Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mindent megadtok a...

Szülők! Ti mindent megadtok a 14-18 éves gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Úgyértem bármit kér megkapja.Ruhát,cipőt,vagy elmenni pizzázni a barátaival.Esetleg komolyabb ajándékokat is (telefon,ipod,laptop stb...)
2010. aug. 24. 12:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 13 vagyok nem kapok meg mindent
2010. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
dehogy adok meg mindent, elkényeztetném... karácsonyra vagy szülinapra kap valami nagyobbat mondjuk telefon,laptop... ruhát pedig havonta 1x-2x.
2010. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

15 éves vagyok, ami nem kerül pénzbe azt megtehetem.(bármi legyen az)

Nincs sok pénzünk, extra dolgokat nem engedhetünk meg, csak ami fontos.

2010. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Én szülő vagyok, nem adok meg mindent. A szomszéd viszont a 17 éves fiának mindent, nem csak pizza, hanem kocsi, ékszer, edzőterem-bérlet, minden. Hát, meg is lehet nézni azt a srácot. Elképzelése a világról semmi, barátnője még nem volt, dunsztja nincs, milyen melóval mennyit lehet keresni, és hogy miből fog néhány év múlva megélni.

Biztosan azért kérdezed, mert te is 14-18 éves vagy. Az én véleményem az, hogy én a gyerekemnek azokat adom meg, amit feltehetőleg ő is biztosítani tud majd magának felnőtt korában. Mert nincs annál rosszabb, mint amikor valaki mindent megkap, és a nagybetűs életben rájön, hogy önálló családban neki semmije nem lesz.

Visszakérdezek: szerinted egészséges, hogy a szülők sokkal többet nyújtanak a gyereknek, mint saját maguknak? Értem ezalatt, hogy egy felnőtt pl. 30.000 értékű telefonnal mászkál, a gyereke pedig 70.000 értékű telefonnal.

2010. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem is kell hogy mindent megkapjon, hisz hogy tanul akkor abból hogy az életben mindenért meg kell küzdeni?!

Barátokkal menjen úgy hogy már tudod tanult, ha nem akkor utána vagy áthívja őket és süssetek együtt valamit.

Ilyen drága cuccokat meg elég ha karácsonyra vásárolsz vagy ünnepre,vagy ballagásra, főleg ha laptopot akar, csináljátok úgy hogy kp zsebpénzt és te a felét félre teszed neki laptopra!


Bocsi nem szülő vagyok, de hátha hasznos:)


Én sem kaptam meg mindent és ez így is van rendjén, tiszteljenek és ne a pénz legyen a lényeg!

20/L

2010. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan még nincs 14 éves a lányom, de nem kap meg mindent. Vannak elveim, amiket igyekszem betartani. Nem hiszem, hogy egy 14-15 éves kamasznak komolyabb telefon kell, mint nekem, és a saját laptop hiánya sem hiszem, hogy örökre nyomot hagyna a lelkében. Kap zsebpénzt, azzal úgy gazdálkodik, ahogy akar. Vannak dolgok, amiket "megtagadok" tőle, pedig lenne rá pénzem, de nem akarom, hogy belenőjön abba, hogy kigondol valamit, anya meg már rohan is megvenn a boltba.
2010. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
én 17 vagyok lassan de az egész családom utál gyűlöl
2010. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

17 évesnek:

Biztosan nem a korod miatt gyűlölnek. Szörnyű ilyet olvasni, hogy lehet ez? Ha az én gyerekem elképzelése nagyon más lenne a világról, biztosan elengedném a kezét, de utálni, gyűlölni soha nem tudnám !!!

2010. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 vagyok, tesóm 15, nagyobb dolgokat csak karácsonyra, szülinapra kapunk.


Ruhát egy évben max. 1-2x, suli kezdés előtt, illetve ha nagyon szükség van rá. Pedig nem vagyunk rossz anyagi helyzetben. De anyu szerint nem kell minden napra másik gatya elég 2-3 is :)...

2010. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Kettő is van. (lányok) Mindent megadok nekik, amit megengedhetek magamnak. Mert megérdemlik... (egyedülálló apa)
2010. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!