Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógorom megkeseríti a családi...

Sógorom megkeseríti a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
Nővérem férje mindig is fura volt nekem. Az első pillanattól nem szimpatikus édesanyámnak sem. És ez kölcsönös. Anyum (amúgy neki is van egy jelleme) azonban próbálna normális kapcsolatot kialakítani az unoka miatt. Merthogy van egy 3 éves lányuk. Nem sűrűn látogatják meg anyuékat. Azonban minden látogatás alkalmával pofákat vág mindenre, szemét forgatja, nem enged a gyereknek semmit, beszólogat. Egyedül soha, csak nővéremmel ritkán engedi a gyereket. Nem is értem miért ragaszkodik annyira hogy ő is jöjjön, mikor a fent említett viselkedés miatt mindenki csak feszült és senkinek nem hiányozna. Anyumék nem mernek szólni, mert félnek hogy akkor többet az unoka sem fogja engedni. Mi már ott tartunk, hogy nem megyünk ha ő is ott van. Csak hát így ugye a testvéremmel és unokahugommal sem találkozok. Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?
2021. aug. 19. 13:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%

Kinek és mit szólogat be?

Abban nem látok semmi különöset, hogy egyedül nem engedik a gyereket hozzátok.


Nem nagyon írtál konkrétumokat. Az az érzésem, hogy alapból utáljátok, ő ezt megérzi, ő sem érzi jól magát nálatok, ezért viselkedik így. Szóval szerintem ti is felelősek vagytok ezért a helyzetért.

Ha ti (anyukád vagy te) vagytok náluk, akkor hogyan viselkedik?

2021. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Ezen a helyzeten csak a nővéred tud változtatni azzal, hogy elválik. Elvégre ő adta a kezét egy tahónak.

(Előző, milyen egyedülről beszélsz? Nyilván nem rúgják le a gyereket az utcára egy villamosjeggyel a nyakában, hanem odaviszik! Mért ne lehetne a nagyszülőknél szülői ellenőrzés nélkül? És miből gondolod, hogy azok a hibásak, akikNEK beszólnak, és nem az, aki beszól?)

2021. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Ti semmit nem tudtok kezdeni vele. Nővérednek kellene észbe kapnia és leszokni arról, hogy folyton behódol a férjének. Mi az, hogy nem engedi a gyereket, hogy Ő nem engedi? Hol van ebben a sztoriban a nővéred? Neki nincs beleszólása?
2021. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Először a nővéreddel kéne beszélned. Végül is az ő családjáról való kapcsolatról van szó.
2021. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Anyumnak meg apumnak is beszólogat. Sőt ami kicsi (1,5) éves gyerekünkre is beszólt. Akkor majdnem elküldtem a francba. Neki senki nem mond semmi rosszat. Anyumék csak nyelnek folyamatosan mert félnek. A mi gyerekünk már volt anyumékkal meg anyósomékkal is nélkülünk. Sztem egy 3 éves sem halna bele. És akkor magának is megspórolhatná a feszkót ha már ennyire utál mindenkit.

Amúgy én egy időben már egész jól kijöttem vele, de mióta megvan a gyerek kifordult magából. Gondolom rájött, hogy vele sakkban tudja tartani a szüleim és azt csinál amit akar. Szó szerint nem tudnak semmi olyat mondani vagy csinálni amire ne vágna pofát vagy szólna be.

2021. aug. 19. 14:10
 6/25 A kérdező kommentje:
Anyum már beszélt tesommal, de az mindent elmond a férjének és az mégjobban pampog. Legutóbb már én is próbáltam beszélni a fejével hogy ez senkinek nem jó így. Csak a vállát húzgálta
2021. aug. 19. 14:11
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem kéen meghivni se.
2021. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Őszintén? Már rég nem hívja senki. Dehát mivel egy család.... Azt nem merik megmondani, hogy ne jöjjön.
2021. aug. 19. 14:21
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
Elmondása őszintén egyszer mit gondolsz róla és hogy vegyen vissza. Ha nem max nem mész át mikor ott van. Úgysem kedvelitek egymást, szóval nincs vesztenivalod. De csak a te nevedben beszélj anyukádra vonatkozó részt ne keverd bele.
2021. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
Elmondod, akart lenni.
2021. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!