Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fordultak el tőlem az...

Miért fordultak el tőlem az ismerőseim és rokonaim miután lediplomáztam?

Figyelt kérdés

Eddig sem voltam velük nagyon jó kapcsolatban, de mióta sikerült az egyetem, azóta azzal az unokatesómmal is megszakadt a kapcsolat, akivel eddig gyakran beszélgettem. Azóta nem érdeklődik, nem keresi a társaságom.


Gyerek mellett csináltam meg a sulit, de elég sokan meglepődtek azon is, hogy folytattam.

Igazából én elég családcentrikus vagyok és nem értem, hogy ezzel miért űztem el magamtól a rokonaimat. Egyébként roma családról van szó, régebben összetartóbbak voltunk...

Ez mára teljesen másképp alakult.


27/N



2021. jún. 28. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Lehet öket kéne megkérdezni, hogy manapság miért nem ekresnek.
2021. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, de kb arra sem válaszolnak.
2021. jún. 28. 22:25
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg nem hordtad fent az orrod előttük ez miatt?
2021. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg eddig sem kedveltek a leírtak alapján, most meg pláne, mivel valószínűleg irigyek is.


De lehet hogy te adsz okot erre nekik, mi nem tudatjuk, csak te.

2021. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem... Soha nem voltam beképzelt kb.senkivel. Magamra se nézek fel túlzottan. Szóval azért nem értem, mert én a helyükben örülnék ennek... De ezekszerint ők nem örülnek neki
2021. jún. 28. 22:31
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Akkor valószínű, hogy irigyek rád.

De akkor meg nem kell velük foglalkozni, mert aki szeret az ilyenkor büszke lenne rád és nem megszakitaná a kapcsolatot.

Inkább örülniük kellene a sikerednek.

2021. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

Mit végeztél kérdező?



Hát én úgy gondolom attól, hogy Diplomát szerzett valaki attól még nem lesz egy szakmunkás, nagytudású ezer mester felett.



Jó példa erre volt általános iskolás osztálytársam, szó szerint hülye volt, mint a fene. Aztán később tanulgatott csóri ,magántanárok stb.


Most Mezőgazdasági mérnök lett, de ha megkérdeznéd tőle, mennyi műtrágya kell a kukoricához csak hebegne-habogna…

2021. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

7

Nem erről szólt a kérdés..

2021. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Igazán büszke lehetsz magadra, hogy ennyi nehezítő körülmény ellenére diplomát szereztél. Ha valaki beleszületik egy több generációs értelmiségi családba, és 18 évesen csak a tanulás a dolga, úgy "könnyű" (akkor sem könnyű, de sokkal, sokkal könnyebb, mint neked volt). Szerintem is irigyek rád. Sajnos ez olyan, hogy ha valaki nagyot ugrik felfelé, akkor az esetek többségében a körülötte lévő emberek kicserélődnek. Megértem, hogy nagyon fájdalmas dolog, ha ez éppen a családodat jelenti. Hangsúlyozom, hogy itt elsősorban nem a diploma mögött lévő tárgyi tudás az, ami megkülönböztet tőlük. Az IS, nyilván (nem adták ingyen a végzettségedet), de ennél sokkal nagyobb dolog az az út, amit ennek kapcsán megtettél: az önfegyelem, a kitartás, a céltudatosság, és egy sor hasonló dolog, amit ki kellett hoznod magadból. Ezt add tovább a gyerekednek, mint jó példát, és ne aggódj, idővel lesznek körülötted támogató, szeretetteljes emberek is.
2021. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem a diploma hanem a gyerek miatt koptak ki mellőled az emberek. Csak ezek szerint csalóka az időbeli egybeesés.
2021. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!