Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy olyan rokon lehet...

Ha egy olyan rokon lehet meghal, aki csak bántott ne látogassam meg?

Figyelt kérdés
Régóta nem tartunk semmi kapcsolatot érthető okokból. Egész életbe bántott. Most látni akar. Kórházban van nagyon rossz állapotban, nagyon idős. Gondolom elakar búcsúzni, elsírni magát és azt akarja elmondani, hogy mennyire szeret. De tudom ez nem igaz, mert akkor másképp állt volna hozzám. Szerintem csak a saját lelkiismeretét akarja megnyugtatni. Ne látogassam meg, mert akkor rosszabbul és összezavartan fogom érezni magam?
2021. júl. 28. 21:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

A családtagjaid mit javasolnak?

Mivel nem tudható, milyen szándékkal hív, ez úgyis lutri. Ha bűnbánati szándékkal, abban van valami felemelő, erkölcsi győzelem. Bár te nem feltétlenül tartod méltónak a kibékülésre. Ha "nem bánok semmit sem", még utoljára jól odamond neked szándékkal, azért kár utazni. Ezt nem tudhatja senki. Beleképzeltem magam a helyedbe, és én nem mennék. Ha évtizedeken át ott rúgott belém, ahol csak tudott, akkor nem kívánnék résztvenni egy csöpögős drámában és felmenteni a bűnei alól, lett volna ideje megtérni még aktív korában, de nem tette.

2021. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt egy ilyen gonosz rokonom, és megöregedve nem igaz, milyen vad kitalációkkal vádolt, szó sem volt róla, hogy bármi bántását restellte volna. Szerintem ezért hív oda, hogy nyöszörögve jól elhordjon minden gonosznak téged, de akinek ő most megbocsát.
2021. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
Menj el.
2021. júl. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
H elmész, feltétlenül meséld el, hogy sikerült:)
2021. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Én 20 éve nem láttam "anyámat". Nagyon gusztustalan dolgokat csinált.


Nem látogattam meg a kórházban és nem mentem el a temetésére. Nem bántam meg, megbocsátottam neki (a saját lelki nyugalmamért), de nem akartam többet látni, teljesen kizártam az életemből. Ennek 4 éve és ha néha eszembe jut (leginkább csak a szemétkedéseire emlékszem), akkor csak undort érzek. Megutáltatta magát velem.


A feleségem által olyan családot kaptam, hogy semmilyen hiányérzetem nincs. Lett új anyukám (anyósom), akit tizenéve nagyon szeretek, jobban mint anyámat valaha szerettem.


Szóval én nem könnyítettem "anyám" lelkiismeretén az utolsó napokban, lett volna 35 éve normalizálni a kapcsolatunkat, akkor is csak azért próbálkozott, hogy magán könnyítsen.

Tőlem meg max annyi jóra számíthatott, amennyire én tőle.

2021. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekem pont most van egy ilyen helyzet az életemben, de szarok bele.

Nagynéni, nem csak utált, hanem szemét is volt, ártott is konkrétan (munkahelyen alám tett). Most ápolási otthonban van, már nem sok van hátra neki, nem látogattam meg, és nem is fogom. (Anyámnak mindig emleget, hogy mikor megyek, de nem érdekel, továbbléptem).

2021. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy te érzed. Ha úgy érzed, hogy esetleg később megbánnád, hogy nem mentél el, akkor menj el. De ha ezt az embert már kizártad az életedből, akkor hagyd.
2021. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mennék, minek? Jaj, meghal és megbánta? Egy fenét bánta meg, csak tojik, hogy majd nem kap megbocsátást az Úrtól vagy valami hasonló hülyeség miatt akar látni.


Aki engem egész életemben bántott, az felőlem az utcasarkon is felfordulhat, abszolút nem érdekel.

2021. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
3%

Én elmennék. El is mentem olyan családtaghoz magamtól, aki hirtelen lett gyógyíthatatlan beteg, hiába nem volt jó kapcsolatunk.

Nem kell semmit sem mondanod, amit nem akarsz.

2021. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Van esély arra, hogy bocsánatot akar kérni? Ha igen, akkor menj be, ha meg mégse kér bocsánatot, akkor a fejéhez vághatsz még utoljára, amit csak akarsz.

Ha meg nincs esély a bocsánatkérésére, ne menj be.

2021. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!