Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorú velem?

Miért ilyen szigorú velem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 13 éves múltam (nemsoká 14 leszek), és anyukám rengeteg mindent nem enged. Ballagáskor is szerettem volna bemelíroztatni a hajam, de lehet azt se fogja engedni, meg még a sminket se engedi nyáron se..és nem tudom mit tehetnék. Magassarkút is majd csak 16 éves korom körül vehetek fel, pedig én csak pár centisre gondoltam,azt sztem már most is hordhatnék.

Nem tudom, hogy kéne neki mondanom, vagy kérdeznem, nincs ötletem:S

Nem értem, hogy miért ennyire szigorú velem:( Nem félthet ennyire, nekem is fel kell nőnöm egyszer.

Egyébként is most vagyok fiatal, és mikor bnőm jön hozzám most is nyáron, és látom, hogy kivan festve a szeme, akkor rossz érzés, hogy nekem meg nem engedik..Meg sok minden van amit másnak engednek, nekem meg nem.:(

Légyszi adjatok valami tanácsot!!

Köszönöm


2010. aug. 22. 00:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
38%

Sokan vannak ilyen helyzetben.Én szerencsére ,lazábban vagyok tartva'.

Szerintem annyit tehetsz hogy leülsz anyukáddal beszélgetni.

És elmondod neki hogy érzel.Elmondhatod hogy nem akarsz túlzásokba esni, tudod tartani a mértéket ami a nagylányságot illeti.Hogy úgy érzed vannak dolgok amikhez már felnőttél, és nem esik jól hogy lekorlátoz ezekben. Ha felnőtt módjára beszélsz vele, talán felnőttként is tud kezelni.De mindenképp értékelni fogja az őszineséged.

2010. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
56%
*őszinteséged
2010. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom az ilyen sminkeléseket miért nem engedik. Az odáig rendben van, hogy suliba azt mondja anyukád, hogy ne, de otthon miért nem sminkelhetsz? Teljesen jó szórakozás egy korodbeli lánynak és ilyenkor tanulod meg mi áll jól neked, ez nem hivalkodás, hanem szórakozás. Nem tudom miért ilyen szigorú, náluk ilyen sosem volt, illetve amikor én voltam 14 nyugodtan sminkelhettem, mostmár legalább tudom, hogy mi az, ami jól áll.
2010. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Én azt tanácsolom hogy ne szeressél olyan lenni mint a mai többség. Komolyan, 14évesen nem kell úgy kinézned mint a húszon jópár éveseknek. Csak fogom a fejem, mikor megtudom az ilyeneknek a korát. Mikor én voltam ennyi idős, eszembe sem jutott kifesteni magamat, nem hogy magassarkút.Sőt a korosztályomban senki nem volt olyan. Pedig nem olyan régen volt.

Szóval anyukádnak igaza van bizonyos szinten, de azért a ballagás az mégis más, akkor engedékenyebb lehetne.

2010. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Ne keseredj el! Hidd el, hogy korai meg es raersz, Te meg gyerek vagy, tini ugyan, de valoban meg mindig gyerek. En edesanya vagyok es 4 gyereket neveltem, 3 lanyom van es En sem engedtem meg, sem a sminket, sem a hajfestest.

A kisebbik lanyom, Aki 18 eves most kezdte el a sminket, es a hajat is most szinezte eloszor.

Termeszetellenes, amikor egy kislany sminkeli magat, vagy a hajat festi, es Te meg kislany vagy! Tudom nagyon nehez idoszak ez, de majd mindennek eljon az ideje es nem fogsz lemaradni semmirol.

Majd meglatod, hogy nagyon fogsz egyszer annak orulni, hogy az Anyukad igy nevelt, mert megfogod erteni, hogy igaza volt, amikor eljon az ideje.

A smink 1 alkalmi partira valo, s nem a hetkoznapokra. A hajad szinezese tonkre teszi a hajadat. Figyeld meg a lanyoknak milyen szaraz, toredezett a hajuk. Te inkabb kezd el apolni a testedet, mert nagyon sok fiatal lany, ugyan kivan festve, de apolatlanok.

S hidd el,hogy nincs annal szebb, amikor egy lany, egy no

apolt.

2010. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer igen, de ráérsz még pár évig.
2010. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én a sminkbe csak annyit szeretnék, hogy legalább alul kihúznám a szemem, sztem ez nem olyan nagy cucc, nem feketével akarom az egész szemhéjamat kifesteni. Meg még most nyáron is mikor mentem bnőmhöz, és úgy voltunk vele, hogy megkérdezem anyukámat, hogy megengedi-e, hogy kicsit kifessen bnőm, de aztán nem kérdeztem meg, mert eszembe jutott,(mert pont bnőm anyukája anyukám kolleganője), és akkor ők beszélgettek erről, és anyukám azt mondta h hát ő nem engedné h én fessem magam. A magassarkúról meg annyit, h nem r*bancoskodni akarok (elnézést a szóért), hanem csak pár centiset, olyan alkalmi helyekre, pl. a ballagás vagy ilyesmik..
2010. aug. 22. 00:24
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 22. 00:26
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
anyádnak igaza van, semmi szükséged sminkre, egyrészt tönkre vágja a bőröd, ha nem minőségi kozmetikumokat használsz, arra meg zsebpénzből nem futja... másrészt semmi szükséged arra, hogy gyerekként nőnek maszkírozd magad és nőként nézzen rád valami perverz...
2010. aug. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Ne kérj engedéjt!!!

Én is így csinálom.

10 éves korom óta azt csinálok amit akarok.

Ha magassarkút akarok, akkor magassarkút veszek.

Ha festen akarom magam olyan lehet amilyet akarok.

By Fanny

Pux

2010. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!