Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány felmenőd élt meg (vagy...

Hány felmenőd élt meg (vagy él) magasabb időskort, tehát 90-en felül, vagy esetleg 100 évig? Ha volt ilyen, hogy bírta szellemileg, fizikailag?

Figyelt kérdés
2021. júl. 16. 15:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Tudomásom szerint egy sem. A nők mindkét ágon megérték a 80-at, de 85-nél tovább nem sikerült kihúzni egyiküknek sem, a férfi felmenőim pedig ennél korábba elhunytak.
2021. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Egyetlen egy sem. 84 éves kornál egyikük sem élt tovább. Apukám 74 évet, anyukám 84 évet, nagyapám 63 évet, nagymamám 82 évet élt. Az egyik nagynéném élt talán a legtovább, 89 éves koráig, ha jól tudom.
2021. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Egyetlen egy, az apai nagymamám. 93 éves koráig élt. Fizikailag és szellemileg is teljesen ép volt egészen az utolsó hónapokig, aztán hirtelen robbant le, félrebeszélt és kb 3-4 hónap után meghalt.

De nagyon érdekes, hidegrázós dolgokat mondott az utolsó heteiben, mintha belelátna egy másik síkba.

2021. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Dédnagymamám ma is él, a 95.-et tapossa, mind fizikailag, mind szellemileg teljesen ép. Ha az érdekel mi a titka, nem tudom, mivel nem ismerem túl mélyrehatóan, 3 gyerekéből 1 beszél vele, másik kettő a létezéséről sem vesz tudomást, az elmesélek alapján jogosan, írom ezt annak ellenére, hogy pont az én nagyszülők a kommunikáló gyerek. Imádta a családtagokat egymás ellen fordítani, gyűlölködött es játszmázott, anyukámnak pl. Egész gyerekkorában minden születésnapra, azt a bizonyos tortát sütötte amit nem ehetett meg. Mamámnak(aki a menye) folyamatosan krémeket, elektronikai cikkeket mutogatott amit a másik menyének vett Németországban, csak később derült ki, hogy ő sem kapta meg ezeket, neki is csak mutogatta, hogy a mamám kapta, költözés során bukkantak elő a szekrényből eredeti csomagolásban, inkább eldugta őket mintsem más örüljön neki. A papámat egész gyerekkorában ütötte, ha valami nem ment neki úgy, ahogy ezt elképzelte. Ebből kifolyólag anyukám nem engedett oda nyaralni hozzá, ahogy ot sem engedték oda az o gyerekkorában, de nem érdekelte túlságosan a látogatások során készült fotókat mutogatta az ismerősöknek miközben azt hazudta, hogy 2 hetet ott nyaraltam, közben pedig a szüleim felém sem néztek.


Összeségében nem egy jó ember, így annyit elmondhatok, hogy nem érdem alapján megy a dolog sajnos.

2021. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
Egy sem. Nagyszüleim szüleiig tudom a családfám, 75 volt a max.
2021. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Pót-apósom - tudom, nem vérszerinti - 92 lesz az idén, szellemileg oké, menni is tud még, a süketség a legnagyobb problémája. És cukorbeteg. Ennyi.
2021. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Én egy felmenőmről tudom,hogy 90 felett halt meg. De már ő is messzi egyenes ági felmenőm.
2021. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
Egyik sem. Mindegyik alkoholista volt. Volt olyan, amelyik halálra itta magát. Szó szerint. Vagy annyi cigit szívott, hogy tüdőrákban halt meg, 53 évesen.
2021. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Volt 89 éves is, de aki megélte a 96-ot, egy. Sajnos teljesen leépült szellemileg, saját gyerekeit, unokáit nem ismerte fel, köztük engem sem. Nagyon nagy fájdalommal járt, igazából még beszélni tudott, de teljesen komplett mondatokat nem tudott összerakni, épphogy ki tudott mondani pár szót. Azt viszonylag értette amit mondtunk, de néha el kellett mondani többször. Érezte, hogy szeretve van, de fogalma se volt róla kik vagyunk. Mind a két rokonom nő volt, de amúgy kimutatták a nők átlagosan tovább élnek mint a férfiak.
2021. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzáfűzném mi is tapasztaltunk hasonlókat mind a kettőnél az utolsó hetekben, hogy beszéltek valakivel a szobában, fura kalapos embereket láttak, másik síkról is mondogattak dolgokat.
2021. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!