Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógorom megkeseríti a családi...

Sógorom megkeseríti a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
Nővérem férje mindig is fura volt nekem. Az első pillanattól nem szimpatikus édesanyámnak sem. És ez kölcsönös. Anyum (amúgy neki is van egy jelleme) azonban próbálna normális kapcsolatot kialakítani az unoka miatt. Merthogy van egy 3 éves lányuk. Nem sűrűn látogatják meg anyuékat. Azonban minden látogatás alkalmával pofákat vág mindenre, szemét forgatja, nem enged a gyereknek semmit, beszólogat. Egyedül soha, csak nővéremmel ritkán engedi a gyereket. Nem is értem miért ragaszkodik annyira hogy ő is jöjjön, mikor a fent említett viselkedés miatt mindenki csak feszült és senkinek nem hiányozna. Anyumék nem mernek szólni, mert félnek hogy akkor többet az unoka sem fogja engedni. Mi már ott tartunk, hogy nem megyünk ha ő is ott van. Csak hát így ugye a testvéremmel és unokahugommal sem találkozok. Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?
2021. aug. 19. 13:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
8-as válaszodtól kezdve ez egyedül a ti felelősségetek, nem a pasié, és még csak nem is (annyira) a nővéredé. Ha ti félelemből mindent eltűrtök - mitől féltek? megver? - akkor azt kapjátok, amit főztetek magatoknak. Minden kapcsolatot meg kell vele szakítani ahelyett, hogy mérgeznétek magatokat. Ha ez azzal jár, hogy az unokával való kapcsolatot is, akkor azt is. Az unoka látása kedvéért se kell megalázkodni. A nővéred meg egye meg, amit főzött.
2021. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mi már nem tartunk velük kapcsolatot. A véleményem nem mondtam el, de csak mert anyum könyörgött. Viszont közöltem, hogy karácsonykor se fogunk átmenni.

Meg nem hiszem hogy verne bárkit is, de anyum olyan szinten fél, hogy nem láthatja az unokát hogy mindent eltűr. Ezen sajnos én változtatni nem tudok. Csak annyit tudok amit már megtettem. Ignorálom őket. És engem az se bánt ha a kislányt se látom 🤷

2021. aug. 19. 14:34
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyád azt csinál, amit akar. Nektek meg az a megoldás,hogy csak akkor mentek anyudékhoz, amikor sógorod nem jön. Nálunk is így volt, külön karácsonyoztak velünk mamáék, szülinap, névnap, minden, mert faterom egy alkesz nárcisztikus agresszív vadbarom állat, és senki nem bírja elviselni. Mamáékba nem kötött bele annyira, így anyu testvére nélkül legalább meg lehetett tartani az ünnepeket. Igaz, unokatesómmal így teljesen megszakadt a kapcsolat, de ez van...
2021. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobtam a házból a beszólogatós rokont. Azóta sem láttuk, hálistennek.
2021. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem lehet felszólítani hogy ha ott akar lenni legyen tiszteletteljes?!


Vagy neadjisten megkérdezni hogy mi a rák baja van, az 7-es szintű rengéseket kelt?!


Beszari műmájerek!

2021. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
"Kedves" 15. Nem érted hogy anyum fél hogy nem láthatja az unokáját? Ha a fejemre állok is félni fog
2021. aug. 19. 18:59
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
De mondjál már valami példát, mit szólogat be
2021. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem értem ez miért lényeges, de oké.

Beszól arra mit főz anyum pl. Mert akármit főz az "szar" és ő biztos meg nem eszi. De még a gyereknek se addhat. Inkább eteti vajas kenyérrel.

De ezen kívül is bármire. Lényeg az hogy mindenki szarul érezze magát. A mi gyerekünket pl elkezdte fikázni, hogy hogyan táncol. Legutóbb azon is hápogott, hogy kispapucsot szerettek adni a kislányra mert be akart menni a szobába. Nehogy ráadják már azt az ócska szart. Ami direkt a kicsinek lett véve

2021. aug. 19. 19:12
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, nálunk is van ilyen a családban. Mi nem tartjuk a kapcsolatot vele. Az a tipikus "viccesen" beszólogatós, aki csak viccel, nem akar bántani, hogyhogy ennyi humorérzéked sincs???

Na tudod, kinek van erre szüksége...

2021. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%
Itt hiába panaszkodsz, ha anyád gyáva! Még az unokáját is hagyja megalázni? Hát micsoda ember az ilyen! Fakanállal kéne kikergetnie, de nem, ő teszi, mert fél!
2021. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!