Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így velünk a jövőben?...

Mi lesz így velünk a jövőben? Tönkremegyünk anyám miatt?

Figyelt kérdés

Anyam nagyon rossz szemelyiseg. Kontrollmanias, rosszindulatu, atkoz engem a sajat lanyat, lehord mindennek hogy paraszt g*cik vagyunk (o cigany, apum magyar), de mostmar a csalad tobbi tagjat is ugyanigy atkozza. Sajat anyjat atkozza, meg amikor ideges rajuk akkor fenyegetozik hogy megoli... apaval reg elvaltak, de miattam egyutt maradtak, meg hat a penz miatt. Ennek en ittam meg a levet mert napi szinten hallgattam az ordibalast l, kiabalast amit mindig anyam provokal ki. Kozben titokban vannak neki csavoi, csavarog, van hogy egesznap haza se jon, csak este aludni. Megmondtuk neki hogy el lehet szepen menni, mivel a lakasba sem fizet semennyit. O nem akar elmenni. Apa siman lelephetne, miattam van meg itt csak. De ha apa egyszer fogja magat es koltozik, akkor anyam ugysem tudja fizetni a lakast mert a fizetese 35 ezer forint, tehat a lakas eluszik. 2 oraba dolgozik, de ez is nyug neki. Megmondta hogy legszivesebben semmit se csinalna. Neki ez kenyelmes eletmod hogy egesznap a palijaval csavarog, este hazajon es ennyi. Azt mondta mindent ertem csinal... de nekunk ez mar csak mereg. Semmit se tett ertem hogy jobb legyen a jovonk. A pasijahoz se tud koltozni mert ugye annak is van felesege, gyereke...

Most tervezunk csaladi hazba koltozni, mar feltettuk neki a nagy kerdest hogy akar e jonni. Persze hogy akar, de semmit se akar fizetni bele, ugye nem is tud a fizetese nagyon keves, de a hozzaallasa a dolgokhoz mostmar nagyon kicsinalta a csaladot. Senki nem tud tole mostmar mozogni egyrol a kettore, es sajnos tobben mondtak hogy anyam csak rosszabb lesz az evek alatt. 43 eves... o megmondta hogy azt csinal amit akar es nem erdekli semmi, allandoan csak a pasija jar az eszebe, teljesen olyan mint egy elveszett kis tinilany. En most kezdtem el dolgozni ismet, de amennyit keresek sajnos nem eleg arra hogy elkoltozzek... pedig en is gondolkodhattam volna hogy minel hamarabb elmenjek, csak felek hogy ha en koltozok akkor neki is jonnie kell. Mert apa kidobja, a pasijahoz nem tud menni, mamahoz szinten nem tud menni mert oda meg nem akar, sajat koltsegen meg nem tud alberletet fenntartani... es akkor megint ott jarok hogy magammal kell vigyem es elviselnem a bantasait. 21 vagyok



2021. júl. 10. 11:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
+ info: eszetlenul kolti a penzt minden hulyesegre. Mar az oroksegen is felmerult a kerdes hogy mi lesz ha oda adjak a reszet, mert elfogja kolteni az egeszet es ott marad teljesen penz nelkul... azt mondta minek rakjon felre, arra van a penz hogy koltsek. Megse fordul a fejebe hogy mi lesz kesobb vagy hogy lesz...
2021. júl. 10. 11:31
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell magaddal vinned és nem kell elviselned a bántásait. Összeállhatsz hasonló sorsú fiatallal pl., közösen kivesztek egy albit egy városban, ahol könnyebben találsz munkát. Tervezd az életed, a Tiéd, senkinek nem tartozol, bármit is mond az anyád.
2021. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha 21 éves vagy, senki nem kényszerít arra, hogy magaddal hurcold. Ő is felnőtt ember, tudnia kell gondoskodni magáról, és felelősséget vállalnia a saját életéért. Értem, hogy ő szült meg, de mint anya, nem tesz semmit hozzá az életedhez, láthatóan megkeseríti a mindennapjaidat. Az ilyen embert úgy szokták hívni, hogy élősködő. Nyilván nem látom át a teljes helyzetet egészében, de abból amit leírtál, azt mondanám, hogy ha tudtok, apukáddal költözzetek el. Már senki nem szabhatja meg neked, hogy kivel kell együtt élned. Pl. ha a lakást eladjátok, vesztek az "anyukádnak" egy kis valamit, magatoknak is egy akkorát, amiben elfértek ketten, esetleg hárman, ha lesz barátnőd. Aztán az, ha őnagysága nem hajlandó dolgozni, akkor meg is érdemli, hogy utcára kerüljön. Hogy is várhatná el bárkitől is, hogy eltartsa a pitsáját, miközben ő csak az utcai életet éli???
2021. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Igazán nem értem az egész történetet.

Nem egyértelmü, kivel akartok családi házvba költözni, apáddal vagy a barátoddal, de egyáltalán miért kérdeznétek meg, hogy akar-e veletek menni?

Söt egyáltalán nem kell vele foglalkozni a továbbiakban, az, hogy hol és hogy fog megélni, nem a te problémád, nem apád problémája, hanem kizárólag anyádé. Ö meg felnött ember, úgy oldja meg, ahogy akarja.

Az örökség témát sem értem, kitöl örökölne és kicsoda, te, apád, anyád vagy ki?

2021. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Könyörgöm, miért vinnétek magatokkal....??????


Ha már most is herótod van tőle, miért vinnéd magaddal a problémát..?

Mazochista vagy????

2021. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Lany vagyok, van parom igen, de egyetemista es o sem akar nagyon dolgozni amig tanul... pedig ezt mar mondtam neki, de nagyon nem akarja...

Felek hogy anyam az utcara kerul, de mar tenyleg nem birjuk sokaig. Nem csak az en, de a testvere es az anyja is nagyon ki van tole...

Es en is rengetegszer veszekszek vele, mert sokszor kiborul a bili... es akkor uvoltozik hogy dogoljunk meg, sz*pjak ge*it. Mar akartuk orvoshoz is vinni mert nem tudja kontrollalni a duhrohamait, azt mondta allandoan remeg az idegtol...

2021. júl. 10. 11:41
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem változik mert hát nem változik és te sem tudsz rajta változtatni mert nem tudsz, akkor eldöntheted hogy akarnád magaddal vinni vagy nem. Magaddal vinnéd, mondjuk egy albérletbe, tönkre fogja tenni az életed. Eddig is azért nem változtatott magatartásán, életvitelén, mert mindig mindenki tekintettel volt rá miközben ő nincs tekintettel senkire. Ha nektek ez így jó akkor csak csináljátok tovább de ne panaszkodj a tok.
2021. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem, mama, tesoja, unokatestvereim, o, es en akarunk csaladi hazba koltozni.

Az orokseg pedig mama reszerol, mivel o is beteges mar, ha meghal akkor a testvere es o kapjak.

2021. júl. 10. 11:42
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy felelős érte! Ne akarj anyáskodni fölötte. Nem öreg, menjen el dolgozni! Cigányoknak sem tilos 8 órában melózni...
2021. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Az örökség fele lenne akkor az övé, azzal azt csinál, amit a akar, a testvere meg a saját részével szintén.
2021. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!