Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek a dolgok azért vannak,...

Ezek a dolgok azért vannak, hogy a gyerekeim ne érezzék azt, hogy ha baj van tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Sok veszekedés, egyetnemértés után elváltam a feleségemtől, van két közös gyerekünk, a fiatalabb idén szeptemberben kezdi az általánost, az idősebb, szeptembertől 5.-es lesz. A megállapodás úgy volt, hogy a gyerekek egy hetet nálam, egy hetet a feleségemnél vannak, ez így lenne szeptembertől is, nem lakunk egymástól messze a volt feleségemtől, az iskola kb ugyanolyan messze van mindkettőnktől, ahova a gyerekek járnak.

Nemrég volt a kicsinek a beiratkozás. A feleségem német nyelvre íratta be, lehetett volna választani emellett az angolt is, mint idegen nyelvet. Az idősebb gyerek eddig angolt tanult, soha nem volt vele problémája, erre a feleségem őt is átíratná német nyelvre.

Ezzel csak azért van problémám, mert neki bár van középfokú nyelvvizsgája németből, amit még középiskolában rakott le, azóta nem használta a nyelvet.

Én középiskolai angol-matek szakos tanár vagyok, így tudnék a gyerekeknek segíteni az angolban ha van valami problémájuk, vagy nem értenek valamit.


Vajon azért csinálta, hogy ne nekem legyen igazam?


Ezen kívűl még felvetettem, hogyha az idősebb gyerek szeretne matematikatagozatos osztályba járni, akkor azt támogatom, de arra is az volt a válasz, hogy kizárt. Nem erőltetem se az angolt, se a matekot egyik gyereknek sem.

Ezeken kívűl volt még jópár hasonló dolog, ez amit írtam, csak egy volt a sok közül.



2021. jún. 30. 17:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
16%

Engem is németre irattak be anno.


Nos, nincs belőle nyelvvizsgám, nem használom, az angolt meg kétév alatt jobban megtanultam autodidakta módon, mint a németet a "suliban".


Értelmetlen első nyelvnek a német, mikor angollal bárhol boldogulsz.

2021. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

Avaly!


A múltkor még Németországban éltél, ott azért csak nem árt a némettudás....

2021. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
39%
Az ütni akaró szülőt nem érdekli a gyermeke jövője. De ezt nem nélkül kell megfogalmazni, mert mindkét szülő ugyanolyan genya lehet. Legalábbis az én ismeretségi körömben ez az arány. Másik szülőtök éppen lelkesen kufircol valahol, mondja a gyereknek vacsorakor, ez csak a társalgási nívó, mely igen sokat épít a gyerek lelkén. Ha válás előtt jössz ide, én megírtam volna, hogy a legjobban akkor jársz, ha kijjebb lököd a szívedből a gyerekeket. Aztán, ha szerencséd van, 18 éves koruktól elkezdenek az epszilon sugarú környezetedben ólálkodni. Vagy így marad. Nem kehet egy seggel ezeket a lovakat ülni.
2021. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!