Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy nem tud leszoktatni a vásárlásról?

Figyelt kérdés
Mivel nem hobbi vásárló vagyok, hanem csak a szükséges dolgokat veszem meg: mosópor, háztartási szerek. Még élelmiszert sem én veszek, mert közel laknak a szüleim, és ők látnak el. Viszont nem kívánhatjuk, hogy mindenben ők lássanak el, pláne, hogy mi ketten többet keresünk, mint ők. Ráadásul az ő szülei véletlenül sem támogatnak...
2008. dec. 8. 09:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó úriembernek: egy városban szét lehet nézni, nem tudjuk, hol lakik a kérdező. Ott van pl. nagyanyámék faluja a világ végén, a faluban van kb. 3 mini közért a falu 3 pontján, egymástól távol, az áraik nem sokmindenben különböznek. Nagyobb bevásárlóközpontok csak a "közeli" városokban vannak, kb. 1 órás volánbusz vagy vasút, menetrendhez igazodni, nem úgy jár, mint a városi tömegközlekedés, ha van autó, akkor rendben, de ha nincs, akkor probléma. Csak azért írtam le, hogy ilyen is van, és van, hogy nem sok lehetőség van megnézni több helyen, és van, hogy nem olcsóbb máshol venni, mert a különbözetből viszont vonatot, buszt vagy benzint kell fizetni.
2008. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
de jo az en ferjem nem ilyen!!!:)) ha elmegyunk egyutt a boltba mondom neki ez kell meg az kell( persze en se veszek olyat ami felesleges) akkor ra mondja hozad:) aztan mikor fizetni kell morog egyet es kesz:)
2008. dec. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még előtte vagyok az ilyesminek, még nem költöztem össze a párommal, de az otthoni példából kiindulva csakis úgy tudom elképzelni a közös költségvállalást, hogy mindenről papír, lista, stb, nem egyedül vásárolni, hanem közösen a kezdetektől, akár hétvégi programként is fel lehet fogni. Akkor tuti tisztában lenne vele mindenki mire mennyi pénz megy el. Még otthon lakok ugyan, meg fiatal is vagyok, de tisztában vagyok vele mi mennyibe kerül, mert a nagybevásárlásokat vagy egyedül intézem, vagy családdal, így van fogalmam mennyi pénz csak a háztartás meg a kaja egy hónapban. Ha nem tudod a férjedre bízni a vásárlást, vagy elhúzni magaddal, akkor nehezen fogja átlátni hova lesz a pénz. Egyszer ülj le és csak vázlatosan írd össze kb miből mennyi kell egy hónapban(cukor, fűszerek, kenyér, tej, tisztálkodószerek, stb.) és dugd az orra alá, hogy egyik sem terem majd meg magától.
2008. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a normális, hogy senki nem szól bele, mit vásárol a másik. Nálunk sosem volt ilyen gond, az vásárol, akinek aznap épp ideje/kedve van hozzá, a boltból mindig felhívja a másikat is, hogy annak nincs-e szüksége valamire. Sosem ugrottunk még egymásnak, hogy ezt vagy azt miért vette meg a másik.
2008. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14.12-es vagyok, aki azt tanácsolta, hogy ha a férjed olyan okos, ossza be ő a pénzt, és vásároljon ő, majd rájön dolgokra. Utánam szólónak igaza lehet - nekem is eszembe jutott utána, hogy mielőtt ezt megléped, tárazd be magadnak a feltétlenül szükséges dolgokat, vészhelyzet esetén legyen mihez nyúlnod...

Hogy őszinte legyek, nem tudom elképzelni, hogy a Párom ne tudná belátni, hogy szükségem van arra a tisztasági betétre, dezodorra, stb. Neki is vannak bizonyos dogai, amikhez ragaszkodik, azt meg én értem meg. Végülis mindkettőnk érdeke, hogy a másiknak jó legyen a közérzete, jól érezze magát a bőrében! :) Persze nem a legdrágábbakat vesszük ezekből, meg nem a sarki boltban, hanem diszkontban, hipermarketben - így is lehet pénzt megtakarítani.

Igen, szerintem is kell spórolni, félretenni, de nem az alapvető dolgokról lemondva.

2008. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nos igen: egy kisvárosban élünk, ahol több hipermarket van, még Tesco is, de ő ezeket utálja, mert ott pénzt lehet/kell költeni. Leginkább boltba ne menjünk, persze a cigi az legyen mindig otthon. (Én nem cigizek, de nem gondolom, hogy nekiugrok emiatt, mert amikor le akart szokni, akkor meg kibírhatatlan volt...)2 pici gyerekünk van, és az első előtt nem volt ilyen probléma. Az első születése után kezdődött, most, hogy a második is megvan, és végülis nem több a kiadás, mert neki nem kell annyi mindent megvenni, kezd teljesen elharapózni a helyzet. Ha csak a városba megyünk mondjuk csak sétálni, már az is baj. Most, hogy jön a karácsony, nem is merem mondani sem, hogy esetleg ajándékok... Már próbálkoztam azzal, hogy járjon ő a boltba, erre vérig sértődött. Írtam listát, azzal küldtem: hozta azt, amit "hasznosnak" gondolt...
2008. dec. 10. 09:09
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! A cigi az fontos, de alapvető háztartási, higiéniai termékek azok nem?! És "vérig sértődött", amikor elküldted bevásárolni? Miért? leesett az aranygyűrű az ujjáról?! A listádról milyen termékeket hozott végül meg? Gondolom, amelyekre NEKI volt szüksége... :S

A Tescóban pont, hogy sok minden olcsóbb, de csak azokat kell venni, amikért bementél - akkor nem költesz több pénzt, mint amennyit akartál.

Nem kéne elgondolkodnod azon, hogy picit önző a férjed? A dohányzás nem létszükséglet, nagyon drága "hobbi", ára alapján egy kétgyermekes családapának -ha csak nem milliomos- luxusnak számít!!! Ha ragaszkodik hozzá, ne a Számodra és a gyerekeitek számra szükséges dolgokon akarja kispórolni!!!

Basszus, ha valaki olyan zsugori, hogy a városba is fél bemenni, annak a végén savanyú lesz az egész élet!!!

Nem irigyellek, próbáld megoldani, míg rosszabb nem lesz. :(

2008. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt is megértem hogy fontos neki a cigi, mert biztos nem könnyű rászokni. Az ő dolga hogy mérgezi magát.

Na de ha neki a cigi a lényeg, a gyerekeknek meg az élethez való jog, a ruhához, játékhoz, ételhez való jog a lényeg, meg persze neked is.

Ne hagyd magad. Igenis hozd fel az ajándékokat és igenis kell vmi azoknak a gyerekeknek, mert minek van az a ... pénz ha nem arra hogy elköltsük. Pláne a gyerekre költsük, hiszen azért vállaltuk őket.

Meg ahogy írod hogy kaptok a szüleidtől egy csomó élelmiszert, ami nagyon rendes tőlük, pedig ti többet kerestek mint ők. Hát igen nem kéne elvárnia a férjednek tőlük se hogy adjanak, hiszen pláne az ővéké nem ad ehhez képest semmit. Na és ha ezeket is meg kéne venni? Akkor mi lenne a férjeddel? Szívroham? Örülnie kéne és megköszönni a szüleidnek a sok sok segítséget és örülni annak hogy amit azokra a dolgokra nem kell elkölteni, abból a gyerekeknek tudna venni olyat is amit amúgy nem. Zsugori és nagyon önző férjed van! De ahogy gondolom a leírtakból a szülei sem lehetnek különbek. Bár ha nem így van akkor visszavonom.

Nem tudom mennyi hitelek van, illetve hogy ez a több kereset mire elég, illetve mi marad belőle mire a számlákat, hitelt ha van, kifizetitek belőle, de ha marad akkor meg mi másra költse az ember mint kajára, aztán ruhára, meg pláne ha gyerekek vannak akkor rájuk elsősorban, hiszen nekik meg kell venni a változatosabb ételt, egy egy új ruhát hiszen nem tud úgy rá vigyázni ill. kinövi hamar, cipőt meg hát a moszószer muszáj hogy ezeket ki lehessen mosni, a tisztítószerek kellenek hogy ne koszba jöjjön haza a kedves férj, meg hát a gyerekek is tisztaságban éljenek, az étel és hozzávalói kellenek ahhoz hogy a kedves férj is tudjon enni ha hazajön. BRRR... Kiráz a hideg ettől a pasitól!


Én elmennék otthonról a gyerekekkel üres hűtőt hagyva magam után, jó egy két dolog azért benne, de kevés időre legyen elég, hagynák neki x összeget és ossza be ahogy akarja. Ha kifogy a kaja csak elmegy a boltba és vesz magának és akkor csak látja mi mennyibe kerül, vagy éhenhal. Csak arra ügyelj hogy vhogy úgy hogy fizetés után legyetek de szlák fizetése után de még a köv. fizu kifizetése előtt nehogy hirtelen jöjjön neki az új havi lóvé aztán még jól érezze magát. A másik, míg nem vagytok otthon látja hogy milyen ha nem takarítasz, mosogatsz, nem pótlod a wc papírt, szappant meg amit kell.

Legalább vagy 3 hetet javaslok.

Remélem azért nem egy durva ember és nem fog ezért esetleg bántani, mert akkor ne tedd! De akkor kérj segítséget vhonnan vagy csapj az asztalra, mert ennek előbb utóbb nem lesz jó vége. Még ilyet hogy meg sem mered neki említeni az ajándékokat a gyerekeknek. Nem szabad úgy élni hogy ennyire megalázkodsz egy embernek.

Ha nem jól látok, gondolok dolgokat akkor ne haragudj, próbáltam több féle oldalról megvizsgálni a dolgokat!

2008. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igaz az is hogy egy nőnek is kell dezodor meg egy két ilyen női dolog, hiszen nő és szerintem a férjed sem szeret büdös lenni, gondolom azért neki is jó ha van jó illatú tusfürdő, szappan fürödni, hogy lemossa magáról az izzadságot és csak van neki spréje amit magára fúj munkába menet előtt. Meg a borotvahabról, arcszeszről, normális borotváról ne is beszéljünk. STB. STB.
2008. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Feltételezem hogy fiatal házasok vagytok. Azt hiszem hogy a férjedet eddig anyucikája etette, ruházta, így nem láthatta hogy mi mennyibe kerül. Hogy magyarázd el ? Szerintem a számok (árak) mindent megmagyaráznak.
2008. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!