Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van napjainkban olyan...

Miért van napjainkban olyan sok dühkitörés gyermek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert a szülők nem foglalkoznak velük,a gyerekek meg nézik a youtubot amin rengeteg erőszakos játék van,meg erőszakos játékkal játszanak, és mivel a gyerek azt hiszi hogy ő istenkirály és mindent megtehet mert nem lett nevelve ezért ja valami mégse úgy van ahogy ő azt elképzelte őrjöng, én előre tartok attól hogy mennyi gyerek lesz majd erőszakos másokkal szemben akik nem lettek nevelve ebben a világban.
2021. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem a gyermeknek a dühkitörés, hanem a gyermeknek van olyanja. Attól függ. Régen is volt ilyen amúgy, a 24 éves unokahúgom kicsi korában iszonyú hisztiket produkált, főleg boltokban és más ilyen helyen, a mai napig gyenge az idegrendszere. Amúgy hárman tesók és normálisan vannak nevelve, de ő ilyen volt.

Viszont egyre több gyereknél diagnosztizálnak autizmust, adhd-t és más idegrendszeri bajokat. Náluk ugye ez gyakori, viszont nincs ráírva, hogy valami baja van.

Amúgy ebbe beletartozik az is, hogy régen szinte minden korosztály a játszótéren tombolt, ha probléma volt, lerendezték egymás között. Levezették a feszkót a friss levegőn. Ezzel szemben ma a játszóterek üresek, csak anyukák ülnek ott a totyogósokkal. A gyerekek meg otthon vannak tartva "szem előtt" mert veszélyes világot élünk és inkább netezzen otthon mint ki tudja hol kószáljon.

A mozgást edzésekkel próbáljuk pótolni, de az nem ugyanaz, mint amire ennek a korosztálynak szüksége van, ráadásul a versengésre kényszerítés tovább fokozza a szorongást az erre hajlamos gyerekeknél.

Délután négyig bent kell lenni a suliban, utána viszik a szülők még különórára, a gyerekek kimerültek, folytonosan elvárásoknak kell megfelelniük, nincs gyerekkoruk.

2021. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Régen is volt, kiengedik a feszkót. Nem kell túlspirázni mindent, hogy bezzeg régen.
2021. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Bocsánat, az első mondatot elgépeltem mert nem figyeltem eléggé. Mea culpa, nekem is gondom van :-)
2021. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én nem hinném, hogy több lenne. Maximum többet látni, mert ha ilyet csinál a gyerek, nem verik szájba érte nyilvánosan.
2021. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, vagy a szülő is erőszakos, dühöngő, és ez neki a normális, vagy annyira majomszeretettel van nevelve, hogy ő a tökéletes és az ügyes, hogy amikor mégsem, akkor rettentően kiborul. De lehet a gyenge idegrendszer is az oka. Egészségesen nevelt gyerek nem a dragon ball-tól lesz debil, csak mindig kell egy bűnbak.
2021. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
79%

30 éve még egy átlag gyerek egész délután kint volt szabadban, otthon max. 1 órát tanult, nem volt semmi nézni való TV-ben. Szabadban meg haverokkal játszott, sportolt, ellenfelekkel bunyózott, meg úgy 12-13 évesen meg már csajokkal is ismerkedett.


Ma meg sokan alig vannak szabadidejükben levegőn, otthon filmeket néznek, kütyüket nyomogatnak, ettől behülyülnek, még 20 évesen sincs szexuális életük.

2021. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak most kezded inkább észrevenni, mert kezdesz felnöni. (Ez is egy lehetséges és valos válasz!)
2021. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Mert a mai világban nem szabad a gyerekre szólni hogy a kis lelke ne sérüljön
2021. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Bírom ezt a, mert a szülők manapság nem foglalkoznak velük. 41 éves vagyok, hát én a játszótéren nőttem fel sok barátommal együtt. A kulcsos gyerek kifejezés mond valamit?
2021. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!