Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám új pasija többször...

Anyám új pasija többször szóban fenyegetett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyunak 1 éve van párkapcsolata és eleinte okes is volt, viszont kb fél év se telt el és már basáskodni kezdett a faszi. Üvöltözik velünk amikor csak akar, szóban engem és sajnos a 10 éves öcsémet is többször megfenyegette. 5-en vagyunk testvérek és már volt több olyan hogy kiáltunk egymásért vagy magunkért de anya mindíg őt választja. Nem lehet leállítani. Akárhányszor kérdeztük miért van vele, mindíg azt mondja "mert úgy szeretem mint apátokat régen" (apa meghalt) ezzel nincs is baj szeresse de ahogy bánik velünk és anyával is, tisztán látszik hogy minket csak megtűr. Beszéltünk anyával, család több tagja is közbeavatkozott már egy-egy ilyen kirohanása közben, de senki nem bír hatni anyára hogy hagyja el.

Egyszerűen úgyérzem nem bírom már tovább a folyamatos "terrort"

Ha valaki tud tanácsot adni mit lehetne még tenni, ne habozzon megosztani velem.



2021. ápr. 30. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha anyukád nem hajlandó felmérni ezt a helyzetet, akkor sok mit sajnos nem tudtok csinálni.
2021. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idősel vagytok?
2021. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

1. Figyeljetek egymásra, és ha tehetitek, készüljön hang-videofelvétel faszi dolgairól. Igazoljátok egymásról, hogy nem provokáltátok a csávót, mégis így lépett fel.

2. Anyátokat próbáljátok észhez téríteni. Ha nem megy szépszóval, akkor vegyétek elő a felvételeket!

3. Ha ez nem megy, és van rokon, akkor kezdeményezzétek az odaköltözést.

4. Ha ez nem megy, akkor a gyermekvédelemmel kell felvennetek a kapcsolatot.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Sajnos nagyon sok nő szinte bármire képes a f@szért vagy hogy - tévesen - azt érezze, nincs egyedül.

2021. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
79%
Ha te vagy a legidősebb, hívd fel a fószer figyelmét a tényre, hogy ti öten vagytok, napról napra idősebbek és erősebbek, míg ő már lefelé megy a lejtőn. Hamarosan eljön a nap, amikor úgy elveritek, mint jég a határt.
2021. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

A nővérem 19, én 18, az öcsém 16 a hugom 12 és a másik öcsém 10.


#4 Szerencsére kiállunk magunkért a legutóbb megtépte a legkissebb öcsém (előtte sose ment el idáig) kitéptem kezéből és rákiabáltam. Erre ő beleordított az arcomba, úgy nézett rám mint aki mindjárt felkap egy konyhakést és leszúr vele.

Azóta ha meglát úgy néz rám mintha nekem kéne jóvá tennem ezt, és kérjek bocsánatot.

2021. máj. 4. 07:22
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Gratulálok a bátorságodhoz!

Sajnos csak ilyen jellegű konfrontációval tudod vele megértetni, hogy mi a helyzet. Mindig legyen kéznél a telefon, hogy ha az egyikőtöket veri - és a másik akár közbelép - akkor a harmadik fel tudja venni az esetet! Legalább a hangot, de video jobb.

2021. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia mivel van két nagykorú nálatok kérhetitek a kizárólagos felügyeletett a kicsikért gyámügyön keresztül,tehát ti lennétek a nővéredel a gyámjaik , és akkor nem kellene ott élnetek,én megértem hogy nehéz meg ilyenek,de a kicsiket nem szabadna ennek kitenni,vagy menjetek a rendőrségre,csak ne engedd hogy elfajuljon a helyzet.
2021. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, anyum összeszedte magát és kidobta az ipsét. ❤
2021. aug. 8. 22:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!