Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok fiatalkorú szenved napjain...

Sok fiatalkorú szenved napjainkban is alkoholista szülő (/szülők) miatt?

Figyelt kérdés
A statisztikák szerint többszázezer alkoholista van Magyarországon. Ti érintettek vagytok jelenleg, otthonélőként?

2021. jún. 12. 16:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(Kort, nemet írnátok?)
2021. jún. 12. 16:51
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Jelenleg nem,de :

-apám alkesz( 10 ev után váltak,addig megkeserítette az életünket)

-apai nagyapám alkesz volt

-apa húga alkesz volt

-anya élettársa jojó alkesz volt ( volt hogy 5 évig tiszta volt,aztán fél évig részeg)

-férjem apja ( szerintük nem alkesz) minden nap iszik több pálinkát/ sört. Nem bírja ki,szerintem ez alkeszség. De legalább nem hülye.

- anyós is iszogat keveset,de nálam az is sok lenne


32/n

2021. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
"minden nap iszik több pálinkát/ sört. Nem bírja ki" Hivatalosan is az.
2021. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

3

Szerintem is az. :)

Szerintük belefér a " falusi életbe".

2021. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Anyósom alkoholista, plusz a nagymamám volt alkoholista
2021. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Apám alkesz. Apai nagyapám elvileg nem sokat ivott, csak hétvégente eljárt kocsmázni. Apám nagybátyja a piától halt meg. Anyai nagyapám 20 évig alkesz volt, de le bírta tenni a piát hála az égnek.


Szóval eléggé, főleg apám miatt. Én kategorikusan nem iszom emiatt, már 19 évesen menekültem el otthonról érettségi után és mindent megteszek, hogy ne olyan legyek mint ő, pl vigyem valamire az életben. Sajnos elég szar gyerekkorom volt, lelkileg ezt a mai napig nem dolgoztam fel még teljesen, pedig járok pszichológushoz.

2021. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Apám kő alkoholista, szerencsére már nem kell vele tartanom a kapcsolatot.

Egyik nagyapám is ivott, de ő nem sokat. Csak rendszeresen, és nem bírta a piát. Apám meg rendszeresen és rettenetes mennyiségeket iszik. Tipikus agresszív, veszekedős, ordibálós, kötekedős alkoholista. Fizikailag is bántalmazza a környezetét, nem csak verbálisan.

26 éves vagyok, a korban hozzám közel állók közt (26-30)is sokan isznak rendszeresen, nők is, férfiak is. Tényleg rengeteg alkoholista él Magyarországon. Én és a párom viszont nem iszunk szinte soha, max évente egy pohár bort.

2021. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére mindkét szülőm távol áll az alkoholtól, néha isznak bulikon, akkor is már két pohár a fejükbe száll... De viszont sok ismerősöm van, akinek alkesz az egyik gondviselője.
2021. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Alkesz és alkesz között is van difi mondjuk. Inkább a viselkedés része a fontos, van aki jozanul és részegen sem bántja a családját, nem tesz nekik rosszat, van aki meg jozanul is képes rá.
2021. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek már szerencsére egy fedél alatt vele. Legalább csak az egyik szülőm ilyen idióta...

Ismerősi körben is van pár alkoholista szülő.

2021. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!