Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmesélnétek milyen komolyabb...

Elmesélnétek milyen komolyabb betegségeik voltak eddig a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Kissé el vagyok keseredve,mert nálunk állandoan van valami a gyerekekkel.Ezen nem azt értem,hogy nátha meg kohogés,hanem komolyabbak.Nem tudom,csak mi vagyunk ilyen pecchessek,vagy mások is?Leírom eddig miken mentunk keresztul.

A 11 éves fiammal eddig 6.szor voltunk korházban,vesegyulladás,mandulamutét,csak hogy a komolyabbakat írjam le.

A kicsi most 16 hos,2 hosan leállt a léégzése,ujraélesztés után korház,9 hosan mutotték,le volt nove a nyelve,csak mutéti uton tudták neki helyrehozni,azota meg havonta járunk vérvételre,mert a nyakán megduzzadtak a nyirokmirigyek és nem találják az okát,a vérben meg hol ezt találnak,hol azt.Nem azért írtam le,hogy sajnálkozásbol,csak kiváncsi vagyok,hogy más is kuzd e hasonlo problémákkal.


2011. jan. 14. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 fiam van.A 18 év alatt a megfázásokat nem nézem,akkor volt neki

- fél évesen kétoldali tüdőgyulladása,és súlyos hörghurutja volt amivel 1 hétig a kórházban voltunk(mindennap injekciót kapott)

-2 és fél évesen bárányhímlője (ki kellett hívni a dokit,mert ráment a kukijára,és a fitymán belül is tele volt pöttyökkel ami nagyon fájt neki)

-3 évesen bélcsavarodás gyanúval kerültünk kórházba.Hál istenek kiderült,hogy nem az(de hogy mi volt a gond nem tudtuk meg)

- 3 és fél évesen motorozás közben(olyan lábbal hajhatós játékmotor) neki ment az ablakpárkánynak,és a szája belülről annyira széthasadt,hogy irány a kórház ahol összekapcsolták neki.

-5 évesen egy rozsdás 100-as szögbe lépett amit átszúrta a lábfejét így megint kórház ahol kivették,és bent tartották 3 napig megfigyelésre.

Hát nagyjából ennyi..A többi csak apróbb sérülések/balesetek amitől csak én ájultam el,a fiam könnyedén átvészelte.

De hál istenek iskolakezdéskor már nem volt komolyabb baja..

2011. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kistesómnak mandulaműtét

bátyámnak pár hónaposan agyhártyagyulladása lett, hál istennek annyi maradt neki meg belőle, hogy az egyik fülére nem hall.

én pedig az a csoda, hogy most ide ezt leírom neked.

császárhoz mikor elaltatták anyut, úgy altatták el, hogy felkészítették, én már nem leszek, és ő is veszélyben van. A részleteket nem írom le, hosszú lenne, de itt vagyok:)


22L

2011. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de engem ötéves koromban leukémiával diagnosztizáltak, majd tízéves koromban kiújult, de meggyógyultam és itt vagyok épen, egészségesen:)

28/N

2011. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, huhh vannak itt igen komoly történetek.

nekem csak ennyi van, a többihez képest semminek számít, de azért leírom:

3 hónapos koromban súlyos tüdőgyulladás, majdnem ottmaradtam, 2 hétig voltam kórházban

többszöri mandulagyulladás, fülfelszúrás, egy darabig semmi, az utóbbi időben : iszonyú rossz vérkeringés (mindig szédülök és akármikor elájulhatok, ha nem tanultam volna meg kezelni a helyzetem), vashiány (ami miatt eddig nem tudtam teljesíteni az álmomat- vért adni- 2x már próbálkoztam, de mindig elutasítottak), alacsony vérnyomás (egyszer majdnem megállt, olyan lassan vert a szívem),magas szemnyomás, és a szememben lévő idegek v. mik (asszem sejtek) elkezdtek eltűnni, ezért nem látok olyan jól

2011. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az előző válaszokhoz képest semmi a mi bajaink.


18 hónapos kislányomnak állandóan hőrgőgyulladása van,már voltunk miatta kórházban is.

2,5 éves fiamnak most vették ki az orrmanduláját,és szúrták fel a fülét,már a nagyobbodás miatt részleges hallás károsodása volt,és tele volt állandóan kóros folyadékkal a füle.

1 hetet vannak bölcsibe,2 hetet itthon valamilyen betegséggel.

Ráadásul szerdán kezdeném a munkát,de mindjárt tp-el inditok a mütét miatt.

2011. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A ti bajaitokhoz képest nekünk nincs semmi bajunk.

Anyósom mégis mindig azt mondja,hogy nem vigyázok elégé a kisebbik lányomra,mert havonta kb.1 hétig náthás.

Amúgy volt neki un.hisztirohama,és lázgörcse,de kinőtte...

A nagy (12 éves)9 évesen lenyelt egy üveggolyót,egy hét kellet mire kik...a,7 évesen kivették a manduláját,ja és amíg úszni járt havonta volt halójárat gyulladása...kb.ennyi

2011. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én elég beteges meg rossz kisrác voltam ugyhogy visszajáro vendég voltam/vagyok a korházba. sokszor megfáztam ráhuzodott a fülemre ezért rengetegszer felszurták aztán amgátol kijukadt most ott tartok h olyan60%osan hallok a fülemre és 4 szer műtötték de volt h szétnyilt a varrás rajta, aztán mandulámat kivették, elszaladtam egy kihajtott fémlap melett ugy 7-8 évesen 6 ötléssel varták össze a térdem, megvolt a szögbe lépés is az átszurta a lábam de kihuzták leragasztották az szépen lassan benőtt, szokásos bicos esetek a soderen valo elcsuszás aztán sürgöségin kavicsokat szedegették ki belőlem, rosszul estem és elszakitottam a keresztszalagom meg egy porcot összetörtem a térdembe(ezt már idősebben 16 évesen) aztán méskor is elestem 3 öltésel összevarták a lábam amit a doki korán szedett ki és szétnyilt a varrás, homlokkal nekiestem egy asztalnak amit össze kellett ragasztani még oviba, meg tarkoval belefejeltem a betonba aztis ragasztani kellett...ja azota motorral is estem akor kulcsontot törtem, jameg koriztam még olyan 10évesen elestem és elrepedt a csuklom...ugyhogy volt program bőven de az elmult 2-3 évbe szerencsére nemvolt semmi komolyabb náthánál meg kis középfülgyulladáson kívül...még fülemet megmütethetném mégegyszer h teljesen jol halljak de már annyira nem eröltetem érthető okokbol...ugyhogy szerintem engem nehéz überelni:D egyetlen hátulötője van az egésznek h iszonyu sok antibiotikumot szedtem és ennek hála már alig hatnak a 1000mg is...de manapság már azért ovatosabban osztogatják az antibniotikumot is.
2011. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lányként éltem át olyan dolgokat amitől apám és anyám elég hamar megőszültek..

3 évesen orrmandula műtétre vitt be anyám a kórházba.Később anyámat felvilágosították,hogy egy kis adminisztrációs hiba miatt nem a beteg orrmandulámat hanem az egészséges torok mandulámat vették ki.Ezért most meg kell várni,míg az begyógyul,és újra visszamenni a kórházba orrmandula műtétre.

A szokásos fülgyulladás,és szokásos fül felszúrás nálam is volt.(én is rosszul hallok azóta sajnos)

6 évesen elütött egy teherautó,és eltört mindkét lábam,pár bordám.De túléltem. 12 évesen másodjára vették az orrmandulámat.13 évesen kiderült,hogy orrsövény ferdülésem van,és orrpolipom.Újra műtét.15 évesen a barátnőmmel ugráltunk a mászókán,és olyan hülyén estem le róla,hogy a könyököm eltört,és vállam is kiugrott a helyéből. fél évvel később egy vagány srác mögött ülve a motorján karamboloztunk,de agyrázkódással,és csuklótöréssel megúsztam a dolgot.17 évesen orrkagyló záródással mentem a kórházba műtétre.A vizsgálatoknál jött az öröm..Megint visszanőtt az orrmandula amit újra ki kell venni. 19 évesen az első munkahelyemen (nyomdában dolgoztam a szakmában) a forró enyv ráfolyt a kezemre A főnök csak úgy tudott segíteni az iszonyú fájdalom ellen,hogy a bőrt a hideg víz alatt bevágta(úgy is mondhatnám,hogy megskalpolta a kezemet) Műtét,majd gyógyulás)20 évesen terhes lettem,és állandóan rettegtem,hogy ne érjen semmi baleset.A szülés napjáig nem is volt gond,de aznap elkövettem egy hibát.Taxit hívtam,hogy menjek a kórházba szülni,és olyan ideges voltam,hogy nem érek be időbe,hogy amikor láttam hogy jön a taxis elé szaladtam,hogy minél előbb be tudjak ülni.De túlságosan is elé szaladtam,mert elütött.Hál istenek az ijedségen kívül nem történt semmi baj(csak kék foltokat szereztem) de a taxis akkor 5 évet öregedett az elmondása szerint..(még a szülést is végig izgulta a férjemmel:)

Később ezek a balsorsok nem jöttek,egészen 34 éves koromig.Egy megfázás miatt elmentem dokihoz aki boldogan elmondta,hogy újra van orrmandulám amit ki kell venni ( tuti,hogy van egy orrmanduláért felelős angyal vagy szellem ami engem mindig megörvend eggyel..) A dokinak is mondtam,hogy más az ékszerét cseréli ennyit mint én az orrmandulámat..35 évesen egy csúnya tályog volt a foggyökér alatt,és olyan rossz állapotban volt,hogy a gennyes tályog szétmarta az állkapcsom egy részét. 3 órás műtétet kellett átélnem érzéstelenítéssel.

Jelenleg 39 éves vagyok(nemsokára 40 éves) és nem merek elmenni a fül-orr -gégészetre mert van egy olyan érzésem,hogy megint van orrmandulám..

Hát remélem,hogy élni fogok vagy 50 évet,és ezalatt az idő alatt reménykedem,hogy csak 1-2 lesz orrmandulám,és ennél nagyobb bajom ne legyen..

Hál istenek a fiam nem örökölte az isteni adományomat,és makk egészséges..

2011. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj utolsó,tudom h nem vicces(szüléses sztorin már beröhögtem),de téged aztán minden megért,remélem a továbbiakban semmi gondod nem lesz és semmilyen baleset nem ér.
2011. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem minden megért, a szüleim szerint rosszabb vagyok, mint egy fiú.

1 évesen tüdőgyulladással egy hetet voltam kórházban.

2 évesen leestem a lépcsőn és eltörött a kezem.

4 évesen csukott szemmel nekifutottam a falnak és agyrázkódással kezeltek a kórházban. 3 nappal később kiderült, hogy nem is agyrázkódásom, hanem mandulagyulladásom van. Ki is vették a mandulám.

Pár hónappal később megharaptam a szomszéd kutyáját, de ez nem tetszett a kutyának, ezért megharapta a kezem. Összevarták.

5 vagy 6 évesen beleléptem egy rozsdás szögbe.

8 hátrabukfencet csináétam az ágyon és lefejeltem az ágy sarkát, megint kórház, összevarták a szemöldököm.

12-13 évesen kosáredzés előtt 3 zsámolyt egymásra raktunk, arra egy dobbantót és úgy zsákolgattunk, nekem nem volt szerencsém és összedült az "építmény" és én sikeresen eltörtem a bordám.

15 évesen elütött a kocsi, szerencsére megúsztam zúzódásokkal.

17 évesen motorbaleset, eltörött a lábam és az egyik kezem.

Szintén 17 évesen kétoldali tüdőgyulladás, másfél hónap kórház.

Most 18 éves vagyok és megint kórházba fekszem. Pénteken kosármeccsünk volt és gyors indításnál elcsúsztam egy izadságfolton és a térdkalácsomból letörött egy darab.

Hát mindenesetre gyakori vendég vagyok a kórházba.

18/L

2011. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!