Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom ilyen rosszindulatú pletykákat terjeszt rólam?

Figyelt kérdés

30éves vagyok, nemrég szakítottam a barátnőmmel, és 11év után hazaköltöztem apámhoz. A szüleim rég elváltak, apám újranősült és van egy 20éves féltestvérem, akit ezelőtt alig ismertem. Fél éve élek itt, szerencsére elég nagy a ház, így elkerüljük egymást, külön bejárat van, saját mosdó, konyha, minden, csak az udvar közös. Mielőtt hazajöttem, az öcsém élt itt, most meg kénytelen volt beköltözni a nagyházba, ami gondolom nem tetszik neki.

Tavaly volt apámnak valami adóproblémája, és kifizettem helyette 750ezer forintot. Úgy egyeztünk meg, hogy nem kell visszafizesse, hanem majd lassan letudjuk a rezsiből.

Nemrég munkahelyet is váltottam, így 15napig nem dolgoztam, de ez nem viselt meg, mivel volt tartalékom.

Nemrég megtudtam, hogy azt terjesztik rólam, hogy munkanélkül apámékon élősködök, és hogy nem fizetek semmit, de azt elfelejtik hozzátenni, hogy nemrég előre kifizettem 750ezret. Azonkívül semmiben nem szorultam rájuk, egy darab kenyeret sem kértem, vagy fogadtam el, mert végig volt tartalékom, és fenntartottam magam.



2021. jún. 8. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le mindenkivel egyszerre, kérdezd meg, hogy ki, és miért terjeszti ezt a kamut.


Majd ha nem tetszik valami, akkor egyszerre ki lehet fizetni a maradék pénzt, hogy mehess arra amerre akarsz. (bár ennyiből albiban nem sokáig húznád)

2021. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Rólam is terjesztenek mindenfélét. Most a legutóbbi az, hogy válunk a férjemmel. De hogy méér? Nevess egyet rajta, aztán szard le.
2021. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A fél ház egyénként is az enyém a szüleim válás óta, anyám rám iratta a részét. 11évig ingyen használták, mostmeg nemtetszik, ha hazajövök? Ezekután még én menjek albérletbe?
2021. jún. 8. 19:09
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem csak húzd meg magad amíg ott vagy. Aztán amint lesz lehetőséged, jó messzire menj el onnan!
2021. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Ja, hogy tied a ház? Akkor vásárold ki őket, aztán ők menjenek máshova!
2021. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jutott vissza hozzád ez a pletyka? Biztos vagy benne, hogy ők terjesztik, nem pedig a mindent jobban tudó szomszéd találta ezt ki mondjuk?
2021. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le es beszéld meg velük a dolgot.
2021. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Rólam az terjeszti, hogy loptam, aki lenyúlt tőlem közel 100 ezret...

A te esetedben viszont érdemes lenne leülni és megbeszélni a dolgot szerintem.

2021. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem hagyd rájuk, elég ha faterod és te tudjatok az igazat.
2021. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám hogy fizesse ki a 750-et..de ez üres dobálózás. gondolom nincs bizonyítékod hogy te fizetted ki, le kellett volna papíroznotok hogy ennyi pénzt adtál neki.

Le kellene ülni és tisztázni, frissíteni a memóriáját hogy a rezsit te a 750-el letdtad, és a fele ház a tied.

2021. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!