Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorú velem?

Miért ilyen szigorú velem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 13 éves múltam (nemsoká 14 leszek), és anyukám rengeteg mindent nem enged. Ballagáskor is szerettem volna bemelíroztatni a hajam, de lehet azt se fogja engedni, meg még a sminket se engedi nyáron se..és nem tudom mit tehetnék. Magassarkút is majd csak 16 éves korom körül vehetek fel, pedig én csak pár centisre gondoltam,azt sztem már most is hordhatnék.

Nem tudom, hogy kéne neki mondanom, vagy kérdeznem, nincs ötletem:S

Nem értem, hogy miért ennyire szigorú velem:( Nem félthet ennyire, nekem is fel kell nőnöm egyszer.

Egyébként is most vagyok fiatal, és mikor bnőm jön hozzám most is nyáron, és látom, hogy kivan festve a szeme, akkor rossz érzés, hogy nekem meg nem engedik..Meg sok minden van amit másnak engednek, nekem meg nem.:(

Légyszi adjatok valami tanácsot!!

Köszönöm


2010. aug. 22. 00:05
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
89%
Felettem az élő példa.Ha anyukád már 10 éves korodban megengedte volna, hogy magassarkút vegyél és kifesd magad, olyan lennél mint "fanny" :D
2010. aug. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Anyukádnak igaza van. A hajfestés a hajat, a smink pedig a bőrödet teszi tönkre! Sok 18-20 éves már smink nélkül olyan,mint ha 40 éves lenne! A magassarkúban nem biztonságos a járás,és a gerincedet teheti tönkre.

Ez a Fanni pedig már 10 évesen is egy kis ribi. Nagyon felelőtlenek a szülei! Hogyan adhatnak neki annyi pénzt ,amiből olyan cuccokat vesz amilyeneket akar? Ne róla vegyél példát,mert nagyon elfogja cseszni az életét!

Várj még pár évet a sminkkel és a magassarkúval! Később megköszönöd majd az anyukádnak,hogy igy nevelt.

27/F

2010. aug. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

szia!


21 éves lány vagyok, 18 évesen kezdtem magam festeni. Szemkihúzás, spirál, alapozó, púder és ennyi. Semmit sem vesztettem, sőt nyertem, szép a bőröm, mert ha olyan korba kezdtem volna mint te, valószínűleg úgy néznék ki most, mint egy harminc egynéhány éves. Nekem 13 éves koromba eszembe se jutott még a smink, az első magassarkút is 18 évesen vettem fel, és kb 16 évesen vettem fel olyat, aminek nagyon pici sarka van.... én a te korodba még babáztam... szóval.... én anyudat megértem, bár vmilyen szinten neki is alkalmazkodnia kéne a "mai világhoz"... majd ahogy nősz, egyre több mindent fog megengedni, most fogadd el sztem a helyzetet :) ne légy olyan mint a mostani 13-14 éves lányok többsége...

2010. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem mondhatunk bármit, ezek a dolgok korral járnak:)


Azért mégis elmondom a véleményem: 14 évesen én se festhettem magam, sőt magassarkúm is csak arra volt, hogy ballagásra és esküvőkre - akkoriban többször mentünk - felvegyem.

Persze akkoriban úgy éreztem, mindenki rajtam röhög, az egész világ azt látja, hogy az én anyám semmit nem enged, de utóbb rájöttem, hogy ez egy hatalmas butaság. Csak a korodbeliek szerint divatos a melír, a smink, a magassarkú.

TAPASZTALATBÓL mondom, hogy a 17-18 évesek már csak kinevetnek, ha ennyi idősen úgy nézel ki, mint a tipikus tömeglány, miközben nagyokat sóhajtoznak, hogy: " Még csak ennyi idős, de már hogy néz ki..."

Szerintem is sokkal szebb lehetsz a természetes hajszíneddel, smink nélkül - ezt lány létemre mondom meg :)Így egyéniség vagy, a többi már beskatulyáz.

2010. aug. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
AMi azt illeti én megértem anyukádat hogy 13-14 évesen még nem engedi a melliroztatást és a sminket meg a többi dolgot. Még gyerek vagy..szerintem a 16év tljesen normális hogy ezeket elkezd. Én is 16évesen festettem ki a szemem de csak spirállal és annyi..hajfestés meg csak majd 20évesen...bár persze ekkor már nem kértem rá engedélyt.. de szerintem ez szigoruság anyukád részéről, szerintem teljesen normális.
2010. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
96%
Utolso vagyok, az előttem szólónak teljesen igaza van abban, hogy a nagyobb 17-18éves lányok csak röhögnek az olyan 13-14-15éveseken akik már sminkelik magukat, festik a hajukat, magassarkut hordanak stb. Végülis igazuk van. Sokszor a 16 éveseket is megnézik hogy hányévesnek képzeli ez magát hogy igy öltözik.
2010. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Fannynak üzenem.hogy az egykicsit korai még hogy 10évesen elkezdje festeni magát!
2010. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

de neked legalább azt megengedi, hogy idáig fent legyél...


nekem meg nem.. bár én sminkelhetzem magam.. cska nem szoktam.. nem szeretem.. :S

2010. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azért mert normális szülő nem engedi a 14 éves gyermekének,hogy hülyét csináljon magából.

14 évesen(még nem is vagy annyi)a festék és a magassarkú röhejesen néz ki,amellett,hogy káros is-ezt már részletezték.

2010. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Annyira szeretem amikor feltesz egy 13-14 éves egy kérdérst, hogy:Hogy vegyem rá, hogy sminkelhessem magam?

Erre utána a kérdező odaírja, hogy csak SZEMCERUZÁT használna, erre jön a sok 16-30 éves és azt mondja, hogy anyukádnak igaza van nem kell ilyen korán tönkretenni az arcbőrödet.


Nem veszitek észre, hogy a kérdező odaírta, hogy csak szemcerkát használna? Mit kell itt papolni, hogy "ne tedd tönkre ilyen korán az arcbőrödet".ODAÍRTA, HOGY CSAK SZEMCERUZÁT HASZNÁNA!


Amúgy kérdező szerintem kérd kölcsön az egyik barátnődtől(akinek van szemcerkája) a szemcerkát és próbáld ki.Ha jól áll vegyél magadnak eggyet és mutasd meg anyudnak. Bocsi, hogy OFFoltam.! :)

2010. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!