Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorú velem az...

Miért ilyen szigorú velem az apám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hát az én apám eléggé szigorú és mindig megtiltsa hogy mit vehetek a saját pénzemből. Én tavaly nyáron végigdolgoztam a belemet diákmunkásként. Hát gondoltam jaj de jó lesz mert megvehetem azokat amiket nagyon szerettem volna. De nem így lett :( Megtiltotta hogy vegyek 1 playstation 2-őt meg sok-sok álmomat: tengerimalac,mp4,mobil.még azt is megtiltotta hogy vegyek 2000ft-ért egy pc-s játékot.a legviccesebb az volt mikor nem engedte hogy a velencei tavon fél órára kikölcsönözzek 1 vizibiciklit.meg ilyenkor olyan sértő okokat mond :( pl mikor gördeszkát szerettem volna venni 5000-ért (ami a másik legnagyobb álmom volt) azt mondta hogy én minek veszem meg hisz úgyis hülye meg béna vagyok hozzá és ha megveszem széttöri :S

Pedig az én pénzem! én kerestem. kérlek segítsetek hogy mit mondjak neki vagy mit csináljak? a tanulmányi eredményeim jók és nem is állunk olyan rosszul szal nem ezek az okok. kérlek segítsetek.

15/F


2010. jún. 16. 22:00
1 2
 1/15 sulfur ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem nagyon vet fel benneteket a pénz. Lehet, hogy csak a spórolásra akar rávenni. Arra, hogy a nehezen (lehet, h te nem úgy érzed) megszerzett pénzedet ne herdáld el.
2010. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi lesz azzal a penzzel amit osszegyujtottel?
2010. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Vedd meg nyugodtan azt, amit akarsz.
2010. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vedd meg,ha már megdolgoztál érte,na persze nem mindent egyszerre:)
2010. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért de az olvasottak alapján szerintem ez nem olyan egyszerű hogy "vedd meg ne törődj vele".
2010. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit?Ülj le vele és beszéld meg vele a dolgokat, de csakis HIGGADTAN!

Mond megneki,hogy mennyire szeretnél venni dolgokat és,hogy ezek az álmaid.Mond azt,hogy gondolom neked is voltak ilyen álmaid,hogy megszerettél volna venni valamit...

Kérd meg rá,hogy ne tiltson meg neked mindent. Te pedig megígéred neki,hogy nem fogsz össze vissza venni mindent, spórolni is fogsz a pénzzel.Ezt a szülők nagyra becsülik!

Továbbra is mehetsz diákmunkára. A pénzzel pedig ügyesen bánj, ne szórd el egyszerre az összeset!

2010. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

És ha ezeket nem engedi apukád, mit mond, mit vegyél helyette? Mert ha van olyan ötlete, ami tényleg jobb lenne, akkor igazat adok neki. De ha nincs anyagi gondja a családnak, nem értem, mi akadálya lehetne, hogy elköltsd.

Esetleg érvelhetsz azzal is, hogy nem szeretnéd az ilyesfajta 'szórakozási cikkek' árát tőlük elkérni, vagy rájuk terhelni, és inkább magad megkeresed a rávalót.

Azzal, hogy megdologzol a pénzért szerintem ponthogy megtanulod értékelni, hiszen nem csak úgy az öledbe hullott.

2010. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyád mit szól ehhez? Nem foglalkozik apáddal?
2010. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon becsülendő és ritka dolog hog egy 15 éves a saját maga által keresett pénzből szeretne PS2-t meg hasonlókat venni, hiszen nem minden szülőnek telik rá.

Meg most legyünk őszinték? Mégis mire költsön egy gyerek? Bocs kérdező nem téged akarlak leminősíteni, de nem hiszem, hogy a te korodban lenne értelmesebb dolog egy drága műszaki cikknél, amire vágysz, és leveszed a szüleid válláról a terhet, hogy te vegyed meg.

Anyukád miért nem áll melléd?

2010. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat :)

hát anyu megengedné ezeket de még ő sem tudja meggyőzni aput. amúgy nem mondja hogy mit vegyek belőlle. inkább csak azt mondja hogy ez felesleges meg hülyeség meg hogy úgyis megunnám. de még az ilyen 1000ft-s dolgokat sem engedi meg

2010. jún. 16. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!