Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem házasodnak mostanába...

Miért nem házasodnak mostanában az emberek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 13:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Mert divat nem házasodni és kész. Én novemberben esküszöm és mindenki azzal cseszeget, hogy minek, meg úgyis válás a vége, és csak papír, nem elég hogy együtt élünk. Hát nem nekem nem elég és a páromnak sem elég talán ezért kérte meg a kezem, és én azért mondtam igent mert vele akarom leélni az életem. Nem arra gondolok, hogy majd elválok, mert nem akarok elválni tőle és erre mindig az jön, hogy majd akarsz. A szüleink régóta házasok és nem váltak el ez soha náluk (sem az én szüleimnél sem az övéinél) fel sem merült. Nagyon boldogok együtt és én is erre vágyom.

A pénz kérdés kényesebb, mert mindenki azt hiszi hogy csak a 200 fős hatalmas megfizethetetlen lagzikért éri meg házasodni. Szerintem mindenki akkora esküvőt csináljon amennyire tellik. Ha valakinek a két tanu utána egy vacsora a szülőkkel otthon-ra tellik akkor nem kell szégyelni. A lagzi lényege, hogy a család megünnepli hogy két szerelmes összeköti az életét, és ezt házi rántott hús mellett is meg lehet tenni, mint pl az én szüleim ilyen "lagzit" ültek anno.

Végül pedig ahogy látom a fiatalok azért nem házasodnak mert nincs kivel. A barátnőim folyton sírnak hogy nincs senkijük de ha jön egy normális srác azt elhajtják mert korlátozza a szabadságukat. Gondolom a másik oldalon is van ilyen. Illetve ha valakivel már együtt él az ember 6 éve akkor tényleg minek házasodni? Édesanyám mindig azt mondja hogy akkor érdemes mikor nagy a szerelem (ne értsétek félre nem 13 évesen kell) ami a kapcsolat első pár évében van csak.

Mi is tudnánk máshova tenni a pénzt amit az esküvőre költünk, de nem akarok 10-20 év múlva azon merengeni, hogy de jó lett volna egy szép esküvő, de persze nem hitelből csináljuk meg. Annyiba kerül amennyit rá tudunk szánni.

24/L

2010. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

18:08


Ajánlom figyelmedbe a tegnap 14:20-as hozzászólásom...

2010. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!