Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy a családom csalódn...

Félek, hogy a családom csalódni fog bennem. Most érettségizem, egy neves gimibe jártam, és most itthon mindenki arra számít, hogy egyetemre megyek és lediplomázom. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

De rájöttem, hogy nekem nem életutam a tanulás, és engem sokkal boldogabbá tenne, ha szakmára mennék. Igazából szakács a vágyam, nagyon érdekel ez a terület. De félek, hogy mindenki csalódna bennem. Mit tegyek, hogy mondjam el itthon, hogy ősztől nem a fővárosban fogok tanulni?


20L


2015. máj. 12. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Eléjük állsz és közlöd. Mi ebben olyan bonyolult? Nem azt közlöd, hogy terhes vagy és férjhez mész.
2015. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát csak szimplán elmondod, továbbtanulni bármikor lehet ha meggondolod magadat, én a szüleid helyében biztos nem verném ki a patáliát, kóstolj csak bele a munkába, nem biztos amúgy, hogy ízleni fog. Amúgy szakácskodáshoz ugye tudod, hogy vendéglátóipari kell, és kuktáskodni, mosogatni jó pár évig...
2015. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
azert fognak csalodni, mert tudjak hogy nehany ev es megbanod.
2015. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

"azert fognak csalodni, mert tudjak hogy nehany ev es megbanod"

Mert arra mi a garancia, hogy az egyetemet egyáltalán elvégzi, vagy nem bánja meg? Inkább olyat tanuljon, amit szeret is, nem?

2015. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
kerdesek tucatjait irtak mar ki ide olyanok akik az ilyen dontesuket megbantak, es 27-28 evesen gorcsolnek azon hogy valami diplomat szerezzenek, mert nehany ev alatt rajottek hogy mekkora szopas a szakma amit valasztottak.
2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 3-as, 5-ös ezt mondd Kovács Lázárnak, Gianni Annoninak és pár híres szakácsnak, cukrásznak vagy Gordon Ramnsaynak, akik ebből megélnek. Nem lehet tudni mire viszi, lehet még egyszer m.csillagos étterme is.
2015. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
szard le a családod.
2015. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

3-5, családi nyomásra mentem egyetemre... 5 évet szenvedtem, máig nincs diplomám, és nem is akarom ebből megcsinálni, mert szr.


Sokkal jobban jártam volna, ha elvégzek egy szakmát, és akkor megmaradnak az állami féléveim is, meg tudnék normálisan dolgozni. Ja, és diplomásként keresnék kb. 100 000-et, szóval ennyit erről.


Kérdező: a te életed, nem kel, hogy egyet értsenek, csak támogassanak. Ha nem tszik, legalább tudod, milyen "remek emberekkel vagy körülvéve.

2015. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Ez tipikusan a "hozott anyag" esete. Így álltak össze a gének, hogy a Te érdeklődésed egészen más, mint amit a közeli családtagok "elvárnak". Biztosan volt valaki a szélesebb családban, az ősök között, akinek hasonló érdeklődése és tehetsége volt. Ez nem csalódás !
2015. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es. Nem értem, mire gondolsz, kifejtenéd bővebben? :)
2015. máj. 12. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!