Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan dühös rám az unokatest...

Jogosan dühös rám az unokatestvérem? Szerinte tönkretettük a fia buliját és ezzel az életüket, mert miattam rossz véleménye lett róluk a férje egyik főnökének.

Figyelt kérdés

Az ő fiuk és a mi legkisebb fiunk most ballag az oviból. A mi fiunknak a hónapban lesz a szülinapja is, az övéknek meg a névnapja, ezért felmerült, hogy tartsunk egy közös kerti bulit a gyerekeknek. A szűk család lett volna ott és a gyerekek barátai. Az egy dolog, hogy amit én terveztem az minden rossz volt, ezt már megszoktam, nem csináltam belőle ügyet, de a héten már elkezdte mondogatni, hogy ezt és azt a gyereket minek hívnánk meg, úgysem érti, hogy mit ünneplünk és hasonlók, majd kibökte, hogy reméli, hogy a fiunk hamar lefekszik aludni, hogy a barátai elhúzzanak és akkor a többi gyerek tud majd normálisan játszani.

A fiunk autista és adhd-s, gyógypedagógiai oviba jár, a barátai is a csoprttársai közül valók, hasonló problémákkal.

Én ezek után megmondtam az unokatestvéremnek, hogy tárgytalan a közös buli és innentől a velük közös programokhoz sem ragaszkodok. Akkor még csak megsértődött, hogy milyen b**kó vagyok, most viszont ott tart, hogy tönkretettem az életüket, mivel a meghívottak java lemondta a bulit, közöttük a férje főnöke is, akinek a lánya szintén a fiunk csoporttársa.

Már a szüleimet hívogatja, hogy, hogy milyen lányuk van. Arra vár hogy bocsánatot kérjek tőlük.


Erre mégis mit reagáljak? Kell egyáltalán bármit is?


2021. jún. 6. 22:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A fiam bár autista, de nagyon jól elvan a kortársak között, igaz csak a számára fontos embereket nézi valamibe, szóval a többiekre magasról tesz. Mivel az adhd miatt folyamatosan pörög, imádja, ha versenyt futhat. Neki mindegy hogy a futótárs egy vadidegen gyerek, egy kutya vagy egy távirányítós autó. Imád a játszótéren lenni, pedig a kertünkben is berendeztünk egyet, de az "túl kevés". :)
2021. jún. 6. 22:42
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem minden autista egyforma. A saját csoporttársai nem idegenek. Miért ne élvezhetné a szülinapi bulit, ami róla szól? Szerintem ezt a saját anyukája, a kérdező, egyedül is el tudja dönteni.

A többire annyit, hogy nem fognak az ilyen rokonok hiányozni senkinek.

2021. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
52%

. A saját csoporttársai nem idegenek.


Nem csak ők lettek volna ott, hanem a rokon gyerek barátai is...

2021. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell reagálnod semmit, a szüleidet kérd meg, hogy ne folyjanak bele, unokatesódnak nyugodtan mondják meg, hogy téged keressen, ha gondja van.

A bulit tartsd meg, ahogy tervezted, igazából a gyerekeknek is jobb lesz, hogy a saját csoporttársaikkal lesznek, szóval a te szempontodból még előny is, hogy így alakult. Ő meg majd keres, ha lesz a hiszi helyett mondanivalója szemtől szemben, te tegyél rá magasról.

2021. jún. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Rövide, tömören: nem te, hanem az unokatestvéred egy hatalmas BUNKÓ!! Tipikus a "beteg ember nem ember" hozzáállás. Csak tudod, ha családon belül ez van, akkor mit várjon az ember mástól. Ostoba
2021. jún. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
17%

Pedig de, az a bunkó szülő, aki annyira sem ismerte meg az autizmust és adhd-t, hogy képes volt az autista gyerekét kitenni egy bulinak, ahol lett volna egy rakás idegen gyerek.

A másik pedig: ha a gyerek auti oviba jár, akkor a társai is azok. Te pedig meghívtál egy pár auti gyereket idegen gyerekek közé. Nem vagy normális komolyan mondom.

Itt van fogalma bárkinek is, hogy mit jelent az autista?????



Add Uram, hogy csak egy troll legyen.

2021. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

16!


1, Nincs olyan, hogy "auti ovi".

2, A társai kb 100% hogy "normális" gyerekek, ugyanis vagy 20 éve integrációs oktatás van, csak a közösségbe beilleszkedésre képtelen gyerekek vannak speciális, érre szakosodott intézetekben foglalkoztatva.

3, Az autizmus egy spektrum zavar, millió formája van a "kicsit fura" kategóriától az agresszív, kommunikációra képtelenig. Nem sorozatgyilkos kategória....

2021. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
96%
16 valószínűleg az anyukája jobban ismeri mint te, aki 3 mondatot olvastál róla az interneten. Gondolom ő és a többi szülő is el tudja dönteni, hogy milyen buliba vagy társaságba viszi a saját gyerekét
2021. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

17-es,de vannak auti ovis csoportok. Sok EGYMI-nek van ovija... Ide teljesen ép intellektussal is járhatnak a gyerekek SNI papírral. Vannak akik akár általános iskolába is integrálhatóak a fejlesztések hatására. (Nem csak az autikra igaz.) De láttam vegyes csoportokat is.


Kérdező, a gyereked érdekében szakítsd meg a kapcsolatod az unokatesóddal. Szégyen ahogy az embertársairól, a főnöke gyerekéről is(!) beszél. Jól tetted, hogy leállítottad a közös buli tervét. A szüleid mit szóltak, mikor felhívta őket?

Nagy baj van a buksijában, ha ennyivel tönkre lehet tenni az életét.

2021. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
13%
De van auti ovi, ott dolgozom. Ezt megszívtad. Keress rá nyugodtan makkmarci. Ahogy ez a nő, úgy ti sem tudtok semmit róluk, ezért van elcseszve ez a világ.
2021. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!