Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van napjainkban olyan...

Miért van napjainkban olyan sok dühkitörés gyermek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 12:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Haha, engem is simán be lehetett volna kategorizálni ADHD-snak, mert azért jópárszor előfordult velem, hogy dühöngtem, verekedtem, "hisztiztem".


A valóságban pedig az történt, hogy a kedves osztálytársak a pedagógus háta mögött zrikáltak engem, ha meg kiálltam magamért, lekevertem egyet, rögtön én voltam a rossz, és kaptam az intőt, hiába engem zaklattak előtte már egy fél órája.

2021. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%
34 vagyok, egy nap nem volt a gyerekkoromban, mikor "egész délután kinn voltam". Utáltam kint lenni a többi kis majommal.
2021. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Mindig is volt ilyen. A dackorszak pedig a gyerek fejlődésének egy szakasza.
2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Metionin ***** válasza:
100%
Régen is volt, csak vagy leszarták vagy lekevertek neki egyet és ezzel el volt intézve.
2021. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Dühkitörésest akartam írni. :D
2021. jún. 30. 17:41
 16/19 anonim ***** válasza:
5%
Sok? Hol talalkozol sokkaL?
2021. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a közvetlen környezetemből merítek példát, mert minden szülőt nem ismerek. :D


Szóval én úgy látom, hogy egyszerűbb ráhagyni a gyerekre a hisztit, mint megnevelni és foglalkozni vele.

Ha a gyerek fagyiért hisztizik, akkor könnyebb neki venni egyet, hogy befogja a száját mint lenevelni erről. Kevesebb erőfeszítés, több idő marad másra.


Aztán 2 évesen még "csak" hiszti, utána meg dühkitörés is lesz, ha nem kapja meg amit akar.


Az egyik ismerősöm lánya 12 éves, nem engedte el a baràtnőivel plázázni, ezért tokostól kirúgta az ajtót a házban. Mi volt a következménye? Semmi...naná, hogy megteszi legközelebb is.

2021. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az az egyik oka, hogy a kimerült szülő inkább ráhagyja a hisztit, és csak hogy befogja a száját a gyerek, megveszi/megteszi neki, amit akar..

Múltkor kirándultunk párommal. Egy kis üdülő övezetben ettünk éppen, amikor egy 3 éves körüli fiú elkezdett hisztizni, ordítani..apuka volt vele, nagy darab “kemény” csávó..egy közepes teherautót akart kihisztizni magának a gyerek.. az apuka tartotta az ölében és nézte az embereket, hogy nézik..de nem szólt rá meg semmi. Aztán elsétáltak onnan a kocsi fele. Még hisztizett a gyerek. Mondom páromnak, mibe fogadunk, hogy 2 perc múlva visszajön és engedelmesen megveszi a játékot. Így is történt. Hát ezzel tényleg pont azt tanította meg a kölyöknek, hogy hisztivel meg ordítozással bármit ellehet érni -.- tehát magának tett rosszat vele..ha elmennek és nem kapja meg a gyerek, amit akar, akkor (jobb esetben) azt tanulta volna meg, hogy hisztivel nem fog elérni semmit..


Aggasztó amúgy a helyzet..kiskirályokat, meg kiskirálylányokat nevelnek a szülők belőlük..

2021. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem kapnak 2-3 nagy pofont, hogy megtanuljanak viselkedni!

Már nem félnek semmitől, nem tisztelnek semmit!

A tablet meg a média megtanítja őket az erőszakra, és semminek sincs becsülete, vagy értéke számukra és semmiért sem kell megdolgozniuk!

Elég ha hazudoznak, meg megjátszák magukat, és gombnyomásra jön a lájk, aztán ha mégse akkor meg megy a hiszti!

2021. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!