Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi hierarchia?

Családi hierarchia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 17/L vagyok, és a 14 éves húgommal és a szüleimmel élek. Tegnap a szüleink szóltak nekünk, hogy augusztustól hozzánk költözik az anyai nagymamám, mivel a nagypapa nemrég elhunyt, és a nagymama nagyon maga alatt van. Én őszintén szólva nem örülök az események ilyetén alakulásának, de mivel nem én vagyok a háznak a tulajdonosa (résztulajdonosa sem), haszonélvezetem sincs, így nem szólhatok bele abba, hogy ki költözik ide.


A nagyanyám az a fajta, akivel ha megtartod a két lépés távolságot, akkor tündéri, de vele lakni... Őszintén nagyon félek ettől. Alapból jóindulatú, de mindenbe beleszól, csak úgy jó, ahogy ő csinálja a dolgokat, mártírkodó tud lenni, ráadásul könnyen elsírja magát, ha megbántja valaki... Stb., stb. Két éve volt, hogy a szüleinknek munkaügyben el kellett utazniuk egy hétre, és addig a nagyi vigyázott ránk. Máig lüktet a gyomrom, ha az az egy hét eszembe jut... pl. el akartam menni a barátaimmal moziba, ő meg azt mondta, korai még eljárni bárhova is, szerinte koszos volt a szobám, ki akarta velem takaríttatni, nem álltam kötélnek, veszekedés lett, a végén sírva mondja, hogy a szívinfarktusára játszom. A húgomnak meg fájt a feje, Saridont akart bevenni, nagyanyám azt mondta, túl kicsi még a gyógyszerekhez, igyon Colát... A szüleink a panaszaimat nem vették komolyan, kamaszodás címén azt mondták, azért beszélnek a nagymamával, de én se reagáljam túl a dolgokat...


Azt elfogadom, hogy anya és apa a családfők, elvégre övék a ház. Ők jófejek. A húgommal egyikünknek sincs több megengedve, mint a másiknak, ez is rendben van, elvégre nincs elsőszülöttési jog. De a beköltöző nagyszülő hová esik a családi hierarchiában szerintetek? Félek, hogy a szüleim fölém meg a húgom fölé helyezik, és nagyanyám visszaél majd ezzel. Szerintem maximum a mi szintünkön van a helye ebben a házban, elvégre ő sem tulajdonos, és haszonélvezete sincs.


Köszi előre is a válaszokat!


2021. júl. 13. 13:32
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Jó, akkor felteszek egy másik kérdést. Van olyan, hogy a gyász hatására valaki jobb emberré válik? Jelen esetben nagyanyám felhagyhat-e a mindenlébenkanálságával és a hatalmaskodásával? Van erre esély?
2021. júl. 14. 07:52
 22/24 kovpet ***** válasza:
71%

Az emberek általában nem változnak. Ha mégis, akkor általában nem jó irányban.


De itt én nem látok azért olyan nagy problémát. Tiltani nem tud, irányítsd anyádhoz, ha akar. Ha takaríttatni akarna, akkor is. Meg akármivel.

2021. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek igenis tudnak változni, sőt, folyamatosan változnak. Sokan jó irányban. Nyilván nem mindenki.
2021. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
50%

Te is ott élsz, beleszólhatsz ki költözik oda. Az egység része lesz, aminek te már része vagy.


Mamád tipikus mérgező szülő.


Nem számít kié a ház. Az számít, hogy ki mennyire kompetens az életben. Mamád legalul van. Kezeld így a helyzetet. Me hagyd, hogy visszaéljen a betegségeivel. Ne egy ember betegsége uralja másik 4 ember életét.

2021. júl. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!