?

2018. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem jöhet...

Körülményes olyan szinten hogy az igazi okot nem mondhatom s valahogy ki kell dumaljam magam...

2018. szept. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!