Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaikcsaládosok: miért nem...

Mozaikcsaládosok: miért nem lehet elfogadni a jelenlegi kedves előző kapcsolatából született gyereket/gyerekeit? Van itt olyan, aki nem találja a közös hangot a mostohaszülővel? Megérte vagy sem felrúgni az előző kapcsolatot/házasságot?

Figyelt kérdés

Korábban már tettem fel egy kérdést ilyen témában, érkezett is kellő mennyiségű válasz.


Nagyon sok esetben tapasztalom, hogy 2 ember elválik, ilyen-olyan okokra hivatkozva. A szüleim is szétmentek, de a 2. házasságuk sem fenékig tejfel. Utólag mindkettő bánja, hogy nem dolgozott a házasság helyreállításán.


Édesanyám párja elfogadott engem és a húgomat, Anya viszont ki nem állhatja a jelenlegi férje előző kapcsolatából született fiát. Szerintem ez így nem helyénvaló, hiszen, ha a párja elfogadott bennünket, akkor Anyukámnak is hasonlóan kellene viselkednie. Nyilvánvalóan nem várható el, hogy a mostohaszülő sajátjaként szeresse a másik ember gyermekét, de a gonoszkodásnak, az utálkozásnak sem látom értelmét.


Édesapám hasonlóan járt. Ő szeretettel fordult a jelenlegi feleség előző házasságaiból született gyerekei felé. Eleinte a nő is ezt mutatta, az utóbbi időben viszont kimutatta a foga fehérjét. Egyre inkább azt érezzük, hogy csak a saját gyerekeit ajnározza, nekik jár minden, tőlünk viszont mindent sajnál. Ki akarna taszítani bennünket, csak Apa nem hagyja magát. Eléggé anyagias, pénzéhes.



2021. júl. 30. 16:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

Az ilyen emberektől lábrázást tudnék kapni. Más szemében a szálkát látja, a magáéban a gerendát is feledi.


Kitartás!!

2021. szept. 28. 12:10
 52/81 anonim ***** válasza:
34%

“m párja elfogadott engem és a húgomat, Anya viszont ki nem állhatja a jelenlegi férje előző kapcsolatából született fiá”

.

Tapasztalat, hogy a férfiak nagyvonalúbbak, elfogadóbbak az új feleség gyerekei iránt.

A nők szeretnék kitúrni az új fészekből a férjük gyerekét.

És ebben van egy csavar: ugyanaz a férfi, aki a második feleség saját gyerekeit sajátjaként kezeli, sok esetben hagyja kitúrni a sajátját.

Van egy ismerős házaspár.

A nő gyerekeit nagyon szereti az új férj, közös nincs. Viszik őket mindenhová, Adria, Ázsia, stb. A férfi gyerekei már nagykorúak. Nem tehetik be a lábukat. Akkor is hiszti van, ha telefonon beszélnek. Próbálkozott a férj, hogy közelebb hozza őket, közös program, de mindannyiszor cirkusz lett belőle. Titokban beszélnek most már telefonon is. Szóval a férj meg szarember.

2021. okt. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:

Én is tapasztaltam, hogy a férfiak jobban elfogadják az új szerelmük előző kapcsolatából született gyerekét, gyerekeit.


Ezt sajnálattal hallom, akkor a mi esetünk nem egyedülálló.


Ment a zöld kéz, köszönöm, hogy válaszoltál!

2021. okt. 21. 08:32
 54/81 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt a helyzet nálunk, mint amit az utolsó bekezddésben leírtál kérdező, azzal a kivétellel, hogy apánk minket nem védett meg, vagy azért, mert nem hitte el amit lát, vagy csak szimplán félt a saját feleségétől.


Ez egy összetett dolog, de egy tuti: az a gyerek semmiről sem tehet. Értelmes, és erzelmileg is intelligens felnőtt nem okolja/bántja semmiért az ilyen gyerekeket. (Ha pedig van valami elfolytott dolog a háttérben, azt meg nem a gyereken kell kitölteni. Forduljon pszichológushoz, barátokhoz, vagy bárkihez, aki tud neki segíteni.)

2021. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 A kérdező kommentje:

Szívemből szóltál.


Sajnálom, hogy ilyesmit kellett megtapasztalnod. :(


Egyébként köszönöm, hogy leírtad a véleményed! A gyerek valóban nem tehet arról, hogy a szülei elváltak.

2021. okt. 21. 15:29
 56/81 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg azt a gyereket szeretni aki 1.még a saját szülőjét sem tudja tisztelni átnéz rajta szolgálónak pénztárcának tekinti (felnött gyerek)Hiába próbálsz bármit falnak ütközöl Ebbe plusz besegít táírányítóval egy parancsoló irányítás mániás ex.Aki a volt párja életét irányítani szeretné a maga hasznára.Ebbe a képbe te nem férsz bele.Persze otromba módon a gyereket használja erre.

Itt tegyél valamit.Legyél bologató szamár akivel kényük kedvük szerint mindent lehet(Akár "mosógató rongy akkor sem érsz semmít") vagy mondj nemet próbáld megvédeni magad a párod a kapcsolatod akkor te vagy a legocsmányabb mostoha szülő

Bocsánat mindenkítől ha bün hogy nem engedek magunkból bohócot cselédet csinálni.

Ha ez az elfogadás akkor legyek én a legrosszabb mostoha!

2021. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!


Valóban nem egyszerű helyzet, tudom én. Csak azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert a mostoha nagyon csúnyán bánt velünk.. Annyit ért el ezzel, hogy Apa jelenleg válik tőle..


Anyukám pedig a párja előző kapcsolatából született gyerekét taszította el.

2021. nov. 9. 15:49
 58/81 A kérdező kommentje:
Pedig én nem vagyok szemtelen, kiállhatatlan.
2021. nov. 9. 16:17
 59/81 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kel én magam is elvált szülök gyereke vagyok.Sőt 2ês fél éves voltam.Apai nagyszüleimhez kerűltem mikor váltak.Egyiküknek Sem kelettem

Én jó magam mindig idegennek éreztem magam apámnál és anyánál is.

Apa felesége úgy tudta meddő.Így olyan férfit keresett akinek már van gyereke.

De ahogy az orvostudomány fejlődött segítettek rajta 9 voltam mikor a fél tesóm megszületett utána vált az életem pokollá

Anyámat 10 évesen láttam először(akkortól vannak emlêkeim)Az ő párja egyenesen undorodott az előző gyerekeítől

Mikor én a páromat megismertem megfogadtam mindent megteszek hogy a gyerekênek jó legyen

Csakhogy ez egy felnött gyereknél kivitelezhetetlen főleg ha az ex tesz róla.

Mikor te csak egy betolakodó vagyonvadásznak vagy elkönyvelve ês az apja ágyasának.

Mielött arra gondolsz miattam váltak megsúgom.A.párommal válása után jöttem össze és szívszorító volt ahogy bántak vele mint a gyerek mint az ex

Esêlyem annyi volt hogy a párommal meneküljünk.Öbelőle a gyereknek a pênz és a munka hiányzik a mai napig.Ugyan ez az exênek is!A válás után egy gyufaszálat nem hozott el minden az exé ês a gyereké lett.

Nem mindenhol ludas a.mostoha.Csak tudod az ő szerepe az hogy gyülöljék és üldözték.Családi összefogással.

Ezt általában az ex alakítja így mert nem tetszik ha a mosogató rongy és a pénztárca nem vállalja ezt a szerepet.

2021. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat..


Valóban nem egyszerű a helyzet.. Sokszor megesik, hogy az ex fúrja a volt párja új szerelmét.. Mostohagyereknek sem könnyű a helyzete sokszor..

2021. nov. 10. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!