Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, megoldható még...

Mit gondoltok, megoldható még a helyzet, vagy már kár ezen rágódnom?

Figyelt kérdés

A történetem a következő:

Kicsi korom óta elég rossz körülmények között élek.

Nem,nem anyagiakra gondolok,a családommal vannak gondok.

Anyám és Apám sosem jöttek ki jól,néha még tetlegességig is fajultak a dolgok.

Aztán Apám 6éves koromban meghalt.Innentől anyával pasiról pasira költöztünk.Nehéz volt,mert amint megszoktam volna egy környezetet,barátokat szereztem volna,máris álltunk tovább.

Immár 5éve végre vettünk egy lakást és ketten élünk anyával.Illetve addig voltunk ketten,amíg barátom hozzánk nem költözött.

(Barátom fizet anyának amiért itt lakik Ő is,nem is keveset,tehát ezért nem kérek leoltást:)

Szóval a gond az,hogy anya nagyon sokat iszik.

Ha józan akkor sem jövünk ki túl jól,inkább kerüljük egymást.Régen még próbáltam vele beszélgetni,de sosem figyelt,nem érdekelte,tv-t nézett miközben a problémáim,élményeim mondtam el neki.

Minden este nagyon sokat iszik,ha hazajön munkából.

Erre még marékszámra szedi a nyugtatókat.(Amit nem értek mert azért nincs akkora gond az életünkbe)

Sosem jó neki semmi amit csinálok,mindenbe beleköt.Ha egy poharat a helyére rakok(másba már nem tudna belekötni)akkor azt megigazítja és sokszor nagyon lekezelően beszél velem.

Próbálok ezekre nem reagálni.Sokat segítek itthon(Ha nem suliba vagyok),mégis nagymamámnak mindíg ugy állít be ,hogy sosem csinálok semmit,"szemtelen vagyok"vele.Főzök,mosogatok,takarítok,mindent megcsinálok ugy mint barátom.Neki alig van dolga itthon.

Mit tehetnék,hogy ne igyon ennyit,vagy hogy jobban megértsük egymást?Vagy ezen már késő változtatni?

Hamarosan külön költözök a barátommal és attól tartok ha minden így megy,akkor megszakad a kapcsolatunk egy életre.


2010. aug. 30. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyàd alkoholista. Nagyon sajnàlom, de ez ìgy tèny. Egy alkoholistàval nem lehet èrtelmesen megbeszèlni semmit. El kell költöznöd, magad èletèt kell èlned. Ès Anyàd el fog süllyedni az alkoholban. De nem öt fogod elveszteni, hanem az alkohol àltal keletkezett roncsot. Te mèg tùl fiatal vagy, hogy ìgy tönkre tedd az èletedet mellette. Nagyon sajnàlom, öszintèn. Anyàdnak elvonokùràra lenne szüksège. Te nem tudsz segìteni, csak elpalàstolni a külvilàg elött a tènyeket. De nem fog semmi javulni. Vigyàzz magadra!
2010. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van!! Sajnos ... Két lehetőséged van! Hagyod, hogy anyukád májrákban drogfüggőként meghaljon, vagy felkeresel egy szakembert és barátoddal elcibáljátok az elvonóra!
2010. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Igen igazatok van csak sajnos,ő meg van győződve arról,hogy én tényleg egy szar alak vagyok és Ő az áldozat.

Másoknak mindíg próbálok tanácsot adni,de ebben a helyzetben nagyon nem tudok kiigazodni.

Napközben felelősségteljes(egészségügyben dolgozik,olykor életek mulnak rajta),este meg mint akit kicseréltek,csak egy alkoholistát látok benne.

Nem tudom,hogy élhet ilyen kettős életet.

Volt már,hogy beszéltem vele erről,de addig tartott csak amíg a "prédikációm"hatása alatt vol(kb. 2 napig),utána megint minden a régi.

Köszönöm azért mégegyszer!

2010. aug. 30. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Te mint gyerek mindig gyerek maradsz. Nem hiszem, hogy baràtoddal el tudnàd cibàlni elvonòra. Olyan ember tudnà ezt megtenni, akire Anyàd hallgat. Ràtok nem. Tehàt mentsd magad, ha nem akarsz Te is elsüllyedni. Ahogy falazol, szakmailag tàrs-függösègnek hìvjàk. Te függsz az ö alkoholizmusàtól, mert magatartàsodat az ö alkoholizmusa hatàrozza meg.
2010. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az alatt a két nap alatt kéne elvinni szakemberhez, amikor hallgat rátok! Vagy biztos van olyan munkatársa stb. akivel beszélni lehetne erről, és tudna segíteni, főleg, ha egészségügyben dolgozik!

A helyzet SOHA nem reménytelen! A remény hal meg utoljára!

Erőt és kitartást kívánok!

2010. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igazából már feladtam,talán hagyom az egészet.

Még rosszabb lenne ha felhoznám neki ezt a dolgot...sokadszor.

2010. szept. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!