Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akit a szülei...

Van itt olyan akit a szülei semmire nem tanították meg és mindent magadtól kellett később megtanulnod?

Figyelt kérdés
Nőként pl főzés, a helyes takarítás, női higiénia, stb, stb. Ilyesmikre gondolok. Engem pl semmire nem tanítottak meg, mindentre magamtól kellett rájönnöm, elég sok kellemetlen helyzetbe is kerültem miatta, hogy még nem tudom annyi idősen

2021. ápr. 22. 10:45
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
83%
20: és ott a minapi ellenpélda, mikor a 17éves srác itt verte a tamtamot kb. 50 hsz-on keresztül, hogy az anyja vele akar elmosogattatni....
2021. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
17%
És soha semmire nem voltatok kíváncsiak? Egészen idáig? Erre az igénynek belülről kell jönnie. Ha van. Nem másoktól kell elvárni mindent. Nekem ez érthetetlen. És mitől jó a sajnáltatás? Ez előre visz titeket, hogy picsogtok?
2021. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Tepfal ***** válasza:
95%
#12: Oké, hogy ettünk otthon, de attól még, hogy elémteszik az ételt, nem fogom tudni megfőzni. Nálunk mindkét szülőmnek sanyarú gyerekkora volt, az volt a hozzáállásuk, hogy a gyerek "ne dolgozzon", az egyetlen munkája a tanulás. Ezt elvárták, semmi mást nem, hogy nem vártak el, nem is engedtek. Nem hagytak mosogatni, nem hagytak mosni, takarítani. És gondolhatod, hogy 14-5 évesen nem fogod ezekért törni magad, ha nem csak, hogy nem várják el, de még csak nem is engedik. Én a szüleimet nem hibáztatom, mert tudom, hogy jót akartak, de fiatal felnőttként eléggé megszívtam ezzel, mivel annak, aki otthon ezt szokta meg, rutinként mentek az alapvető életvezetési feladatok, míg nekem mindent egyszerre kellett megtanulnom. Én biztosan másképp nevelem majd a gyerekeimet.
2021. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
10%
OK, hogy nem hagyták cisnálni... De ki is voltál küldve, nem is nézhetted?
2021. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Tepfal ***** válasza:
97%

#24: Igen, én speciel ki voltam küldve a konyhából, azzal, hogy nekem nincs ott helyem. Ha akarok valami hasznosat csinálni, menjek tanulni. Óriási intelligenciára van ám ahhoz szükség, hogy elhidd, hogy más nem úgy nőtt fel, mint te...

De ha nem is így lett volna, szerintem nagyon kevés az a tizenéves, akit elküldenek a konyhából 100-szor, hogy ne segítsen főzni, és továbbra is ott áll a szülő fölött, hogy na, nekem nincs jobb dolgom, titokban lesem, hogyan főz anyám, LOL.

Én pontosan emlékszem arra, hogy hogyan koptatták minden egyes nap a szájukat az osztálytársaim, hogy ezt kell csinálni otthon, azt kell csinálni otthon, kb. biztos vagyok benne, hogy 15 évesen senki nem csinált volna semmi házimunkát magától, ha ezt nem várják el, vagy nem erre van szoktatva kicsi kora óta. Hogy őszinte legyek, ha megengedhetném magamnak, most se én végezném ezeket a dolgokat, mert semmi öröm sincsen benne. Én sajnálom azt, aki ezeknél nem tudja jobban eltölteni az idejét.

2021. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
49%

22 de, én kiváncsi voltam, odamentem, tanultam, mert érdekel. de enm mindenki ilyen. 14 évesen még nem látod át, nem fogod fel, hogy eljön majd az idő, amikor anya nem lesz ott hogy megcsinálja neked. aztán mikor odakerülsz, akkor lesel hogy most mit is kéne csinálnod.


23 én is ismertem ilyen családot, ott anyuka ötlete volt hogy a gyerek nem csinálhat semmit

2021. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
61%
16 éves koromtól kezdve hétvégi diákmunkából vettem a kaját magamnak és fizettem az osztály pénzt...
2021. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Tepfal ***** válasza:
45%
Az meg a másik, hogy én tizenévesen úgy gondoltam, hogy a szüleim mindent szarul csinálnak, tehát én majd biztosan másképp fogom, és majd akkor gyorsan megtanulom, amit kell - hogy ez nem olyan egyszerű, és hogy ők sem véletlenül csináltam bizonyos dolgokat úgy, ahogy, azt csak később láttam. Ha korábban bevontak volna, illetve nem az lett volna a mentalitás, hogy én házam, úgy lesz, ahogy én akarom, talán hamarabb belátom ezeket.
2021. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
71%

Két véglet van. Az első, tényleg útban van neki a gyerek, ne legyen lábalatt.

A második, ahol a gyerek lusta. Pl, 11-ig alszik. Majd mikor felébred s megkérdezik tőle,hogy éhes vagy kicsim, egyből idejön sírni ,hogy őt baxogatják a szülei.

2021. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Tepfal ***** válasza:
97%
#29: Egyáltalán nem zárja ki egymást a kettő. Nálunk az volt, hogy a szüleim azt mondták, ők az alapellátásomat biztosítják, ebben nem is kérnek, és nem is engednek segítséget. Bármi mást akarok, azt oldjam meg magamnak. Ez pl. azt jelentette, hogy 9-kor volt reggeli, délben ebéd, 7-kor vacsora. Ha ezeken megjelentem, kaptam ételt (nem szólhattam bele, hogy mit, nem segíthettem), egyébként nem. Főzni nem lehetett otthon, mert mindig pontosan annyi étel volt, amennyi a heti menühöz szükséges és a konyhát nem használhattam. Tehát ehettem valahol máshol, vagy vehettem készételt magamnak, amikor már dolgoztam és volt erre pénzem. Nekem erre mindig is az volt a reakcióm, hogy amit tudtam, inkább megoldottam magamnak. El is költöztem 18-9 évesen. Viszont egyszerre igaz az, hogy semmit nem tanultam meg a háztartás vezetéséről és hogy nem volt a seggem alá rakva minden, amit akartam. Attól, hogy te csak olyan családokat ismersz, amilyeneket leírsz, még nem csak ilyen van.
2021. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!