Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt gondoltok erről?

MIt gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Igazából ezt nem nagyon tudtam hova tenni. Arról beszélgettünk egyik unokatesómmal, hogy ha valaki burokba nő fel akkor nehezebb utána önállósodnia. Burok alatt gondolok arra, hogy mondjuk felnő egy kisvárosban pl. és ott járja az ált.isi.t és a középsulit is. És így nem nagyon jár el más városokba mert emiatt nincs rá szüksége.

Unokatesóm így nőtt fel hogy középsulit is ott járta, most én is ezen a településen járom ugyanilyen helyzettel.

Ő később elkerült egyetemre majd családot alapított ott. Ő mindig azt mondja, hogy ő nehezen viseli ezt, hogy nem itt él. Valószinüleg azért mert itt van a cslád és a közelebbi barátok. /Nem mintha ott nem lennének barátai/ Abba az időbe ő nagyon tényleg csak itt a környékbelől voltak barátai elképzelhető hogy ezért.

Szerinte majd én is így leszek ha elkerülök egyetemre.

Igazából nem tudom ezt valahogy elképzelni magamról, mert ő neki valahogy tényleg jobb kapcsolata van a családdal is /jobb/ meg nekem itthon kevesebb barátom van /bár azok olyanok amilyenek/ és mivel sportolok sok fele van ismerősöm / barátom

Ti erről mit gondoltok?


2011. nov. 7. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyénileg változik. VAn aki nehezebben nyit, van aki kevésbé. Univerzális szabály nincs rá, az adott személyiségen múlik.
2011. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Én is a szülővárosomban jártam általános iskolába meg középiskolába, most pedig elkerültem Pestre egyetemre. Nagyon aggódtam, hogy mi lesz, ha eljövök ide (igen, sírtam a költözésem előtti éjszakán), és én lepődtem meg a legjobban, mennyire élvezem. Sikerült viszonylag hamar alkalmazkodnom, nem zavar, hogy én mosok, mosogatok, vagy hogy időnként főznöm kell, pedig engem is eléggé burokban neveltek a szüleim (nem kellett igazán önállónak lennem).


Engem a legkevésbé sem zavar, hogy távol vagyok az otthonomtól. Eleve próbálok nem gondolni erre. Néha, amikor utazok haza, akkor persze eszembe jut, hogy végre találkozhatok a volt osztálytársaimmal és látom a családom, de időközben nem hiányoznak. Pedig nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel.


Egyik-másik ismerősöm pedig folyton vágyik haza, és amikor csak tud, utazik. Szóval szerintem ez tényleg egyénfüggő. Ne ítéld meg magad az unokatestvéred véleménye szerint, lehet, te teljesen máshogy fogsz reagálni.

2011. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez butaság! Én 55 km-t utaztam naponta a gimibe. Nehéz volt, de kibírtam. Előtte én se nagyon mentem anyuci/apuci nélkül más városba. Viszont volt egy osztálytársam, akivel együtt vonatoztunk/buszoztunk minden nap. Sokszor ha én nem lettem volna vele, akkor eltéved a suli és a vonat közti egyenes úton, annyira kis muja volt. Én itt maradtam a szülővárosomban, itt dolgozom, de külön költöztem a szüleimtől. Ő pedig felkerült Pestre...fél évig bírta, és ott hagyta a fővárosi sulit.
2011. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A dolog nagyon egyszerű. Meg kell próbálni!
2011. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!