Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád vagy megpróbálnád...

Elhagynád vagy megpróbálnád megbeszélni? A párom cselédnek néz engem!

Figyelt kérdés

1 hónapja költöztünk össze. Megbeszéltük, hogy a házimunkát megosztjuk, ne szakadjon minden az én nyakamba. Jelenleg nem felesben fizetek, hanem a költségek 1/3-t, kb még 2 hónapig. Mióta itt lakom, minden nap elvárja hogy ragyogjon a ház.

Naponta 2x porszívózok, felmosok, a szekrények tetejét hetente le kell törölnöm.

Munka után hazaérek, abból áll az egész délutánom, hogy takarítok.

Ha nem viszem ki a szemetet, vagy 1 ruha elől maradt, már mondja hogy milyen lusta és hálátlan vagyok, mert ő eltart, én meg ennyit nem tudok megtenni viszonzásképp.

Sokszor csak sírok takarítás közben, hogy én nem ezt akartam, én nem akarok itt lenni.

Félek elhagyni őt, mert havi 40 ezerből nem tudnék megélni.

2 hét múlva pedig kezdődik a főiskola, nem tudok több munkát vállalni. :(

Fogalmam sincs mit tegyek. :( 22L


2010. aug. 23. 13:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
Menj koliba vagy albérletbe mert ez a tag csak kihasznál és cselédnek tart!!
2010. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen beszéld meg vele, vagy lehet, hogy házvezetőnek vett oda, csak Te nem tudod??
2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidhez is visszaköltözhetsz addig, legfeljebb ingázol.
2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le minél előbb. Te egy házi cseléd vagy. Az egy dolog, hogy legyen rendben a lakás (persze amennyire kell, a normális igények szerint), de ez, hogy naponta 2x porszívózol... Úristen.
2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer próbáld meg vele megbeszélni, hogy úgy volt, hogy megosztjátok a házimunkát. És te nagyon hálás vagy azért, h eltart, igyekszel. Blabla... És mond neki azt is, h ha jön a suli nem fogsz tudni ennyit takarítani egyáltalán, mert tanulni is kell. Ha nem fogja megérteni, költözz családtaghoz, bnőhöz... Meg lehet oldani! :) Drukkolok

18/L

2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Közel van az iskola, azt mondták ne is próbálkozzak a kollégiummal, mert én nem szorulok rá.

Albérletbe havi 40 ezerrel? Áá :'(

2010. aug. 23. 13:38
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Míg nincs olyan munkahelyed, amiből felesben meg tudjátok oldani az együttlakást szerintem nem olyan jó dolog az összeköltözés. Főleg egy ilyen férfivel nem. Erre mondják, hogy lakva ismerszik meg a másik...most kimutatta a foga fehérjét. Képzeld el mi lesz ha majd lesznek gyerekeitek is...ő majd azt fogja hajtogatni, hogy te otthon vagy egész nap nem csinálsz semmit, míg ő eltart. És egy gyerkőc mellett nagyon nem egyszerű rendben tartani a házat meg minden.

Szerintem ez egy egyértelmű jel, hogy költözz külön. Biztos van pár fősulis haver, barátnő, akikkel közösen ki lehet venni egy albit :)

2010. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Ebből semmi jó nem fog kialakulni. Tényleg cselédnek tart, mielőbb le kéne lépned, mert csak arra kellesz neki, hogy ragyogjon a ház, ahogy Te is írtad. Kell valami megoldás, mert ez így nem jó. Keress koleszt, olcsó albérletet, társbérletet, szülőkhöz visszaköltözést, bármit, ennél minden jobb. Felejtsd el ezt a pasit, ő nem szeret Téged.
2010. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el, ő nem fog megváltozni, és egyre csak rosszabb lesz az egész. Nem érdemel meg téged. Költözz társabérletbe valakikkel, úgy talán kihúzod. Vegyél fel diákhitelt, vagy dolgozz hétvégente!
2010. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Most hívott hogy 4re hazaér.

Mennem kell takarítani, mert szalad a lakás :(

2010. aug. 23. 13:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!