Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi hierarchia?

Családi hierarchia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 17/L vagyok, és a 14 éves húgommal és a szüleimmel élek. Tegnap a szüleink szóltak nekünk, hogy augusztustól hozzánk költözik az anyai nagymamám, mivel a nagypapa nemrég elhunyt, és a nagymama nagyon maga alatt van. Én őszintén szólva nem örülök az események ilyetén alakulásának, de mivel nem én vagyok a háznak a tulajdonosa (résztulajdonosa sem), haszonélvezetem sincs, így nem szólhatok bele abba, hogy ki költözik ide.


A nagyanyám az a fajta, akivel ha megtartod a két lépés távolságot, akkor tündéri, de vele lakni... Őszintén nagyon félek ettől. Alapból jóindulatú, de mindenbe beleszól, csak úgy jó, ahogy ő csinálja a dolgokat, mártírkodó tud lenni, ráadásul könnyen elsírja magát, ha megbántja valaki... Stb., stb. Két éve volt, hogy a szüleinknek munkaügyben el kellett utazniuk egy hétre, és addig a nagyi vigyázott ránk. Máig lüktet a gyomrom, ha az az egy hét eszembe jut... pl. el akartam menni a barátaimmal moziba, ő meg azt mondta, korai még eljárni bárhova is, szerinte koszos volt a szobám, ki akarta velem takaríttatni, nem álltam kötélnek, veszekedés lett, a végén sírva mondja, hogy a szívinfarktusára játszom. A húgomnak meg fájt a feje, Saridont akart bevenni, nagyanyám azt mondta, túl kicsi még a gyógyszerekhez, igyon Colát... A szüleink a panaszaimat nem vették komolyan, kamaszodás címén azt mondták, azért beszélnek a nagymamával, de én se reagáljam túl a dolgokat...


Azt elfogadom, hogy anya és apa a családfők, elvégre övék a ház. Ők jófejek. A húgommal egyikünknek sincs több megengedve, mint a másiknak, ez is rendben van, elvégre nincs elsőszülöttési jog. De a beköltöző nagyszülő hová esik a családi hierarchiában szerintetek? Félek, hogy a szüleim fölém meg a húgom fölé helyezik, és nagyanyám visszaél majd ezzel. Szerintem maximum a mi szintünkön van a helye ebben a házban, elvégre ő sem tulajdonos, és haszonélvezete sincs.


Köszi előre is a válaszokat!


2021. júl. 13. 13:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
17 évesen haszonélvezeten gondolkozol? Ez tök fura.
2021. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%

Juj.

Mamád régimódi, naná hogy fiatalnak érez teged arra, hogy eljárkálj és inkább házimunkát ad, hogy lefoglaljon, erre te felkapod az iszapot, ahelyett, hogy nevetve elmesélnéd neki miket fogtok csinálni, kikkel és elmagyaráznád, hogy szüleid gond nélkül elengednek velük máskor.


Szüleidnek igazuk van, ez tini rinya.

2021. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi a ferde phasz köze van a haszonelvezetnek ahhoz, hogy ő a nagyszülőd és ő tartozik felelősséggel értetek, ha a szülők nincsenek otthon???

Ehhez méred a családi beosztást? Ki van a földhivatalban bejegyezve az ingatlanra?

Elmondom neked, ha őseid úgy mennek el, hogy mama a főnök, akkor mama a főnök, míg te be nem töltöd a 18-at.

2021. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Valsz a szüleidnek se ez minden vágya, de a jelenlegi helyzetben ez a legkézenfekvőbb megoldás.
2021. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 kovpet ***** válasza:
100%

"De a beköltöző nagyszülő hová esik a családi hierarchiában szerintetek?"


Tök mindegy, ez nem ezen múlik. Ha azt teszed amit mond, akkor azt teszed. Ha nem, akkor nem. Ha érzelmileg tud zsarolni, akkor meg mindegy, hogy ki mit mond. Rajtatok múlik.

2021. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

3: "ha őseid úgy mennek el, hogy mama a főnök, akkor mama a főnök, míg te be nem töltöd a 18-at."


ITT a pont!

Ugyanis akkor a mama volt felelős értük, kiskorú gyerekekért.

2021. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%

Mitöl kézenfekvő megoldás ? Attól hogy maga alatt van még nem kéne oda költöztetni ,mikor apukánk meghalt anyu is maga alatt volt még sem akartam magamhoz költöztetni.


Gondolom panaszkodott anyukádnak azt ő meg megsajnálta és azt mondta költözz hozzánk elférsz.


Csak nem neki kell elviselnie majd,hanem gyerekeinek.


És sajnos van olyan rokonunk nem is egy akitöl engem a gyomor ideg fog el mert mindenbe beleszólna,pedig finoman lett szólva neki.

2021. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Én se szívesen laknék ilyen rokonnal, mint a mamád, de nekem iszonyat fura, hogy tulajdonjogban meg haszonélvezetben méred az egészet. A hierarchiában fölötted áll, mert a nagyanyád, de normális családban ez nem azt jelenti, hogy parancsolgathat. (Amúgy én se bírom az ilyen manipulatív embereket, aki a betegségére hivatkozik.)
2021. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Lesz még ebből harc nálatok. Ne agyald túl a dolgot ezt a felnőttek lemeccselik majd. Ugyanis,ha te moziba indulsz a barátaiddal és a mama ellenzi majd, akkor a szüleidet fogja elővenni, hogy miért engedik meg, nem pedig téged. Ha pedig neked mondja, akkor odairányítod valamelyik szülődhöz, hogy mesélje el neki, hogy már nem vagy totyogó kisbaba.
2021. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

"De a beköltöző nagyszülő hová esik a családi hierarchiában szerintetek?"


Nem fogsz örülni a válaszomnak: mindenképpen föléd (és a húgod fölé).

Ha szüleid el bírják viselni, hogy mindenbe beleszól és csak úgy jó neki, ahogy ő akarja, akkor te is viseld el.

Nekem rendkívül érzéketlennek tűnsz, hogy hosszú kifejtésedben a legkevésbé sem törődsz azzal, hogy a nagymamád most gyászol! Elvesztette a férjét, akivel 40-50 éven át jóban-rosszban együtt élt! A te dolgod most nem az lenne, hogy a családi erőviszonyokban a neked megfelelő helyet kikönyököld, hanem hogy a gyászoló nagymamádat vigasztald, neki (szüleid mellett) érzelmi támaszt nyújts. Mivel most nyári szüneted van, uram bocsá' kikísérjed rendszeresen a temetőbe (gondolom sokszor jár ki).

Ehelyett tulajdonjogról meg haszonélvezetről beszélsz, és arról, hogy ki kicsoda fölé van helyezve.

Nagyon lehangoló volt ezt olvasni.

2021. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!