Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek a dolgok azért vannak,...

Ezek a dolgok azért vannak, hogy a gyerekeim ne érezzék azt, hogy ha baj van tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Sok veszekedés, egyetnemértés után elváltam a feleségemtől, van két közös gyerekünk, a fiatalabb idén szeptemberben kezdi az általánost, az idősebb, szeptembertől 5.-es lesz. A megállapodás úgy volt, hogy a gyerekek egy hetet nálam, egy hetet a feleségemnél vannak, ez így lenne szeptembertől is, nem lakunk egymástól messze a volt feleségemtől, az iskola kb ugyanolyan messze van mindkettőnktől, ahova a gyerekek járnak.

Nemrég volt a kicsinek a beiratkozás. A feleségem német nyelvre íratta be, lehetett volna választani emellett az angolt is, mint idegen nyelvet. Az idősebb gyerek eddig angolt tanult, soha nem volt vele problémája, erre a feleségem őt is átíratná német nyelvre.

Ezzel csak azért van problémám, mert neki bár van középfokú nyelvvizsgája németből, amit még középiskolában rakott le, azóta nem használta a nyelvet.

Én középiskolai angol-matek szakos tanár vagyok, így tudnék a gyerekeknek segíteni az angolban ha van valami problémájuk, vagy nem értenek valamit.


Vajon azért csinálta, hogy ne nekem legyen igazam?


Ezen kívűl még felvetettem, hogyha az idősebb gyerek szeretne matematikatagozatos osztályba járni, akkor azt támogatom, de arra is az volt a válasz, hogy kizárt. Nem erőltetem se az angolt, se a matekot egyik gyereknek sem.

Ezeken kívűl volt még jópár hasonló dolog, ez amit írtam, csak egy volt a sok közül.



2021. jún. 30. 17:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ötödiktől új tanárokat kapnak, lesz olyan csoport, ahol a nulláról kezdik a németet. Oda mehetnek azok, akik korábban angolt tanultak, vagy azok akiknek a német nem ment, de mindenáron németet akarnak tanulni (szerintem ez utóbbiból nincs sok). Lesz külön emelt angol, és normál óraszámú angol. Ezen kívűl emelt német.

Tehát aki normál óraszámúra megy, az újrakezdi, aki emeltre az folytatja. (A normál az heti 3 vagy 4 óra, az emelt heti 5, tehát nincs akkora hatalmas különbség az óraszámok között.)


Így a két osztály mostmár 4 fele bomlik.


Ezt a volt feleségem mondta el így

2021. jún. 30. 18:52
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Aha....Hat, elég nagy baromságnak tűnik négy év angolt eldobni...

Amúgy meg ha közös a szülői felügyelet egyedül be se tudta volna íratni a gyereket az iskolába.

2021. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Ki dobná el? Apuka foglalkozna vele továbbra is minden második héten heti több napot úgy, hogy nyelvtanár!


Ez nem eldobás, egyszerűen bejönne egy új nyelv INGYEN!


Szerintem klassz lenne, hiába pontozzátok le, szerintem a volt feleség sem bosszúból csinálja, csak úgy gondolkozik, mint én. Amit mi meg tudunk csinálni, ne bízzuk a sulira, ott tanuljon olyat, amiért amúgy fizetnünk kellene! Ez egy költséghatékony megoldás, két nyelv egy helyett, mindkettő ingyen. Anyuka az iskolával segíti németül a gyerekeket a nulláról, annyi tudása 20 év után is maradt, ha középfokúja van, apuka meg viszi a gyerekeket angolból.


Szuper munkamegosztás.

2021. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

13-as bocs az apukanak igaza van. Elso 4 ev angol egy atlag magyar altalanos iskolaban egy ...fostalicska...gyerekem negyedikbe megy es latom, tapasztalom. En is jol tudok angolul, de emlekszem nagyon megszenvedtuk a rendszrrvaltas koruli orosz-angol azmenetet es a dolgos munkasevek alatt bebizonyosodott elso legjobb valasztas, ha angolul megtanul valaki nagyon nagyon jol (nem azert, mert fu majmoljuk amerikat vagy mert ez a divat, hanem azert, mert barmilyen szakmaba, magasabb iskolaba megy a szakirodalom es a nemzetkozi kapcsolatok nyleve is az angol lesz. Peldaul a nemet uzletfel is folyekony lesz angolbol...persze orul, ha mi nemetul valaszolunk, de kb pont nem erdekli).

Tehat ha valaki altalanos iskolaban vegignyomja az angolt es utana esetleg kozepsuli elott nyalvtanfolyma vagy apuka segitsegevel bevallalna egy kozepfokut akkor hurra..ha nem akkor is kozepsikolaba az egyik nyelv lehyen angol es melle a masiknak bejohet akarmi...


Ha jol ertem itt sajnos negy ev angoljat dobjak el a felsosoknek es pont a valoszinuleg alacsonyszinvonalu angolt osztjak at nemetre, angolra akarmre es anyuka a nemetet preferalja.


Apas idoben nem angolu kell taulni hanem apaval minosegi idot tolteni (mondom ez elvalt anyakent).


Hat a gyerekeid anyja nem teljesen latja at a vilagot (nyelvtanulasi szempontbol), de talan a matek vagy egyeb kepessegeit ismeri a gyereknek. Ezt az egeszet a volt felesegeddel kell megbeszelned...emailben is hogy egyertelmuen marafjon nyoma

2021. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

Értem, fontos az angol, ki mondta, hogy nem az?


Miért írod megint, hogy eldobná az angolt, ha nem azt tanulja suliban? Apuka tudna vele tanulni, és nem, nem csak olyan tanulás létezik, hogy leül az asztalhoz körmöltetni és olvastatni.. Apuka simán megoldja labdázás meg ilyenek közben(én is anyuka vagyok, és iskolás a gyerekem, én is tanítom, és minőségi idő, élvezi a gyerek, labdázás közben szavakat tanulni, memóriázni, vagy angolul társasozni simán lehetne, esetleg egy két filmet nézni felirattal, vagy olvasni angol könyvet. NEM DOBJA EL AZ ANGOLT!


Nálunk is középsuliban jött be a francia, túl későn, az eszperantót meg már felnőttként kellett tanulnom, az pláne későn volt.


Korán kell elkezdeni a nyelveket, akkor könnyebben áll rá az agya. A másodiknál is! Egyébként pont manapság rengeteg helyen egyre fontosabb a német, az angol meg az alap, az kb mindenkinek van középszinten, azzal már elbeszélget, amit kell, esetleg tanul egy kis szaknyelvet hogy előadni is tudjon. Dolgozni angollal nem nagyon veszik majd fel a célországokba, pont azért mert alap. Egyszerűen kell hozzá a második nyelv, amit (szerintem) jobb korábban kezdeni. Gimi végére lesz emelt angol érettségije, német középfokú nyelvvizsgája, és mehet egyetemre.


Nem tudom miért gondolod, hogy az a heti 3x45 perc nagycsoportos angol akkorát lendít a gyerek nyelvtudásán.. Én szinten tartanám felsőben az apjával, gimitől majd mehet suliban a második nyelv.


Senki nem mondta, hogy nem fontos az angol, de az könnyebb, általános, a gyerek magától is törekedni fog a tudás megszerzésére tiniként, továbbá az apja tudja tanítani.. németnél ilyen lehetőség nincs. Nem szabad egy nyelvre ráállni, inkább kettőn tudjon középszinten, mint egyen felsőn. Aztán a kedvencét majd úgy is fejleszteni fogja, ami valószínűleg az angol lesz.


Amúgy ha az apás idő nem egy hétvége, mint a legtöbb helyen, hanem ugyanannyit van vele, mint az anyjával, akkor rohadtul mindegy, hisz eleve nagyon sokat vannak együtt, nem azt a pár órát kell kihasználni, mint a legtöbb megosztásnál van.

2021. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is voltak sokan akik váltottak nyelvet, mondjuk legtöbben a németröl angolra, mert siman utalták a németet.
2021. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyermekfelügyelet megosztása nem bírósági döntés volt, hanem közös megegyezés. (A volt feleségemet az édesanyja egyedül nevelte fel, a 2 testvérével együtt). Az angollal nem lesz problémája, akkor sem ha németet tanulnak, azért lenne jobb szerintem ha önszorgalomból tanulnák a németet, mert úgy nem lenne tétje, nem kapnának rá osztályzatot. A v.feleségem gondolom az alapokat meg tudná nekik tanítani. Ha angolt tanulnak, az 100%, hogy gond nélkül menne, a némettel kapcsolatban nem vagyok biztos
2021. jún. 30. 22:09
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Semmi baja nem lesz német nyelvtanulástol .

Nyugodtan tanulhatják azt is és hasznára válhat.

2021. júl. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermekfelügyelet megosztása nem bírósági döntés volt, hanem közös megegyezés."


Érdekes.... A bíróság valamit azért csak jóváhagyott és erről nyilvánvalóan van egy jogerős ítélet is.

2021. júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

Fura. Mintha a gyerekeiteknek akarna rosszat. Most az mindegy h a mémet egy szolganyelv, de az angol a világnyelv. Butaság németet vagy bármit tanulni helyette.

Ha a gyerek akarna menni valami faktra, miért ne engedné? Ostoba mérgező szülő.

2021. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!