Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, hogy nem szólhatok...

Tudom, hogy nem szólhatok bele, de lehet, hogy tönkremegy az élete. Mit lehet csinálni? A férjemnek vagy nekem van igaza?

Figyelt kérdés

Fiam érettségi után, 18 évesen kiment Ausztriába tanulni (másfél éve). Ott egy lakóközösségbe költözött, összesen 5-en laktak együtt egy lakásban, különböző korúak. Az egyik nővel szorosabb barátságot alakított ki, csak ő volt rajta kívül magyar, fél év alatt egymásba szerettek, a nő talált egy jól fizető állást, és különköltöztek egy másik albérletbe, ahol már csak ők 2-en éltek. Velünk telefonon és facebookon tartotta a kapcsolatot, hazautazni nem akart, beszámolt mindenről, ami történt, a hölgyről is elmondott mindent, bár soha nem láttuk, facebookon se volt fenn.

Aztán a születésnapjára hazajött idén januárban 1 hétre, elhozta a hölgyet is. Mi mindvégig azt hittük, hogy mindent tudunk, amit kell a gyerekünkről és erről a hölgyről is. Mikor hazajöttek, kiderült, hogy ez sajnos nem így van. Mikor megjöttek 5-én, és megláttuk őket, én majdnem elájultam. A "lány", akiről a gyerek beszélt, annyi idősnek nézett ki, mint én, mikor rákérdeztem, mondta, hogy 42 éves. A fiam 20. De a legelső, amit észrevettem és még jobban sokkolt az, hogy terhes is, jó nagy hasa volt, mondták, hogy 7 és fél hónapos. Ebből a hazalátogatásból egy nagy veszekedés lett, pontosabban csak én veszekedtem, ők csak magyarázkodtak, hogy mennyire szeretik egymást. Később ezt megbántam, elnézést kértem tőlük, de nagyon ideges voltam, sírtam is, mert szerintem tönkretette az egész életét. Egy lassan öregedő korba lépő nővel mit fog kezdeni 20 évesen egy gyerekkel együtt? A férjem csak gratulált nekik a kapcsolatukhoz, a babához, meg "milyen gyönyörű, gondoskodó nő", kérdezgette, hogy mikor házasodnak össze. Szerinte ez a kapcsolat jó, mert az a nő egy biztos támasz lehet az amúgy is önállótlan gyerekünknek, és örül, hogy ennyire boldognak még soha nem látta. Én meg ennek csak a rossz következményeit látom. Mi lesz ebből? A gyereknek teljesen elment az esze, ő meg csak azt tudja mondani, hogy mennyire szereti a párját, és boldog, hogy apa lehet. Én elnézést kértem tőle, mert ha ő ennek örül, annak én is tudok, de félek ettől. Valójában nem a születésnapja miatt jöttek haza, hanem mert közölni akarták ezt az egészet, utána hazamentek, azt se mondták meg, hogy tervezik az életüket.



2016. febr. 3. 21:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
Én veled értek egyet, de fogalmam sincs mit lehet már csinálni.. :S
2016. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van, nekem a hugom csinált hasonlót.

Idősebb férfitől terhes lett, pluszba a férfi alkesz.

Tenni nem nagyon tudsz semmit sem sajnos.

2016. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
tudod, kinek van igaza ebben a sztoriban? a fiadnak, az ő élete, azt csinál, amit akar
2016. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
37%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nagyon durva. Gondolkodom a megoldáson...

Nyilván tisztában vannak vele, hogy ez nincs rendben, hisz titkolóztak eddig is. Szerintem a fiaddal most nem tudsz mit kezdeni, nagyon fiatal, forrófejű, szerelmes. Talán a korodbeli 'hölgynél' lehet próbálkozni.

2016. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Én sem tudom, mi lesz majd. A férjem szerint majd ők megoldják, hiszen mindketten felnőttek, de ez nem ilyen egyszerű akkor sem. És mindenképpen külföldön szeretnének élni. Ott végül is jobban járnak, mint itthon, de ez a gyerek még egy jóideig nem fog dolgozni. A gyerekneveléshez is éretlen még, annyira gyerekes is.

Remélem, másban nem hazudott eddig, csak a párjának az életkorában, meg hogy eltitkolta hónapokig, hogy gyereke lesz. Ez azért kicsit rosszul esett. A férjem meg mindenért csak lelkesedni tud.

2016. febr. 3. 21:50
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Juj, a leírásodból arra a következtetésere jutottam, hogy Te vagy a ludas a dolgok ilyen irányáról. Mintha te lennél a családod irányítója és csak az érvényesülhet, amit te akarsz. Valószínűleg ez vezetett oda, hogy a fiad "amúgy is önállótlan" lett és talán emiatt mert közeledni egy hozzád hasonló "határozott" nőhöz. Sőt, talán még a veled szembeni ellenállás, lázadás kényszere is benne van. Itt nem igazságról van szó, hanem az élet dolgaihoz való hozzáállásról. A férjed értelmes ember módjára elfogadja, hogy ami történt az megtörtént és nem akar azonnal igazságosztó és tuti megmondó lenni. Te is jobban teszed, ha visszavonulót fújsz és nem az általad keltett feszültségben lubickolsz, még talán egy kis pszichoterápia is jót tenne. Örülj az unokádnak !
2016. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%

A 4-es vagyok. Legalább a véleményed mondd el a nőnek. Nehogy neked legyen lelkiismeretfurdalásod, mikor ő csavarja el egy fele olyan idős fiúnak a fejét...

Nem hiszem hogy egy 20 éves gyereknek nem adhat tanácsot az anyja!

Én elmondanám a fiamnak, hogy ezt gyerekem el.asztad. Vajon bemutatná a volt osztálytársaknak,h ő a barátnőm?

A nőnek meg írnék egy emailt, nem becsmérlőt, leírnám, hogy mit gondolok. A mailt elküldeném a fiamnak is, ne higgye azt hogy megkerülöm.

2016. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
Egy 42 eves nő még nem öreg,és manapsàg minden 2. fiatal fiúnak anyakomplexusa van,valószìnűleg a "jó" nevelés miatt.
2016. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
#7: és akkor mi van, ha megírja nekik? A véleményét elmondhatja (már meg is tette), de attól minek kellene megváltoznia? Hagyja ott a nőt terhesen? Fizetheti a gyerektartást, és még csak a gyerekét sem fogja látni felnőni. Nagyon okos gondolat lenne...
2016. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%
Azt értem hogy egy kalandra jó, meg kipróbálni, stb. Nekem már az is meredek hogy 20 évesen összejön vele, felvállalja. Az én baráti köröm tuti körberöhögött volna. De az hogy gyereket is szül neki az már tényleg durva, nem gondol bele hogy már öreg asszony lesz mikor még ott lesz a gyerek nekik?
2016. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!