Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fordultak el tőlem az...

Miért fordultak el tőlem az ismerőseim és rokonaim miután lediplomáztam?

Figyelt kérdés

Eddig sem voltam velük nagyon jó kapcsolatban, de mióta sikerült az egyetem, azóta azzal az unokatesómmal is megszakadt a kapcsolat, akivel eddig gyakran beszélgettem. Azóta nem érdeklődik, nem keresi a társaságom.


Gyerek mellett csináltam meg a sulit, de elég sokan meglepődtek azon is, hogy folytattam.

Igazából én elég családcentrikus vagyok és nem értem, hogy ezzel miért űztem el magamtól a rokonaimat. Egyébként roma családról van szó, régebben összetartóbbak voltunk...

Ez mára teljesen másképp alakult.


27/N



2021. jún. 28. 22:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

#10 romáknál a gyerek miatt soha nem kopik le a család... viszont akkor, ha egy illető megpróbál kitörni abból a légkörből, mentalitásból, amibe beleszületett és amiben a családja sok száz évig visszamenőleg élt, akkor igencsak sűrűn kidobja magából az adott személyt a közössége, családja.


Kérdező, jól sejtem, hogy a párod nem roma?

2021. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
11-es. Igen, jól sejted.
2021. jún. 29. 09:34
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Mondjuk nem gondoltam, hogy pont ezzel fogom magamtól elűzni őket. Ha kérdezem, általában nekik esik rosszul...
2021. jún. 29. 09:36
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
#12 itt jön képbe az, hogy a romák valójában ugyanolyan rasszisták, vagy még rosszabbak ilyen téren, mint más népek. Sajnos ezt neked a saját családoddal kapcsolatban kell átélned.
2021. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, pont azért koptak le, amiért te is lepontoztad a neked nem tetsző válaszokat. Egyszerűen irritálod őket.
2021. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szerintem adott a lehetőség mindenkinek ezen az oldalon, hogy a válaszokat értékelje, akár negatívan vagy pozitívan. De megsúgom, hogy kb. két választ értékeltem, de azt is "zöld pipával". :)
2021. jún. 29. 10:16
 17/22 anonim ***** válasza:
Mármint ha mit kérdezel tőlűk?
2021. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tehát te roma vagy méghozzá tanult egyetemet végzett , ők meg gondolom hogy nem ,irigység hogy te többre vited,viszed mint az egész családod.
2021. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Metionin ***** válasza:
100%
11-nek lesz itt igaza. Több ismerősöm volt az egyetemen, akik romák vagy félig romák voltak és szinte mind azt mesélte, hogy a család nagy része (szülő, tesó kivételével de az egyik lányt a tesói is ejtették) elfordult tőlük, amikor egyetemre mentek vagy utána amikor végeztek.
2021. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Pedig családközpontú népek, jobban, mint a "magyarok".


Én inkább a párod miatt gondolom ezt az elfordulást.


Gratulálok, és haladja csak tovább.

A visszahúzó emberekért nem kár.

2021. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!