Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon ritka manapság a Mária...

Nagyon ritka manapság a Mária név kisbabának?

Figyelt kérdés
Lányomat Máriának szeretném majd hívni, csak így egyszerűen, ezzel az egy keresztnévvel.
2010. aug. 22. 23:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A családunk minden oldalról a rövid és egyszerű nevek híve, egyedül az én anyukám tört ki ebből, és nekem egy nem túl szokványos nevet adott. Viszont én már megint örököltem azt a gondolkodást, hogy jobban tetszenek az egyszerű nevek. Páromnak mindegy, illetve ő se kedveli a modernebb neveket. Mária a dédmamám volt, a nagyapám neve és a párom apukájának a neve egyezik, szintén egyszerű név, anyué is, párom anyukájáé is, ő Erzsébet, szóval nemigen volt ellenvetés. De azért még átgondolom egyszer-kétszer.
2010. aug. 22. 23:50
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Az a becézési formája,hogy Marcsi az még úgyahogy tetszik,de a Mária nem.Előnye,hogy nem lesz gondja soha az életben,ezt a nevet mindenki elsőre megérti és helyesen le is tudja írni (remélhetőleg).A negatívum benne,hogy nem igazán kislányos,elég felnöttes név.De igazából nincs vele más bajom,mint,hogy unalmas.
2010. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Elárulom, hogy a Sárát és a Dorottyát ütötte ki. De ha lesz még lányunk, akkor ez a 2 név versenyben lesz.
2010. aug. 23. 00:08
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem régen inkább vallási megfontolásból volt gyakori a mária. szerintem szép név lenne, de valahogy öregesnek hat. nekem inkább a becézései nem tetszenek. de az biztos, hogy ritkának számít a picik körében.
2010. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
A Mária kifejezetten nem tetszik, semmiképpen sem, de vannak régi, egyszerű nevek amiket esetleg ajánlanék, amik nekem tetszenek, pl. Anna, Júlia, és amit írtál, a Sára sem rossz. Szerintem is sokkal inkább ilyen név mint valami túlbonyolított hülyeség.
2010. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Kisbabának Mária? neeee...

ennél már csak az Erzsébet lenne rosszabb. mondjuk még mindig jobb mint a Dzsesszika meg az ilyen iszonyatok.

annyi sok szép, hagyományos név van, ami sokkal viselhetőbb manapság is: Anna, Zsófia, Júlia.. stb.

2010. aug. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nagyon tetszenek ezek a szép régi nevek, sokkal jobbak, mint amiket ma sokan adnak a gyerekeknek. Pl. tegnap láttam egy kérdést, valaki valami olyasmi nevet akart adni a gyerekének, hogy Mirana vagy is tudom mi... A sok Kiráról, Miráról meg egyebekről ne is beszéljünk, manapság minden második babát így hívnak. Nem az a lényeg, mi divatos és mi nem, biztos lesz, akinek nem tetszik, de olyan név nincs, ami mindenkinek tetszik.
2010. aug. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem szép név a Mária, főleg az a becézés, hogy Mari, bár ez lehet, hogy a Liliomfiból maradt bennem:)

Mellesleg ne törődj azzal, ha itt valaki azt mondja, nem jó, ha neked tetszik, ne engedd lebeszélni magad. Elképzeltem, ahogy egy kislány fekszik a bölcsőjében és az édesanya altatja:" álmodj szépeket, Mária"... igen, határozottan tetszik a név :)

2010. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Mária gyönyörű név, kár, hogy kiment a divatból.

Lehet becézni Marcsinak, és akkor már nem lesz "szegény gyerek".


De még én is gyerek vagyok (16/L), nem tudom az én véleményem mennyit számít :)

2010. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem a második nevem Mária, de abszolút nem haszálom... mondjuk mindkét nagymamám Mária, dédmamáim szintén Máriák voltak, Édesanyám is Mária... Anyukám titpus "Marcsi", de én gyűlölöm magát a nevet... ne kérdezzétek, miért, egyszerűen megutáltam, mindig csak piszkáltak vele... 15 éves koromig használtam az Esztert, lovagláson keresztül akkoriban "szereztem" a Tessa nevet, az most tetszik... ugyanakkor párom családja és az ő közvetlen baráti körük "Szöszinek" vagy "Szőkének" hív, amit csak egy embertől fogadok el, az egyik barátomtól, de a többiektől idegesítő (és félrevezető, főleg, mióta sötétbarna a hajam...)... Upsz, bocs az offért: a lényeg az, hogy szerintem tartsatok talonban akár 3-4 nevet is a picinek, amikor meglátjátok a kicsi arcát, úgyis eldől, hogy inkább Mária, Dorottya, vagy esetleg Sára :) én speciel a Zora nevet favorizálom, versenyben lesz még az Anna és talán a Gabriella vagy a Zsófia


20/L

2010. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!