Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akit a szülei...

Van itt olyan akit a szülei semmire nem tanították meg és mindent magadtól kellett később megtanulnod?

Figyelt kérdés
Nőként pl főzés, a helyes takarítás, női higiénia, stb, stb. Ilyesmikre gondolok. Engem pl semmire nem tanítottak meg, mindentre magamtól kellett rájönnöm, elég sok kellemetlen helyzetbe is kerültem miatta, hogy még nem tudom annyi idősen

2021. ápr. 22. 10:45
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
21%
Én még mindig nem értem, hogy miért a szülőket kell hibáztatni ezért? És akiknek nincsenek szülei vagy hirtelen meghalnak?
2021. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
94%
#31 mert ki mást kéne?? háztartás óra már rég nincs az iskolákban. akinek ott vannak a szülei és megcsináják ezeket a házimunkákat, akkor semmiből se tartana bevonni a gyereket, de van aki nem teszi. pedig mindenkinek szüksége van ezekre az ismeretekre.
2021. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Tepfal ***** válasza:
66%
#31: Én nem hibáztatom a szüleimet, azt gondolom róluk, hogy szeretetből tettek így. Ettől még nem tartom jó nevelésnek és én a gyermekeimet másképpen szeretném nevelni. Szerintem egy szülőnek az egyik legfontosabb feladata, hogy a gyerekét az életre felkészítse. És a szülői oldalról is fontosnak tartom ezt, mert szerintem nem is elvárható, hogy egy szülő a gyerekét 18 éves koráig kiszolgálja. Ezért kell a gyerektől az életkorának megfelelő önállóságot elvárni, és az ehhez szükséges dolgokat megtanítani neki a háztartással kapcsolatban is.
2021. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
24%
Annyira gyerekes ez a picsogás. Majd 40 évesen is azon hisztizzetek, hogy anyuci nem tanította meg kimosni a gatyámat. Szánalmas.
2021. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
16%
Ti tartozok kizárólag saját magatokért felelősséggel. Nem más....
2021. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
22%
34: nekem is kicsit olyan érzésem van, mint mikor egynéemly incel nyilvánosan siránkozik itt, hogy őt 8évesen csúfolták az iskolában, és azért nem tud társat találni 40évesen...
2021. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
96%

Nekem! Kb. amit írsz. Sok nehézséget mondjuk nem okozott, könnyen rájöttem eddig mindenre.

N

2021. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk furák nekem ezek a válaszok, pl. engem is mindig kizavart anyukám a konyhájából, hogy ne legyek láb alatt és tilos volt főznöm... de hát tele a net receptekkel, leírásokkal, videókkal. Plusz ott vannak a barátok, akikkel közösen lehetett sütögetni.

Takarítás szintén, meg volt tiltva mert "elrontom" a gépeket, meg amúgy se tudok "jól" takarítani... Hagytam a fenébe, később meg nem volt nagy kihívás rájönni, hogy hogyan kell kádat pucolni meg porszívózni...

Női higiénia is nagyrészt józan ész, a menstruációs eszközöknek van leírása hogy hogyan kell használni, plusz ott a védőnő, nőgyógyász aki segíthet. Plusz az internet, ha az ember tudja hogy mi a normális forrás.

Szóval nekem (amellett hogy teljesen átérzem, milyen az ha a szülők aktívan tiltják az ilyesmit) eléggé furcsa, hogy vannak akiknek ez óriási kihívás...

2021. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
9%

A nők mindig kidumálják magukat, hogy miért nem tanultak meg pl. főzni még 30-40 évesen sem.

A lényeg, hogy erről mindig csak más tehet.

Vagy a szülők, vagy az anyósék, vagy eleve mindenért a férfiak a felelősek.

Ők semmiről sem tehetnek.

Ott se voltak...

2021. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Tepfal ***** válasza:
88%
#38: Ki mondta, hogy nem jöttünk rá? Persze, hogy rájöttünk. A kérdés az, hogy másnak is csinálta-e ezt a szülője. Válaszoltuk, hogy igen. Ti pörögtök folyamatosan, hogy ezt miért kell kérdezni. Ha téged nem érdekel, ne nézegesd a kérdést.
2021. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!