Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mentsem meg a kapcsolat...

Hogyan mentsem meg a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyok együtt a barátommal.Eddig nagyon jól megvoltunk, de van egy probléma, ami nem hagy nyugodni és azt hiszem kezd rámenni a kapcsolatunk.Nagyon rendes,kedves srác,megbízható,szorgalmas.Sokat dolgozik,amit elfogadok,de ez a gond.Hétközben nem szivesen találkozik velem a sok munka miatt.Eddig azt gondoltam, hogy majd változik a véleménye és idővel megváltozik,de fél ettől.Sokmindenkiben csalódott,és nehezen bízik meg a lányokban,ha közel enged magához és látja, hogy minden jól alakul,akkor megijed és újból 3 lépés távolság.Próbáltam beszélni vele, hogy ez így rossz és szeretem és csak boldoggá akarom tenni,de ettől nem találkozunk többet és annyit mond, hogy ne erőltessem,mert ennek is eljön az ideje.Az utóbbi időben,amikor minden reményem elvesztettem,azt mondtam elhagyom,mert úgy éreztem képtelen vagyok ezt csinálni.Szeretem nagyon,nem akarom elveszíteni.Mit tegyek, hogy belássa működhet egy kapcsolat és ne féljen ennyire?Szeretném, ha újra olyan tervezgetős lenne,mint az elején,amikor bármit el tudott képzeli velem.Szakítani nem szeretne,mert szeret.
2010. aug. 27. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Csábítsd el újra... tudom, szeret... De lehet hogy ilyesféle biztatás kéne neki.
2010. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Hány éves a barátod?Meg lehet kérdezni?

Az én férjem is pont így viselkedett az elején. Aztán szépen, fokozatosan kinyílt felém. 7éve vagyunk együtt, s már van egy egyéves babánk is. Boldogok vagyunk!

De a munkamánia megmaradt:-( Elfogadtam olyannak, amilyen. Szerintem csak így működik egy kapcsolat. Nem fog megváltozni, ezt elhiheted. Ha így nem jó neked, merj változtatni!Keress mást, aki mindent megad neked, amire vágysz!

2010. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj, drága, ne dőlj be ennek!

Nehezen bízik, megijed? Ugyan! Egyszerűen jó kifogás, te meg benyeled, és még sajnálod is szegényt. Ő meg éli világát. Nincs neki semmi baja, egyszerűen arról van szó, hogy ennyit akar és nem többet. (Ha többet akarna, többet tenne, az emberek nagy része dolgozik, és senkit nem gátol meg a munkája abban, hogy kapcsolata legyen.)

Szeret? Nem hiszem.

A szeretet az, amikor úgy szeretsz valakit, hogy NEKI jó, nem ahogy neked jó.

Ő pedig nem adja meg azt, amire szükséged van, nem találkozik veled eleg, nem enged közel magához.

Ismerjétek be, hogy nem ugyanazok a céljaitok és váljatok el békében. Csak így van esélyed a boldogságra, mert ő soha nem fog megváltozni. Illetve igen: amint talál egy jobbat, mint te, azonnal lelép, benne megbízik, vele találkozik és el is veszi. Veled sajnos nem fog működni, ha eddig nem működött. Kár lenne éveket pocsékolni a fiatalságodból egy értelmetlen, kilátástalan, meddő kapcsolatra.

2010. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Bocsi, hogy csak offolok, de megírnád, melyik megyében laksz? Az én pasim ugyanígy viselkedik, és arra gyanakszom már egy ideje, hogy van valakije rajtam kívül.Remélem, nem ugyanarról van szó... A mi kapcsolatunk a "nem érek rá ilyenekre" miatt se veled, se nélküled kapcsolat...
2010. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ő 30 én 26.
2010. aug. 27. 10:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Borsod
2010. aug. 27. 10:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem okosabb,de köszi a válaszokat?Nem tudom mi lesz velünk.
2010. aug. 27. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg úgy tűnik, ahogy az egyik előttem szóló írja, hogy nem kellesz neki eléggé... Persze, nem akar megbántani, meg persze, szeret téged valamennyire, de nem akar közelebb jönni, mert érzi hogy nem ez az ami neki kell. Ez nem azért alakul így mert kihasznál, vagy ilyesmi, hanem mert ő se tudja igazán mit akar, de ezt a kapcsolatot jobban nem akarja ez biztos. És nem kell sajnálni :) istenem, hány pasi sajnáltatja magát :)


Szóval egyet tehetsz szerintem, ha szakítani nem akarsz, hogy megmondod egyenesen még egyszer, hogy rendben, tudomásul vetted, hogy neki ennyi az annyi, és nem adtál okot rá, hogy ne jöjjön közelebb hozzád, de ha nem akar, hát rendben, viszont mivel te nem érzed hogy igazán szeretne és nem kapod meg tőle azt amire vágysz, ezért te tovább keresgélsz, tehát tudjon róla, hogy leminősültök szeretőkké, és kész. Jó vele meg minden, de neked hiányérzeted van. Vagy összekapja magát, vagy ha nem, akkor ez is egy válasz, mégpedig hogy ha a fejed tetejére állsz, akkor se kellesz neki igazán. Mindenki belefut ilyen kapcsolatba, nem te vagy az egyetlen. csak tudni kell kezelni és hova tenni, nem telebőgni a párnádat minden éjjel :)


A zárkózottság nem mentség mindenre!


31/N

2010. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

önmagában az hogy hétközben nem akar találkozni, az nem azt jelenti hogy nem szeret. lehet hogy ilyen típus, magának való, vagy magában akar lenni. ezt el kell fogadni.

2010. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!