Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném meg ezt...

Hogyan beszélhetném meg ezt velük, hogy ne legyen vita?

Figyelt kérdés

Még nagyon friss a kapcsolatom, de már most nagyon szeretjük egymást. A barátom felhívott reggel, hogy van egy meglepetése,hogy ma találkozunk.Ami nem is lenne probléma,csak, sajnos távkapcsolat.Először úgy volt,hogy 4 kor indul a busza(250 km) És fél 10-kor ér ide.De sajnos lekéste. A testvére elvinné egy darabig és onnan jönne busszal.Fél 3 körül érne ide. A helyzet a következő.Ha délelőtt ért volna ide, az busz, ami jó lett volna neki, 3-kor ment volna vissza.4 órás út, onnan még fél óra. Semmiképpen nem érte volna el a buszt. Így is, a reggelivel menne haza. De viszont, éjjel nem akarunk császkálni,semmi sincsen nyitva.Már nem vagyunk kiskorúak, Elmúltam 20, de ugye otthon lakunk.Nem is akarunk az égvilágon semmit, fent maradnánk éjjel is,beszélgetnénk.De kiakadnának teljesen. Sajnos elég maradi mamám,még akkor is, ha már régóta járnánk. Előző párom sem aludhat itt sokszor, csak én, mert, hogy ez a ház nem alkalmas arra. Most is azt hinné, hogy b..ni akarunk.De még nem találkoztunk. Itt lenne az alkalom, hogy megismerje.De ha meg azt mondaná neki este, hogy menjen, aztán csövezzen a pályaudvaron, az milyen dolog?Most nem tehetünk róla, hogy messze lakik....De akkor mi lenne a megoldás? Kocsmák csak éjfélig vannak nyitva,meki azt hiszem éjjel nappal.Szóval elég nehéz....

Mit tanácsoltok?


Köszönöm


2011. ápr. 5. 08:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mármint 3-kor indult volna vissza,7-re beér, és onnan az utolsó busza pont akkor menne el...
2011. ápr. 5. 08:02
 2/22 A kérdező kommentje:
Mármint már egyszer lejött, de mamámék nem látták. Bocsánat, ha nem írtam bele!
2011. ápr. 5. 08:03
 3/22 anonim ***** válasza:
Vázold fel így a szituációt, hogy nem tudtok mást csinálni és nem szeretnéd hagyni, hogy az utcán fagyoskodjon egész éjszaka. Egyébként meg 20 évesen ha le akarnátok feküdni ahhoz se lenne az ég egyadta világon semmi de semmi közük.
2011. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Apu nem is lenne itthon. De nem akarunk lefeküdni egyáltalán. Tudom,hogy nem lenne hozzá közük, igazad van.Csak mivel még nem látta,így egy kicsit húzós.Nem hiszem, hogy kitenné az utcára, vagy elküldené,csak nagyon kiakadna,hogy egy idegent kerülgetne.Reggel 8-kor menne vissza holnap a busza.Másképpen sajnos nem lehet megoldani.
2011. ápr. 5. 08:09
 5/22 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, ahogy nekünk felvázoltad. Ahogy valaki előttem írta nagykorú vagy már és "semmi közük nincs hozzá", bár ez azért teljes egészében nem így van. Ha nem engedik, hiába vergődsz nagykorúsággal. Szerintem nagyon gyorsan intézkedj az ügyben, hogy ne akkor kerülj cikis helyzetbe, amikor megérkezik a párod. Nem válasz esetére is legyen időd kitalálni valami megoldást.
2011. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van.A testvére felviszi egy darabig kocsival,onnan meg ő jön.Szóval már el is indultak,mert a testvárének dolga van,szóval mindenképp jön. Itthoniaknak az a bajuk, ha éjjel mászkálnék.De nálunk lennék, ami megint baj, mivel nem ismerik még.Nem ismerős a városunkban, ha azt mondanák menjen el este,akkor meg ülhet egyedül a pályaudvaron, mert a váró csak négykor nyit. Lesz ami lesz, de bízom benne,hogy megengedik.
2011. ápr. 5. 08:16
 7/22 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyetek ki egy motelszobát az éjszakára... Jobbat sajna nem tudok.
2011. ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Sosem értettem amúgy az ilyen maradi szülőket.Ha az kell, fent maradunk éjjel.De mamámnak magyarázhatom. Ő mindent félreértelmez.
2011. ápr. 5. 08:24
 9/22 anonim ***** válasza:
és mikor mondod el?
2011. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
vagy erről pároddal nem beszéltetek, hogy először meg kellene beszélned otthon ? mert így váratlanul még nehezebben oldódhat fel egy "idegentől" a mamád, mintha pl. lefixáltatok volna egy időpontot, hogy a mamád is jobban rá tudjon készülni a fogadására
2011. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!