Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom ilyen rosszindulatú pletykákat terjeszt rólam?

Figyelt kérdés

30éves vagyok, nemrég szakítottam a barátnőmmel, és 11év után hazaköltöztem apámhoz. A szüleim rég elváltak, apám újranősült és van egy 20éves féltestvérem, akit ezelőtt alig ismertem. Fél éve élek itt, szerencsére elég nagy a ház, így elkerüljük egymást, külön bejárat van, saját mosdó, konyha, minden, csak az udvar közös. Mielőtt hazajöttem, az öcsém élt itt, most meg kénytelen volt beköltözni a nagyházba, ami gondolom nem tetszik neki.

Tavaly volt apámnak valami adóproblémája, és kifizettem helyette 750ezer forintot. Úgy egyeztünk meg, hogy nem kell visszafizesse, hanem majd lassan letudjuk a rezsiből.

Nemrég munkahelyet is váltottam, így 15napig nem dolgoztam, de ez nem viselt meg, mivel volt tartalékom.

Nemrég megtudtam, hogy azt terjesztik rólam, hogy munkanélkül apámékon élősködök, és hogy nem fizetek semmit, de azt elfelejtik hozzátenni, hogy nemrég előre kifizettem 750ezret. Azonkívül semmiben nem szorultam rájuk, egy darab kenyeret sem kértem, vagy fogadtam el, mert végig volt tartalékom, és fenntartottam magam.



2021. jún. 8. 18:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
750.ezer azért elég sok hogy semmibe legyen főleg hogy nemis lehet bizonyítani hogy te astál neki és kérdésem mire kellett ez a sok hogy vissza kell fizetni nekI?
2021. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem kívanatos szemely vagy ott. Tudom a te reszed de ennek mi ertelme hogy 30 evesen egy gyakorlatilag masik csalad eletebe bekoltozol?
2021. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Miért fizessek albérletet, ha van egy házrészem, ahol ingyen lakhatok? Annyi pénzem nincs, hogy apámékat kifizessem, és ha ők is vennék meg a részem, abból pénzből nemigen vehetnék saját lakást. De mostanában erősen gondolkodom a hitelen.
2021. jún. 8. 22:41
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha eladnátok a házat/kivásárolnának akkor lenne némi tőkéd és nem kellene annyi hitel se.

Meg amúgy is, jobb ha csak áll benneva pénzed ők meg benne laknak?

2021. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem tudott mit kezdeni apad hogy anyad a reszet rad iratta, megegyezni nem aksrtok. Így addig eroltetitek az egyutt elest amig tarthatatlan lesz a helyzet. Nekem mindegy a te eleted. De hazresz ara plusz hitel mar egesz jo alap lenne.
2021. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyébként egy közös ismerőstől hallottam vissza a történetet, mert nemrég tett egy olyan megjegyzést, miszerint úgy könnyü élni, ha még mindig a szülők adnak enni és fizetik a rezsit. Ezt az öcsém mondta neki, ő pedig nyilván apáméktól hallotta, mert én nem szoktam beszélni vele.
2021. jún. 9. 00:12
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Feltesodat zavarja hogy ott vagy, eddig ő volt az egyeduralkodo. Ezert kavar szerintem. Lehet vele kene beszelni.
2021. jún. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Hibás következtetés, hogy apádékra vagy emiatt dühös. Egyszerűen féltesód keveri a sz.rt. Kérdezd meg tőle, tudja-e, hogy a lakás fele a tiéd, valamint hogy megállapodtatok apuddal a rezsi kapcsán.
2021. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg ha igazán jó akarsz lenni,akkor menj albérletbe, a kis részt ad ki a legrosszabb arcú dzsipóknak, aztán élvezzék a társaságot! 😃
2021. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!