Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli alkoholizmussa...

Családon belüli alkoholizmussal kinek hogyan sikerült megbírkózni?

Figyelt kérdés
Anyósom és apósom mindketten alkoholisták. Fél órányira laknak tőlünk. Az utóbbi években ez csak egyre inkább fokozódik. Egész nap isznak, dohányoznak, veszekednek egymással. Mikor nagyon elmérgesedik a helyzet, akkor tettlegességig fajul, apósom felpofozza anyósomat, aki bánatában még többet iszik és bezárkózik. Azután ki sem jön a szobából, inkább vederbe pisil. Szinte minden egyes nap engem hívogatnak vagy a páromat, minket nyaggatnak, hogy megint mi történt, uszítnak egyik a másik ellen. Csak apósomnak van nyugdíja, aztán ha azt már elitták, tőlünk kérnek pénzt. Ha nem tudnak inni, még jobban megbolondulnak olyankor, szétverik a házat, kölcsönkérnek, amit nekünk kell megadni. Már egy rakás bútort is eladtak, amit még mi vettünk nekik régebben, hogy ne egy putriban kelljen élniük. Sokszor annyira fel tudnak idegesíteni minket is, hogy a párom sír éjszakánként, én teljesen ki vagyok akadva tőlük, ami munkában is meglátszik. Egyszerűen nem tudom, hogyan kezeljem őket. Látni akarják az unokákat, de a gyerekeket semmi pénzért nem vinném a közelükbe többet, pont azért, ahogyan viselkednek. Ha csak mi megyünk hozzájuk is állandóan veszekednek, velünk is és egymással is. Havonta elismétlik, hogy válni fognak, aztán soha nem lesz belőle semmi. A tudtunkon kívül kezdték el tavaly árulni a házukat, hogy több pénz legyen szeszre, szinte el is adták. Hogy hová mentek volna utána, azt nem tudom, de hogy mi nem fogadtuk volna be a két jómadarat, az is biztos. Az italt letenni nem hajlandóak, változtatni nem hajlandóak, elvonóba biztos, hogy nem egyeznének bele. Csak minket stresszelnek állandóan a problémájukkal és rajtunk élősködnek, de érzem, hogy ez így már több a soknál. Mégis mit kellene tenni, hogy leszálljanak rólunk? Ha nem vesszük fel a telefont, nem megyünk oda, akkor mindig ott van az a félsz, hogy bedurvulnak, megint egymásnak esnek, még a végén megölik egymást... Egyszerűen nem tudom mit lehet tenni. Rosszabbak bármelyik kisgyerekeknél. Ki hogy orvosolná a problémát? Hogyan és miben tudnék változtatni rajtuk?

2021. máj. 9. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Megszakítani a kapcsolatot, probléma megoldva
2021. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%
Tojni a fejükre, ne venni fel a telefont, ne menni hozzájuk, nem adni több pénzt, tudomást se venni róluk. Más megoldás nincs, de te is tudod. Ha kárt is tesznek egymásban előbb vagy utóbb, legalább ti maradjatok épek mentálisan, amit csak úgy lehet elérni, hogy kimaradtok az életükből.
2021. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet az ilyen emberekkel semmit csinálni. Akkor nyírják ki egymást. Nem kell kifizetni, amit kölcsön kérnek. Ha nem rendezitek, nem fognak nekik kölcsön adni legközelebb.


Apám volt ilyen. Képes volt piát lopni éjjel, hitelbe venni piát, anyám fizette helyette rokkant nyugdíjból. Gallyra ment anyám idegileg. Pszichiátriára került. Apám meghalt 57 évesen. Ígyis úgyis meghalnak. Lassú öngyilkosság amit csinálnak.


Aztán engem szólt meg a falu, hogy nem sírtam a temetésén. Ja azt nem tudták, hogy nekem jött gyerekkoromban hogy adjam oda a pénzemet neki. Feltúrta a szobámat állandóan. Aztán kigyúrtam magam és levertem nő létemre. Megpattantam, ahogy tudtam tőlük.


Én a helyetekben levenném a kezemet róluk. Oldják meg. Ne fizessétek ki a tartozásaikat!


Felnőtt emberek.

2021. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen akaratgyenge semmirekellő emberekre kár vesztegetni az időt. Nincs elég eszük, ha nekik ez az élet, és eszükbe sem jut, hogy változtatni kellene. Nem intelligensek, vagy a pia következtében már retardáltak. Halálra fogják inni magukat!

Nem mindegy, hogy egymást nyírják ki vagy a pia nyírja ki őket?


Ők oda tudnak menni hozzátok valahogyan?


Ha nem, akkor semmi gond. Vegyétek őket semmibe. Különben rá fog menni a házasságotok.

2021. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Az apám ivott, olyankor kibírhatatlan volt, de valahogy felnőttünk. A hugom 32, de én még férfival nem láttam (valószínű, őt ez jobban megviselte). Elváltak, csöves lett, 2005-ben halt meg, temetésén nem voltam ott, sírjánál sem. Nem is vágyom rá. Anyám szintén elkezdett inni, 3 évvel ezelőtt durván belémkötött, próbálta elzavarni a páromat (37-8 évesen), a vége az lett, hogy elzavartam a házaból (igen, ő lakott nálam, s nem fordítva).


Részemről a recept: Ha egy mód van rá, minnél messzebbre menni az ilyen családtagoktól, s a kontaktust megszakítani, mégha az elején lelkiismereti gondok lesznek, akkor is. Nagyon káros tud lenni, főleg, ha gyerekként éled meg mindezt.

2021. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alkoholizmussal, gyogyszerfuggoseggel. Egyenlore nem talaltam jobb megoldast.
2021. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz dió. Abszolút nem irigyellek titeket :(

A hivatal vagy gyámhatóság nem tud valamit tenni? Ha mindketten gyámság alá kerülnének mert nem beszámíthatóak és meg ön és közveszélyesek is, szerintem benn lakásos otthonba (nem tudom pontosan mi a neve, alkoholistaknak és gyogyszerfuggoknek is van külön ilyen) lehetne őket vitetni. Úgy talán a lelkiismeretetek is megkönnyebbülne, hogy biztonságban vannak állandó felügyelet mellett.

2021. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Hagyd a francba hagy öljék meg egymást. Rendes ember már nem lesz belőlük. Problem solved.
2021. máj. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod őket megváltoztatni.

Párommal olyan szinten elköltöztünk, hogy a szüleim még a várost sem tudják hol vagyunk.

2021. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!