Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek születése után is...

Gyerekek születése után is együtt élni a szülőkkel jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenlegi helyzet: együtt élünk a párommal, anyukámmal és apukámmal. Nagy ház, elférünk, szinte nem is találkozunk, tehát nem egymás nyakán vagyunk. 5 éve élünk így, tehát már nem hiszem, hogy történhet meglepetés.

Beszélgettünk a párommal a jövőnkről, közös ház, gyerekek, stb. Ő hozta fel, hogy szívesen itt maradna (nem kellene több tíz milliós hitelt felvenni), ha gyerekünk születne, mert van több szoba, amit át lehetne alakítani, illetve a padlásteret be lehet építeni, 3 szintes lenne így a ház. Nagyon jóban vagyok a szüleimmel, párom is.

Nekem nincs ez ellen kifogásom, de a mai világban lehet fura lenne így együtt élni, még ha el is férünk rendesen.

Anyukám nem szólna bele semmibe, apu sem, csak az az egy probléma van, ha gyereksírás lenne szerintem idegesítené (aput).


2021. jún. 7. 19:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Viszont akkor nyilván, ha gyerek lenne, ti lennétek fent (fent is laknátok), ők pedig lent laknának.

Aki lent van, annak az élete átjáróház, előbb-utóbb rámegy a jó kapcsolat.

(Ők sem lesznek fiatalabbak, ami az embernek tíz éve még meg se kottyant, attól most agyf@szt kap (tapasztalat).

Vagy átalakítva két önálló lakássá, külön bejárattal, külön feljáróval (akár külső, akár lépcsőházas), vagy felejtős.

2021. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem ismerek olyan embert, aki így él, és nem bánta meg. Az egyik ilyennek a felnőtt gyereke mondta, hogy még ő sem szeretett ott lakni, semmi privát szféra, minden lépésről tudnak a szülők-nagyszülők, és kettős elvárások vannak, a szülőknek meg a nagyszülőknek is segíteni kell, saját életre nem maradt idő, ha igen, kapták a megjegyzéseket. Az öregedő ember kritikussá válik.

Aztán ha el találtok válni, aki megy, az egy bőrönddel megy, mert a szülők házát nem lehet eladni, kettéosztani. A távozó ki lesz semmizve, ami nem a házastársáé, abból semmi sem jár neki, hova borítsák ki az öregeket az ő kifizetése érdekében? Az emberek márpedig idővel változnak.

2021. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha mindenkinek megfelel miért ne

Ha évek óta ott laktok szerintem működni fog ezután is

Én is a szüleimnél élek gyerekkel,igaz egyedülálló vagyok.

2021. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
Szüleimmel éltem nagy házban, aztán mikor 40 éves lettem, az életben maradt, addig kedves szülőm megváltozott, agresszív lett, gyanakvóvá vált, többé semmit sem lehetett vele megbeszélni, ordítani kezdett, kémkedett utánam. Addig jó volt, utána a pokol. Ha előre tudom, hogy ekkorát változik, sose maradok otthon. De ekkorra már minden pénzemet a ház helyrehozására költöttem.
2021. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Nektek így jó, ami fontos, de idővel hamar jelentkezhetnek a problémák. Ne nagyon függjetek tőlük, az akaratukat ne erőltessék rátok és a gyerekekre, hagyjanak élni titeket. Ne ők neveljék a gyerekeket úgy ahogy még őket nevelték. Kivétel a főzés :)
2021. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Szülőfüggő, de általában alap hogy nem szülünk más nyakára. Ha nem vagytok meg a szülők támogatása nélkül, minek a baba?
2021. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy: Öt éve támogatnak a szülők. Ezt az időt nem használtátok fel hogy gyűjtsetek a saját lakásra?
2021. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekkel sok minden megáltozik. Ha ők is fennt alszanak akkor a gyerek sírás valószínű zavarni fogja őket. Ezért valóban jó lenne az át építés ha maradnátok. Valaki írta a hangszigetelést, nagyon jó ötlet bár gondolom kicsit drága. De ezt a szüleiddel kell megbeszélned nyilván.

Plusz valóban a párodra is kell gondolod. Beletegye a pénzét a szüleid házába? Kis javítások beleférnem elvégre ott lakik, de ez komolyabb összeg lenne. Mi lesz ha mennie kell onnan mert megromlik a kapcsolatotok? Nem tudom hogy ezt ő végiggondolta-e.

2021. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Egyetemre jártam, ő dolgozik. Van megtakarításunk, de nyilván nem elég hitel nélkül. Meglennénk a támogatás nélkül is, de így több pénz jutna a babára, ha nem kell törlesztőt fizetni. Azt nem írtam, hogy a szoba átalakításokhoz nem kell szakember, párom mindent meg tud csinálni. Ez nem lenne drága. A padlás kiépítéséhez kellene hívni mestereket, de arra lehet nincs is szükség, elég lenne a plusz két szoba.
2021. jún. 7. 21:30
 20/27 anonim ***** válasza:
63%
Azt sem írtad mi lesz ha szétmentek esetleg. A párod beleölt pénzével mi lesz? (csak csöndben súgom meg: a házasságok jellemzően az első gyerek születésénél kerülnek válságba.)
2021. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!