Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek távoli...

Mi a véleményetek távoli rokonok házasságáról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 21:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
ha ők nem félnek h. beteg gyerekük születik,akkor egészségükre,ha meg nem vérrokonok,akkor meg tök 8, h. rokonok vagy nem.ha ők szeretik egymást,akkor legyenek boldogok.
2010. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Egy tőről szakadtunk ilyen értelemben mind rokonok vagyunk.Meg hát pl x lefekszik z-vel de előtte zének meg volt á meg b meg c ,x nek meg s meg f,stb,Szóval olyan mindegy mert lassan mindenki volt mindenkivel értitek gondolom?Ha nagyon távoli rokon nem számit szerintem.Régebben is voltak ilyenek,még vérrokonok is házasodtak beltenyészet is volt gyakran királyságokban Magyarországon és nem akadtak ki rajta ennyire mint manapság.
2010. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Hát, míg nem kezdtem anyakönyveket böngészni (más témájú) kutatáshoz, addig nem volt véleményem. Méghogy nem lettek fogyik?! Aha! Nem tudom, honnan tájékozódott a válaszoló. Biztos élt "régen" is. (-:

A föld nem osztódott ugyan, de a tulaja sem tudta ellátni.

Majd amikor közeli barátaink nevelték nyomorék gyereküket és fény derült rá, hogy szegről-végről rokonok a génjeik szerint... hát van véleményem: felelőtlenség.

2010. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%
15 éves voltam, amikor rokonlátogatásra mentünk apukámmal 200 km-rel arrébb. Apám bátyjának az unokája jött értünk a vonathoz. Azonnal hanyattvágtam magam, azt mondtam, ez a pasi, na ez... Tudjátok. Aztán kiderült számomra, hogy ő kicsoda (előtte nem ismertük egymást). Több, mint egy hétig ott voltunk és egyfolytában udvarolt nekem, én meg nem győztem leapattintani, mert hát 2. unokatestvérem. Amikor hazajöttünk, vagy egy évig bombázott az sms-ekkel meg a telefonhívásokkal, majd egyszer drasztikusan elküldtem. Eltelt 5-6 év. Addig nem találkoztunk. És aztán megint, ugyanaz. Még mindig azzal a pasival voltam, akivel 15 éves koromban. Lakásunk volt, cégünk, mindenünk. Elhagytam érte. Hihetetlen, mesébe illő szerelem lett belőle és még mindig hihetetlenül boldogok vagyunk. Van egy egy éves, gyönyörű, okos és egészséges lányunk, akit nagyon szeretünk. Jobb férjet és apát nem is választhattam volna és ha nem így történt volna és tudhattam volna, hogyan lett volna most, akkor egész életemben bántam volna, hogy illendőségből hagytam volna veszni ezt a fantasztikus embert. Persze voltak, akik kitagadtak, de aki ítélkezik, és bírál, nem is hiányzik a társasága, nekem az sem, hogy a családtagom legyen! 24 vagyok, ő 26.
2010. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok: még annyit, hogy a nőgyógyászom is megnyugtatott, hogy a másodunokatesóknál annyi esély van a gyógyós gyerek születésére, mintha nem is lennénk semmilyen rokonok. Ennél közelebbinél már necces a helyzet.
2010. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes lehetett az esüvőtök. :) (nem gúnyból mondom,hanem tényleg érdekes)
2010. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
80%
2.unokatesoig számítanak rokonnak a rokonok... Onnantól tavolibbat már semmifélebetegség nem fenyegeti: D
2010. szept. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól tudom, nem esküdhettek meg hivatalosan, mivel az csak harmadunokatestvéreknél engedélyezett. Utánajártam, én is voltam szerelmes a másodunokatesómba :)


Viszont a rokonházasságot helytelenítem. Kisvárosban nőttem fel, annak is egy olyan részében, ahol gazdag parasztok leszármazottai élnek. Náluk nagyon gyakori volt a rokonházasság, mert ugye már volt földjük, azt őrizték, mint a sárkány. A mi családunk betelepülő az ország két széléről, de az utcánkban 34 ház van, és ebből csak háromban laknak olyanok, akik nem örökölték, hanem vették a házat. Szóval belterjes egy társaság.

Mint írtam, 34 ház áll az utcában. Ez 34 családot jelent. Erre a 34 családra 4(!!!) értelmi fogyatékos gyerek jutott eddig. De nem csak a mi utcánkban, hanem a szomszédosokban is hasonló az arány. Külön van egy óvoda-napközije és egy iskolája is az értelmi fogyatékosoknak. Holott egy 30 ezres város egyik kis szögletéről beszélünk, mondjuk 6 ezer emberről. Az kb. egy nagy falu lakossága.

Mivel ott nőttem fel, jónéhány családot ismerek onnan. Bár valójában az egész egyetlen nagy család. Érdekes véletlen, hogy mindegyik fogyatékos gyerek családfáját visszavezetve vagy a szülők, vagy a nagyszülők, vagy maximum a dédnagyszülők között volt unokatestvérek közötti házasság. (Ugye a 19-20. században történtek ezek, a testvérházasság már tiltott volt) Ez számomra bizonyító erejű. Meg amúgy is már számtalanszor bebizonyították, hetedíziglen ütnek vissza ezek a dolgok.


Valaki azt írta: régen sem született több fogyatékos, mint ma. Nem kell nagyon mélyen beleásni a dologba: régen eleve minden falunak volt egy bolondja. Legalább egy. És sokkal kisebb létszámú falvak voltak, mint most. Tessék belegondolni :)

2010. szept. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Tegnap 18:20 vagyok. Esküvőnk nem volt, de nem azért, mert nem lehetett, erről én nem is tudtam. Ki nem engedélyezi, a pap vagy az önkormányzat? Elképzelhető, hogy a közeljövőben lesz, nem nagyon jártunk még utána, meg inkább anyós intézné a dolgokat, meg ő fogja a gyerek keresztelőjét is (vagy már lehet, hogy el is kezdte), de erről még nem hallottam. Persze attól még a családi összejötvetelek érdekesek, meg hogy néha a párom anyukáját az én unokatesómnak emlegetjük, meg ha nem is, akkor is össze lehet rakni a dolgot egy idő után, de legalább elmélyült a kapcsolatom a család többi tagjával (tehát a párom anyjával, nagyanyjával, stb), mert ugye régebben csak max. évente 1x találkoztunk, és ez igaz a páromra és az én apukámra is. Végülis nem kellett túlságosan új embereket megismerni, és egyáltalán nem is érzékeljük, hogy kicsi lenne a család. :) Sokkal többet törődünk egymással, mintha több ember felé jutna felületes figyelem. :) Bár ez most részlet kérdés. Mindenképp ki kell kérni orvos tanácsát, ha komolyra fordul egy ilyen kapcsolat, mi is ezt tettük.
2010. szept. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem OK.

De ha törvényileg rendben, genetikus is meg tudja mondani, lehet-e gyerek, de szerintem annak sincs akadálya. Sok boldogságot!

2016. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!